PDA

Pogledaj punu verziju : Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)



Oggy
18.01.10., 14:06
E, pa, bas si lepo sve objasnio. Super. Na zalost, tesko da mozemo ljude da uverimo da poskok ne skache, da smuk ne sisa mleko kravi, da
dazdevnjak ne pishti i ne izaziva pucanje bubne opne, da zelembac nije otrovan, da gekon ne ulazi u mleko i otruje ga, i gomilu drugih stvari.
Ljudi jednostavno veruju u to.

Ja se izvinjavam sto se vracam na pricu sa pocetka teme, ali Nenade, to je ziva istina!
Ovaj poskok je skocio metar kada je video da ga fotografisem!

http://i813.photobucket.com/albums/zz53/oggystro/Poskokskace.jpg?t=1263819630


A evo i smuka!


http://i813.photobucket.com/albums/zz53/oggystro/Smukpijemleko.jpg?t=1263819507



P.s. Verovatno ce ovo biti obrisano, ali malo smeha valjda nije na odmet.. :D

gordond
18.01.10., 15:01
Zanimljivo, samo si mogao da stavis poskoka na neki za njega prirodniji teren;)

Oggy
18.01.10., 15:25
Ma zavuce se on, smuk je to... Svaku rupu ce da nadje samo da se docepa vimena! Buahahaha.. :D


Zanimljivo, samo si mogao da stavis poskoka na neki za njega prirodniji teren

Al sam prso sa mozgom, citam poskok a kapiram smuk... Da, mogao sam, al uzeo sam prvu fotku gde je nebo. Ma nebitno, glupa tema, moze i da se brise.. :)

Bifrost
18.01.10., 16:44
To su narodne umotvorine... Postoji i ona da ako te ujede zelembac nece da pusti mesto za koje je ujeo. I da bi ga skinuo moras da popijes mleko od 10 ovaca ili krava mozda i koza ne secam se... :)

Da ova slika sa smukom koji guta vime me je bas nasmejala hehe :)

LARYBG
18.01.10., 16:49
jel bese zelebac kad drekne mozes ogluvis? :)

Oggy
18.01.10., 16:57
jel bese zelebac kad drekne mozes ogluvis?
Dazdevnjak :)

SxOne
18.01.10., 18:35
Dazdevnjak :)
e i ja znam tu pricu josh od kad sam bio klinac...
ja i dan danas verujem u tu pricu, i plashim se :))))))))
ebiga, blizu mi je Banjicki potok u kome je bilo dazdevnjaka u shahtovima, ja se plashim da pogledam u shaht :eek::eek: hahahahahhahaha znam smeshno je :)

znaci ovo je glupost ? nema istine ???
mada jeste cudno da tako mali gushter moze toliko jako da "vrisne" i kao oshteti mi opnu... al ostalo u mozgu, ebiga dete ko dete :)

concepcion
18.01.10., 19:10
ma mene plase one bube sto ih zovu ''kice'' valjda,one ulaze u uvo i jedu mozak....buuuuauauauaaa ;)

Oggy
18.01.10., 19:19
Ako mislis na one sto ih zovu i "ulosh", da znam i za to... :) Al su meni pricali da samu udju u ushi i bleje (kao ne mozes da ga izvadis) :D Nisu me upozorili na opasnost da ce mi pojesti mozak! :)

Chobi
18.01.10., 19:59
jel bese zelebac kad drekne mozes ogluvis? :)

:th_ROTFLMAO::th_clap::^)

Bifrost
18.01.10., 22:46
Ako mislimo na istu bubu Forficula auricularia ja sam cuo za keresica, uholaza, ovo su dva nova imena za tu zivuljku.

LARYBG
18.01.10., 22:48
kod mene je to uholaz, obozavaju lipu pa ih na njij i ima najvise

concepcion
18.01.10., 23:18
mnogo je popularna pa ima puno naziva,kao apolo krid iz rokija :D :)

Nenad_stp
19.01.10., 00:11
Masiranjem zmije(bilo koje,bitno da gmize) dobijaju se "lekovite ruke"...
Bakutu terala pra-bakuta,ali je rezultiralo dozivotnom fobijom od zmija kod bakute.
...ruke su nastavile da budu ne lekovite. :D

