PDA

Pogledaj punu verziju : Ball Python vs Jungle Carpet Python ???



juka83
15.01.10., 13:45
http://www.pet-care-portal.com/images/BallPythonT3Pic1.jpg http://farm4.static.flickr.com/3222/3091175453_d92b122a3e.jpg
Dakle da razjasnim, nije neka borba zmija ili slicno, nego je borba moje odluke :) !!!
Znaci, u ozbiljnom sam razmisljanju o nabavci jedne od ove dvije vrste (steta sto ne mogu da uzmem obije), malo sam proteklih dana citao po netu i o jednoj i o drugoj vrsti, pa me sad zanim strucno misljenje!!!
Meni licno je Jungle Carpet bojom ljepsi(naravno govorim o Wild formi), dok je Ball izgledom/gradjom ljepsi pa onda dolazi taj faktor drzanja, i tu je razlika barem po netu sto se da vidit osjetna, ali posto nisam strucan kao vi, zamolio bih da mi pomognete odns nakazete na stavke koje bi mi mozda i pomogle pri izboru (znaci obije su 100% favorit, samo sto nisam s lovom inace bi isle obije, tako da cu ovaj put samo jednu od navedenih moci sebi da priustim, pa naknadno nekad i drugu ;) )...

Hvala unaprijed???

LARYBG
15.01.10., 13:54
moj glas ide Carpet Pythonu

freepartyman
15.01.10., 13:57
Pa ovako..Veoma su razlicite ove vrste zmija..Jungle carpet je zmija koju ces cesce da vidjas i ona spada u display snakes dok je loptasti piton stidljiv i 90% vremena ce se kriti;) Druga stavka je da jungle provodi dosta vremena i na grani(koju treba da mu obezbedis) dok se loptasti piton uglavnom drzi tla. Sto se tice drzanja po rukama loptasti piton je u vecini slucajeva mirnija zmija od JCP-a. Ali isto tako je i jeftiniji,ako pricamo o klasicnim(obicnim varjantama). JCP zahteva vecu vlagu od loptastog ali nista strasno;) Mislim da ce ti pomoci ove stavke koje sam napisao u izboru nove zmije;) Ako hoces procitaj post o JCP pitonima koji sam napisao. pozz
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=7497

Igor Velevski
15.01.10., 15:03
Evo i moje misljenje:
Uzmi ono sto prvo nadjes kvalitetno, pa kad budes u situaciji da uzmes i drugo, uradis to i resen problem!!! Nikada se neces odluciti, jer svaka vrsta ima nesto lepse u odnosu na druge vrste! To ti je isto kao neki akvarista da drzi samo jednu vrstu riba! Tako bih ja uradio!!!

spiderboy
15.01.10., 18:21
kod Carpet Python-a neke jedinke umeju da budu malo agresivniji dok je kod loptastog agresivnost maltene zanemarljiva,i carpet pythoni budu dosta krupniji od loptastih

gagi
15.01.10., 20:06
loptasti je zakon

NecrovoX
15.01.10., 20:35
Ne znam puno o ove dve vrste,ali koliko znam loptasti je podlozniji stresu i odbijanju hrane,dok ovaj tepih nije :)
Eto jedan plus za tepih :)
Na kraju ces biti zadovoljan koju god vrstu da uzmes,a ujedno ces zaliti sto nisi uzeo i onu drugu,...
I sto kaze Igor,uzmi ono sto je kvalitetnije i sigurnije!

gordond
15.01.10., 20:47
Ako ti se obe isto svidjaju onda uzmi onu koju ces vise vidjati tj. u kojoj ces vise moci da uzivas. Dakle, moj glas ide JCP.

BULL7
15.01.10., 21:42
Loptasti mi se cini dostupniji barem kod nas u HR. Ne znam dali vec imas koju zmiju ali regius je bolji za pocetnike JCP je malo tezi za drzanje iako nije strasno i malo je agresivniji. Uglavnom veoma tezak odabir :)

Crochondro
15.01.10., 21:53
Uglavnom... bolje ti je da se odlucis na zelenog pitona!
JCP.. njega vidis al neznam koliko si spreman imat doma zmiju od preko 3kg koja defecira ko pas srednje velicine.
P. regiusa nikad ne vidis osim kad podignes hide box.

