PDA

Pogledaj punu verziju : Uredjenje terarijuma za loptastog



Miwana
16.01.10., 01:04
Zanima me sta je sve potrebno staviti u terarijum, da li su bolje vestacke ili prirodne biljke, visina drveta, velicina "kucice" za sakrivanje i da li postoji jos nesto sto bi moglo da se ubaci a da njemu bude sto, ajde da kazem, lepse i udobnije.:rolleyes:

freepartyman
16.01.10., 02:32
Od podloge ti treba treset ili piljevina (moze i papir ali estetski nije nesto)..Stavi neki panj koji ce da mu sluzi za penjanje, ako odluci da se pentra jer vecinu vremena provodi na tlu. Treba ti posuda za vodu,mesto za sakrivanje ne previse veliko,treba da bude taman toliko da piton oseti zidove skrovista telom jer se tako oseca sigurnije. Imas da kupis posebna skrovista,mozes da improvizujes da napravis od panjeva(ali pazi da bude stabilno) ili napravi od neke male kutije. Stavi dva skrovista jedno na toplu i jedno na hladnu stranu,da zmija moze da bira gde ce se sakrivati;) Kao izvor toplote koristi sijalicu ili kabl grejac koji ide ispod terarijuma. Ako hoces mozes i da napravis ''terarijum'' od plasticne kutije na kojoj izbusis rupice kao ventilaciju i ispod stavis kabl grejac.To je jeftinija varijanta;) Ovako nesto..
http://i50.tinypic.com/29yr3ly.jpg

Miluttin
16.01.10., 15:15
Meni se ova varijanta baš svidja ;) Pošto bleje na podu konstantno, grejač je zaista dovoljan. Mislim da bi neki od 50W rešio stvar i to da se razapne na jednoj polovini, jedino što treba onda obratiti pažnju na odabir plastike da se ne izdeformiše od grejača ;)

freepartyman
16.01.10., 17:33
Ko ima ogranicen budzet super je, pogotovo sto se loptasti piton oseca bas sigurno u toj kutiji;)

Miwana
16.01.10., 22:02
Hvala na pomoci, stvarno mi je bilo potrebno misljenje nekog ko je iskusniji. :)

zarko
16.01.10., 23:27
bez biljaka, 2 mesta za skrivanje cinija sa vodom velika i podloga...moze piljevina smao ne od cetinara.
tmep do 35 i hladan deo oko 25C

chalabin32
27.02.10., 01:08
a iz kog razloga je bolje bez biljaka?posto se ja razmisljam o loptastom a terr. mi je pun biljaka http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=8233

terarista
27.02.10., 01:38
a iz kog razloga je bolje bez biljaka?posto se ja razmisljam o loptastom a terr. mi je pun biljaka http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=8233

Pisalo se dosta o tome na forumu, već ćeš ovih dana "natrčati" na neku staru temu ...

Ukratko, zmije (prema ličnom iskustvu) obožavaju da "gaze" biljke, i dovoljno je svega par dana da se prelep terarijum pun biljaka pretvori u gomilu sasušenog počupanog lišća. O potkopavanju korenja da ne govorim ...

Male zmije (i bebe) su OK, i biljke ih uglavnom podnose nekako, ali sve što je veliko i debelo znači da biljke nemaju šanse. Pogotovo konstriktori, kojima lomljenje grana i stabljika dođe kao trening ...

chalabin32
27.02.10., 02:01
to sam i pretpostavio,izgleda nista bez vitkih pentracica:) al sve koje izgledaju lepo i zeleno su ili otrovnice ili preskupe..
ne znam kolko je loptati sklon pentranju posto su mi sve biljke kao sto se vidi postavljene na visini,osim ove u akvarijumu,a njega ne bi toliko ceto posecivao....

freepartyman
27.02.10., 13:12
Znas kako moj sa vremena na vreme se pentra po biljkama,ali moje su vestacke i dobro pricvrscene pa nemam problema;)