Misha
19.01.10., 02:36
Pored ovih standarnih za poskoka i smuka,ja sam chuo da ako ubijesh zmiju,njoj u ochima ostane tvoj lik,tako da sledece zmija moze da vidi da si je ti ubio,pa kada te vidi ta sledeca zmija,ima da te ugrize!
Zelembac je otrovan.
Dazdevnjak je otrovniji.
Kada te popishki zhaba krastacha i ti dobijesh odmah kraste!
I da,ona stara.Postoje ljudi koji mogu da zvizhde i prizovu zmije! hihihih koliko glupih pricha...

dutch
19.01.10., 02:54
Ovo za smuka možda i ima logično objašnjenje.
Naime znam da se dešavalo nešto slično sa ježevima.Jež njuška po štali i ako je tu krava koja nije pomužena već je mlijeko iz vimena iskapalo jež krene da liska to mlijeko po podu.Ponekad ta krava leži i on se primakne pa liže i vime,tako se nekom učinilo da on sisa.Može biti i sa smukom slično mada nisam siguran dali mu se mlijeko dopada kao hrana.Ako ih neko uzgaja nek ih ponudi činijom da vidimo jel to ruralni mit :D.Znam za sigurno da umiju da se nagutaju jaja pa izgledaju kao oni baloni duguljasti :D
Zelembać nema otrov al je vrlo vjerovatno(s obzirom da je svaštojed) da ima usta puna raznih bakterija.Ujed je bolan,izazove infekciju a može i da se iskomplikuje,pogotovo ranije kad nije bilo ljekova.Neukom čovjeku je to sasvim dovoljno da izgleda kao da on ima otrov.
Poskok,ne znam što da vam kažem:th_ask:.Otac mi se kleo da je kao mali gledao jednog kako za stricem juri.Naime,kao djeca se igrali na nekoj livadi i naišao ovaj na njega.E sad,zmija ne juri čovjeka to je savršeno jasno a još manje u skokovima.Pretpostavljam da je u pitanju bila neka vrsta šoka i straha koja je djetetu usadila takvu scenu u mozak.Od starijih ljudi sam takođe čujao da skače al računam da je u pitanju pokret kad on iz smotanog položaje se odbaci da bi napao + pojava da se često znaju naći na granama drveta.Strah može značajno da izmijeni čovjekovu percepciju a pogotovo strah od smrti.Negdje sam pročitao na ovom forumu da poskok nije smrtno otrovan i ne bih se složio.U mom kraju je bilo više smrtnih slučajeva kad neko bude ujeden a ne stigne da primi protivotrov.Uglavnom su u pitanju bili ljudi u punoj snazi 30-50 godina.Takođe se te dešavalo i sa kravama i konjima pa ako ove životinje ne mogu da podnesu(a masivnije su i jače od ljudi) mislim da nije ništa čudno i da čovjek umre.
Za daždevnjake ne znam i nijesam to kod mene čuo :)

nenad
19.01.10., 03:26
Ljudi koji zviždanjem dozivaju zmije? To sam čuo više puta. Neverovatna glupost. :D
Dokazano je da smukovi ne vole ukus mleka, tako da cela priča o smukovima koji sisaju vime, pada u vodu. Ono što mislim da se dešava, a već sam pisao na forumu, je da smuk ujede kravu za vime. Ukoliko se nađe ispod nje, i oseti ugroženim, može da se desi da je ujede za vime, pa čak i da se zakači i da ne pušta. Zmije nekad samo gricnu i puste, a nekad drže ono što su zagrizle, ili čak žvaću. Verovatno su ljudi to viđali povremeno, pa otud ta legenda.
Zelembać nije otovan, a ne verujem da ima nešto puno štetnih bakterija u ustima. Grizli su me gomilu puta, nikad nisam imao probleme. Smukovi imaju mnogo veće zube, a opet i njihovi ujedi praktično nikad ne izazivaju infekciju. Vrlo retko.
Daždevnjaci su otrovni, to je činjenica, ali ne mogu da vrištanjem probiju bubnu opnu, to je teška glupost :D
I za kraj, što se tiče poskoka, poskok jeste smrtonosan, ali je smrtnost mala. Koliko se ja sećam, 5-8% kod ljudi koji nisu primili serum.

dutch
19.01.10., 04:16
Ali može da varira od doba godine koliko znam i od toga koliko dugo taj otrov nije trošio.Ovo što sam pominjao se uglavnom dešavalo u ljetnjim mjesecima kad je tempetatura oko 40 stepeni što možda ima dodatni šok za organizam.Uglavnom bilo je smrtnih slučajeve(mislim baš da je zadnjeg ljeta bio jedan čovjek oko 40 godina koji je na selu kosio).