Ja sam referentan da pricam o obje vrste posto sam imao i jednu i drugu. Prvi sam imao JCP u Hrvatskoj prije 5 godina i u isto vrijeme sam imao i P. regiuse. Na kraju sam ih sve prodao jer mi nisu uopce bili interesantni s obzirom da je u istoj sobi stajao i jedan chondro koji ih je sve zasjenio. pozz

zarko
15.01.10., 22:30
ba condro je najbolji a u odnosu na ove 2 ipak mi je regius privlacniji i po izgledu i po velicini i po karakteru...
problem sa karpetom je to sto su agresivniji i dosta veliki ...

Pedja
15.01.10., 22:51
Carpet pitoni nisu uopste agresivni, ja moja 4 kom. redovno drzim po rukama imaju po vise od 1.5 god i pre toga nisu skoro uopste drzani po rukama pa opet nisu agresivni, u poredjenju sa zelenim pitonima su male bebe sto se tice agresivnosti.
Oni porastu malo duzi od loptastih pitona ali nisu tezi od njih, kada bi bili sklupcani jedno pored drugog izgledali bi priblizno iste velicine.

juka83
16.01.10., 01:24
Viridis je meni licno malo nepristupacan po pitanju cijene, stim da me je neko posavjetovao u nekim od tema o viridisu, da nije zmija za pocetnka, sto i jesam!!!
Sto se tice velicine JCP-a istina je da moze dosegnut 2m kao BRB ali ne mora, vecinom se krecu velicine od 1,6-1,8m barem ja tako mislim!
Ovo nije neko natjecanje dvije vrste, nego nazalost sto nemam novce za obije se moram odlucit za jednu, samim tim cu nekad u toku kad se sta skupi i drugu da nabavim,
Ali eto mislim da ce to biti JCP za pocetak pa naknadno Loptasti (stim da cekam odluku partnerice, koja je samo na estetski dio odns boju zmije fokusirana :D )!!!

Rajo hvala na komentarima,

Crochondro
16.01.10., 02:55
Ako nije tajna mozes li podijeliti s nama s koliko novca raspolazes za kupnju prve zmije. Cisto me interesira. Moras znat i to da kad kupujes zmiju obvezujes se na pruzanje najboljih uvjeta za zivot istoj i stoga bi ti preporucio jako dobro da prostudiras sve o drzanju te vrste itd. s obzirom da si pocetnik! Provjeri koliko ce te kostat sva oprema itd. i nemoj prvo kupit zmiju pa je onda drzat u plasticnoj kutijici dok ne stignes napravit terarij i ostalo. Prvo sredit penthouse pa onda nabavljaj zvijer!

Ako se odlucis za chondra ili za P.regiusa javi se meni slobodno. Za JCP ti na zalost nemogu pomoc jer neznam nijednog kvalitetnog uzgajivaca i gotovo sam siguran da ces jako tesko naci cistog Morelia spilota cheynei.

pozz

NecrovoX
16.01.10., 10:43
Pa chondro je skuplji od ove dve navede vrste izmedju kojih se on dvoumi,zar ne (od loptastog jeste sigurno,za JCP ne znam)? A i ja sam cuo da su agresivniji od istih...Doduse,ne znam iz licnog iskustva,ali tako mi kazu :)
Covek se dvoumi izmedju dve vrste,nemoj da mu jos dodatno zakomplikujemo stvari :)

juka83
16.01.10., 13:53
Nisam pocetnik u smislu da nemam kucnog ljubimce, naprotiv imam CRB koja je kod mene oko 3 mjeseca i jako napredna, jede, 4x se presvlacila dosta je aktivna i vec naviknuta na mene odns moje ruke, sto mi dokazoje da joj je udobno!!! A sto se tice cijene, znam da bi obije zmije mogle komotno uletit u cijenu Chondra, ali nazalost te pare sad nemam!!!

Miluttin
16.01.10., 15:30
Što se tiče JCP, ta zmija nije nešto agresivna, čak mi se čini da je blaži i od burmanaca. Inače, zmija veličine koja ide od 1,3 do 1,8m (retko koja i do 2m) teško da možeš da očekuješ neku ozbiljniju povredu. Poznato je da su boe mnogo #####anije jer te žvaću kad ujedu... Kako god, na tu temu, jednostavniji je ball python. U poredjenju na chondroa, JCP je mnogo lakši za hendlanje, tačnije, može da se hendla ;) Da se ja pitam, iskombinovao bi obe zmije iz dileme i kupio sledeću stvar:
bumblebee ball
http://www.ozzyboids.com/IMAGES/FBB1-4.jpg

El Djapo
16.01.10., 15:49
Da se ja pitam, iskombinovao bi obe zmije iz dileme i kupio sledeću stvar:
bumblebee ball

Pa nisi ti mutav što se tiče ukusa ;) ali izgleda da si "gluv", jer je dečko rekao
da raspolaže sa 100tinak €, a ovaj Bumblebee košta izmedju 800 i 1200€...