Ovo za zviždanje i zmije sam i ja čuo :).Pazi jednu stvar,zanimljivost tačnije.
Čitavo vrijeme dok se ne izlegu jaja ženka krokodila stražari gnijezdo.Čim se izlegu nosi ih u vodu.Mali ispuštaju zvuk sličan cviljenju šteneta a na taj zvuk se kupe i mužjaci i ženke.Ženke da zaštite gnijezdo a mužjaci da pojedu jer su kanibali i ne razabiraju.Prije par godina sam čak gleda i snimak čovjeka u Everglejdsu koji bi stao na desetak metara od vode i počeo da imitira cviljenje.Odma bi vidio desetak primjeraka kako žurno hitaju na obalo :).Može biti da i zmije imaju neki zvuk koji ih tjera na sličnu reakciju(ne mora biti da čuvaju gnijezdno već nešto drugo) tako da i to u neku ruku ima osnovu.To bi oni koji ih uzgajaju možda bolje znali,dali na posebne zvukove drugačije reaguju.

Bifrost
19.01.10., 08:15
Da ali krokodil ima slusni organ, zmija ne.... Bar mislim nisam siguran 100%

Stefy
19.01.10., 10:18
ma mene plase one bube sto ih zovu ''kice'' valjda,one ulaze u uvo i jedu mozak....buuuuauauauaaa ;)
izmisljotina...
Izmedju usiju i mozga se nalazi LOBANJA tako da je NEMOGUCE da se tako nesto desi(o tom mitu su govorili i u mitbastersima).

nenad
19.01.10., 12:47
Zmije nemaju uši i ne mogu da čuju nikakvo zviždanje. ;)

LARYBG
19.01.10., 13:00
Zmije nemaju uši i ne mogu da čuju nikakvo zviždanje. ;)

a a one u indiji sto im sviraju frulicu ispered nosa a one djuskaju :D :p

StefanovaPomajka
19.01.10., 13:15
a one u indiji sto im sviraju frulicu ispered nosa, a one djuskaju? :D :p


Jaoj bre, još će neko ozbiljno da te shvati! Hahaha, nije do zvuka, nego do pokreta frulice.

Oggy
19.01.10., 14:44
Kako vidi pokret frulice kad je u korpi skroz pa se pojavi tek kad ovaj pocne da svira? :)

nenad
19.01.10., 15:40
Kobre ne reaguju na zvuk frule, naravno, jer su gluve. Zmije mogu da osete samo vibracije, ali ne i da čuju zvukove. Kako je StefanovaPomajka napisala, reaguju na pokret. Sve je tako istrenirano da ti izgleda kao da ona na zvuk izlazi i da se kreće u ritmu. To, naravno, nije istina.

dutch
19.01.10., 17:15
Zmije nemaju uši i ne mogu da čuju nikakvo zviždanje. ;)

E ovo je bitno :).Svakako si veći poznavalac od mene a ja sam samo stavio pretpostavku ;)
Znači sigurno ne postoji način da registruju zvuk,čak ni neku nisku frekvenciju?Pitam iz radoznalosti :)

dule87
19.01.10., 17:24
Postoji nacin.., neke zmije mogu da osjete male vibracije pomocu donje vilice, samim ti teoretski bi mogle "cuti muziku", koja takodje proizvodi vibracije...

nenad
19.01.10., 17:26
Pa one i inače na taj način osećaju vibracije. Tako osete da im se neko približava. Ali i da osete vibraciju muzike, ne verujem da bi ih dovoljno uzbudila da počnu da igraju zbog nje, jer su te vibracije preslabe. Drugim rečima, mnogo jače vibracije proizvode koraci ljudi u blizini.

ACO87
19.01.10., 20:49
dobro ovo je malo oftopic-al da li ste znali da slepi mis moze da vam se zamrsi u kosu i da ne mozes da ga skines :eek:

Nemanja
19.01.10., 20:56
Da, pogotovo u moju i Nenadovu... :D

ACO87
19.01.10., 21:11
hahahhahahah! neso dzbun :D

Misha
19.01.10., 21:26
Slepi mish ne moze da vam se zamrzi u kosi,tj moze ali vishe je verovatno da ce vam se vrabac umrsiti u kosu neko slepi mish.Chuvao sam slepog misha i tada sam imao malo duzu kosu,da bih odgonetnuo mit,stavio sam ga u kosu.Naravno,nije se zamrsio :)
Shto se tiche poskoka,ok je da chovek umre,deshava se,al mi malo chudno to da umre krava...

LARYBG
20.01.10., 01:12
e pa ja bih ti verovao da nisam bio svedog tog nemilog dogadjaja jel misa mora ubijes da bi ga odmrsio :(

dutch
20.01.10., 01:53
vjerovatno zavisi od tipa kose.nije isto ako je ravna i neka kovrdžava ;).kao što se nekim curama dešavalo da se pčela upetlja ili slično.pogotovo ako neko paniči,zamrsi se oko krila i nožica lako.naravno,razloga za frku nema,jer on ne nalijeće namjerno :D.




Shto se tiche poskoka,ok je da chovek umre,deshava se,al mi malo chudno to da umre krava...

Zašto ti je to čudno?Ne znam,može biti da ima razlike i u jačini otrova kod zmija sa različitih područja.Uglavnom kod nas važi za smrtonosnu zmiju i niko ne rizikuje sa neprimanjem seruma ako se desi ujed.

Oggy
20.01.10., 03:39
e pa ja bih ti verovao da nisam bio svedog tog nemilog dogadjaja jel misa mora ubijes da bi ga odmrsio

I meni je to bas cudno, al ajd kad kazes... Slepi mis te pod jedan zaobilazi na sve moguce nacine, tj sve sto mu se nadje na putu. Pre ce da zvizne u drvo nego da se umrsi u kosu, a nikad nisam video ni jedno ni drugo...

ACO87
20.01.10., 04:28
pa i ja misalim da je nemoguce da se zamrsi u kosu,jedino ako imas vaske,tad moze da se desi da bane na veceru :D

Misha
20.01.10., 05:40
Zašto ti je to čudno?Ne znam,može biti da ima razlike i u jačini otrova kod zmija sa različitih područja.Uglavnom kod nas važi za smrtonosnu zmiju i niko ne rizikuje sa neprimanjem seruma ako se desi ujed.



Chudno mi je da krava umre jer je teza 5x od choveka i ima mnogo jachi imuni sistem.Koliko znam i protiv otrov se pravi delimichno od krvi neke stoke.valjda...Otrov poskoka je najopasniji u maju,kada izadje iz svojih jama da se pari,tada ako te ugrize moze biti gadno,dok leti mu je otrov dosta slabiji zbog cheshceg hranjenja,mada naravno,uvek se treba obratiti lekaru i primiti protiv otrov.

SxOne
20.01.10., 10:59
ma mene plase one bube sto ih zovu ''kice'' valjda,one ulaze u uvo i jedu mozak....buuuuauauauaaa ;)
hehehe, ja znam da se zove "Uholez", i "Ushara" i ja verujem da samo udje i bleji,

inace, neverovatno ce da zvuci ali,
meni je ushao onaj hm "Leptir" u uvo, e sad kako da vam objasnim koji, ide na svetlo npr ispred ulaznih vrata, i udara u lampe, braonkaste boje, pri dodiru mu otpadaju onako dlacice, i velicine je oko 1.5-2cm

ladno mi je ushao u uvo i pri svakom letenju mi lupao u bubnu opnu, neverovatno gadan osecaj...
hteo sam kod lekara, ali posle 15-20ak minuta sam uzeo pincetu i sa dosta plitkim uguravanjem sam ga uhvatio za krilo i izvukao... uvo mi je bilo prepuno tih njegovih dlacica, ali hidrogen sve reshava :icon_cheers::club:

Creepy :);)

Dusan1992
20.01.10., 11:38
inace, neverovatno ce da zvuci ali,
meni je ushao onaj hm "Leptir" u uvo, e sad kako da vam objasnim koji, ide na svetlo npr ispred ulaznih vrata, i udara u lampe, braonkaste boje, pri dodiru mu otpadaju onako dlacice, i velicine je oko 1.5-2cm
Creepy :);)

Moljac.
Meni usao komarac u uvo, sreca pa me nije uboo.

NecrovoX
20.01.10., 15:01
Kolike su vama usi ljudi?! :)

Oggy
20.01.10., 15:18
Hahahahahaha... Meni usao nosorog!:D
E bre, jbte, sta se vama desava, i smuk ce da vas posisa na kraju.. :)

Dusan1992
20.01.10., 17:17
Haha, uleteo u roj komaraca, pa jedan usao u uvo.