Nemanja
16.01.10., 16:54
Moj savet je da sam odlucis koja ti zmija najvise odgovara, makar to bio i viridis. Nece svet propasti ako zmiju ne kupis sutra. Opusti se i saznaj sto vise mozes o zmijama koje te interesuju.
To sto kazu da nije viridis za pocetnike, nije tacno. Viridis je samo zmija koja zahteva malo specificnije uslove od mnogih drugih i nije za ljude koji ne zele da se potrude oko tih uslova. Ne moras ti da posedujes zmiju da bi imao iskustva sa zmijama. Ukoliko te zanimaju, potrudi se da dolazis sto vise u kontakt sa zmijama, da bi stekao potrebno iskustvo.

BULL7
16.01.10., 17:26
Nemanja on ima vec jednu zmiju tako da nije pocetnik.

Juka sam odaberi, malo je glupo da ti drugi biraju koju zmiju hoces,mi ti mozemo pomoci sa savjetima ali odabir je na tebi, prema kojoj srce vise vuce ta je tvoja :)

Chobi
16.01.10., 17:34
Imas tezak ali dobar izbor, ti ga bar imas...

freepartyman
16.01.10., 17:37
Decko ima zmiju ako se nevaram tri meseca tako da jeste pocetnik;) Juka83 I jedna i druga zmija su super izaberi onu koja ti je lepsa ;) pozdrav i srecno sa novom zmijom

Nemanja
16.01.10., 19:40
Viridis je meni licno malo nepristupacan po pitanju cijene, stim da me je neko posavjetovao u nekim od tema o viridisu, da nije zmija za pocetnka, sto i jesam!!!

@BULL7 Malo pazljivije citaj. ;)


@juka83 Srecno u donosenju odluke. Sto se estetike tice, i jedna i druga zmija su predivne, tako da ne verujem da ces na osnovu toga doneti odluku. Fokusiraj se na ponasanje i uslove u kojima zivi. Kod mene je to presudno.

BULL7
16.01.10., 19:42
@BULL7 Malo pazljivije citaj. ;)


@juka83 Srecno u donosenju odluke. Sto se estetike tice, i jedna i druga zmija su predivne, tako da ne verujem da ces na osnovu toga doneti odluku. Fokusiraj se na ponasanje i uslove u kojima zivi. Kod mene je to presudno.


Ispricavam se

Miluttin
17.01.10., 00:55
Pa nisi ti mutav što se tiče ukusa ;) ali izgleda da si "gluv", jer je dečko rekao
da raspolaže sa 100tinak €, a ovaj Bumblebee košta izmedju 800 i 1200€...

Hahaha slažem se, al iskreno, ni sa tim parama ne može mnogo da se ovajdi. Ako već izdvajaš da uzmeš JCPa (morelia spilota), sa ovakvim bojama, stvarno ne vredi ni diskutovati o bilo čemu osim o chaynei varijanti koja zadrži najviše tog žutog pod stare dane. Ona je retko gde ispod 150e i to opet zavisi koja linija. Npr morelia spilota chaynei VPI koja raste baš malo, zna da košta debelo ;) Ako uzme npr harrisoni onda će proći nekih recimo 120e u proseku (+ transport jer ih ovde ne gaje) i nek zna da će svo žuto do druge godine preći u svetlo braon. Ostale spilote su uglavnom manje atraktivne (stav većine terarista).

zarko
17.01.10., 01:02
to je jos jedna mana sto to zuto prelazi dosta u braon...mada ne umanjuje atraktivnost sma jedinke ...jer ipak ponasanje i karakter je ono sa cime ces se majati svaki dan.
najsarenija zmija nije moja i najdraza :)
ko sto su primetili mnogi moja najomiljenija je moj muzijak Biak koji je LUD koliko je agresivan i obozavam ga bas zbog tga,dok morelije koje mogu da uzmem u ruke mi nisu toliko drage i ako imaju, mozda, lepse boje !!!

tako da boja je uvek za debatu, ali karakter i tip zmije je nesto prilicno, sa zadrskom ovo, ali prilicno konstatno za odredjenu vrstu. znas od prilike sta mozes da ocekujes...