Bifrost
20.01.10., 17:22
Kolike su vama usi ljudi?! :)

Hehe i ja se pitam... Ne mogu da zamislim da komarac ili leptir udju u usni kanal...

dutch
20.01.10., 20:23
Meni se desilo jednom da neku mušicu zakačim :).Tresao sam glavom kao lud dok nije izlećela.Osjećaj je u najmanju ruku ružan ;)

Chobi
20.01.10., 21:26
Hehe, kad ste vec poceli s ovim, i ja mogu da se "pohvalim" kako je meni uletela pcela (ili sl.) u usta dok sam vozio bajs i ubola me u vrh jezika kada sam hteo da je ispljunem. Jezik mi je otekao za 2 min jer sam by-the-way i alergican. Odvezao sam se do hitne i izmumlao im sta mi se desilo :) ...primio neku inekciju i od tog popodneva do veceri polizao 7 onih ledenih sladoleda (pre bi se reklo, otapao ih na jeziku)
Moze biti opasno to i za osobe koje nisu alergicne, ako je ujed blize grlu...
A desava se leti kad osa/pcela bude popijena s pivom/sokom...

dutch
21.01.10., 00:08
Ja sam kao mali čačkao ose i palio im gnijezda.Jednom prilikom se zeznem i par komada na facu.Ujed za kapak i obrvu.3 dana kao kvazimodu mi bila glava :D.
A dešavalo mi se na biciklu da svakakve mušice pokupim,pogotovo kad se sa nekim vozim pa razgovaramo.
Stršljen u patici koja je ostala na terasi,brže bolje je nazujem jer sam žurio iako me je ujeo.Kad sam je skinuo spojeni prsti :D

Jedno pitanje za poznavaoce zmija:koliko preferira blavor ostale zmije za hranu u odnosu na druge "artikle"?
Kod mene stariji tvrde da se upravo zmijama pretežno hrani i to otrovnicama.

nenad
21.01.10., 00:35
Jedno pitanje za poznavaoce zmija:koliko preferira blavor ostale zmije za hranu u odnosu na druge "artikle"?
Kod mene stariji tvrde da se upravo zmijama pretežno hrani i to otrovnicama.

To je prenaduvana priča, ali ovaj put u korist reptila ;) Možda je samo to razlog zašto ima toliko blavora u CG, zašto ulaze u naselja i zašto ih ljudi najčešće ne ubijaju. Blavori praktično nikad ne jedu zmije. Oni se hrane najčešće puževima i insektima. Povremeno pojedu i nekog kičmenjaka, ali to nije baš toliko čest slučaj. Obično malog miša ili guštera.
Sve jedno, nemoj to nikom da kažeš, ja ljudima tamo gde ima blavora, uvek pričam da tamane zmije. Tako najnormalnije možeš da ih nađeš pored pošte kako se penju uz stepenice, što se meni jednom desilo, jer ih ljudi čuvaju, verujući da blavori njih čuvaju od otrovnica ;)
I, još nešto, pošto si pitao koliko preferira blavor ostale zmije, samo da kažem da blavor (Pseudopus apodus) nije zmija, nego beznogi gušter iz porodice Anguidae, iz koje je i slepić (Anguis fragilis).

SxOne
21.01.10., 04:33
Kolike su vama usi ljudi?! :)
u je, pa nije poenta u velicini uha vec u tome koliko mali prostor treba nekim bubama da se provuku...
evo slike sa mog profila, videcete da nemam Dambo uvo...
http://www.teraristika.org/forum/image.php?u=1480&dateline=1258170273&type=profile

AAAAAAAAAA UPRAVO SAM GA IZGUGLO, jeste moljac
http://www.bvo.zadweb.biz.hr/images/kukci/leptiri/Nepoznati%20-%20moljac%202.JPG

ovo mi je uletelo u uvo,
stajao sam i pricao sa devojkom ispred njenih ulaznih vrata a naravno zbog spoljnjeg svetla letelo je brdo buba (blizu je shuma) i ladno samo od jednom UDARI ME U UVO i udje... NEVEROvATNO kako brzo, naravno instiktivno sam se cimnuo ali je bilo kasno..., a posle on nije mogao da izadje jer je glup, vec mi je samo lupao krilima po bubnoj opni,
ne zaboravan osecaj... uh...

vi mi se sad smejte, ali meni nije bilo smeshno...:club:

dutch
21.01.10., 14:02
To je prenaduvana priča, ali ovaj put u korist reptila ;) Možda je samo to razlog zašto ima toliko blavora u CG, zašto ulaze u naselja i zašto ih ljudi najčešće ne ubijaju. Blavori praktično nikad ne jedu zmije. Oni se hrane najčešće puževima i insektima. Povremeno pojedu i nekog kičmenjaka, ali to nije baš toliko čest slučaj. Obično malog miša ili guštera.
Sve jedno, nemoj to nikom da kažeš, ja ljudima tamo gde ima blavora, uvek pričam da tamane zmije. Tako najnormalnije možeš da ih nađeš pored pošte kako se penju uz stepenice, što se meni jednom desilo, jer ih ljudi čuvaju, verujući da blavori njih čuvaju od otrovnica ;)
I, još nešto, pošto si pitao koliko preferira blavor ostale zmije, samo da kažem da blavor (Pseudopus apodus) nije zmija, nego beznogi gušter iz porodice Anguidae, iz koje je i slepić (Anguis fragilis).


Znam da ne spada u zmije nego navika ;).
Nije baš da ih ne tjeraju ovamo al ih ne ubijaju sem kad neleti pod auto isl.Opet,i ne žive uz kuće a pogotovo ih nisam nigdje kroz grad srijetao već uglavnom po kamenjara na obodu naselja.

nenad
21.01.10., 18:31
Pa uz more sam ih u raznim mestima baš i viđao blizu kuća. Jednom čak na ulazu u školsko dvorište.

Marcco
21.01.10., 19:00
Ja sam bio na moru u jednoj kuci malo dalje u brdu i blavora je bilo bas mnogo. Bas sam ih posmatrao, jeli su insekte i male zelene zabe kad uspeju da im se prisunjaju. Krivo mi je sto nisam imao fotoaparat jer je bilo zanimljivih zivotinja, dosta zmija, gustera, zaba i kornjaca...

dutch
22.01.10., 02:33
Pa uz more sam ih u raznim mestima baš i viđao blizu kuća. Jednom čak na ulazu u školsko dvorište.

Što znam,vjerovatno su primorski pitomiji nego naši :icon_rofl:.Ili su primorci pitomiji od nas :club:

Kameleon
04.02.10., 15:12
A evo i smuka!

http://i813.photobucket.com/albums/zz53/oggystro/Smukpijemleko.jpg?t=1263819507

P.s. Verovatno ce ovo biti obrisano, ali malo smeha valjda nije na odmet.. :D

Pa ovo je česta pojava na selu,samo ja ovo prvi put vidim,da je neko zabeležio objektivom.....:eek:

mare_lacerta
04.02.10., 15:15
:^):^):^):^):^)

Geni
04.02.10., 15:17
Molim te reci mi da se šališ... Ne znam da li je gore da stvarno veruješ da smukovi sisaju melko ili da je ova fotografija prava...

NecrovoX
04.02.10., 17:04
Bahahahahhahaha,koji car! Jeste,cekao covek i uhvatio ga dok sisa mleko,samo mu kasnije crkla baterija na fotoaparatu pa nije stigao da slika kada se smuk vratio sa Plazma keksom pa nastavio da rucka!

Dusan1992
04.02.10., 17:24
Bahahahahhahaha,koji car! Jeste,cekao covek i uhvatio ga dok sisa mleko,samo mu kasnije crkla baterija na fotoaparatu pa nije stigao da slika kada se smuk vratio sa Plazma keksom pa nastavio da rucka!

Hahahahahaahahaha

Geni
04.02.10., 17:30
Zato ja uvek imam booster na aparatu i 2 baterije u njemu. Nikada nisam posedovao aparat bez boostera. Zamisli da mi promakne smuk sa plazmom kao Oggiju, pa ja bi se roknuo ::D

A za ovaj sadašnji mi baterija košta 100€ i nadam se da će japancima da presedne svaki evro kada je kupim!

I naravno, verujem da se čovek šalio samo nije to lepo preneo ;). Ne verujem da iko može da pogleda ovu montažu i da pomisli da se to stvarno odigralo. Tačno fali samo plazma :)

NHANDU KING
05.02.10., 09:25
ma to su pricice za malu decu ako taj mali uholaz moze da probije lobanju i pojede mozak ja stvarno neznam XD

Dahaka
05.02.10., 10:18
Ајде објасните ми како се та крава не поплаши од те змије?


Jaoj bre, još će neko ozbiljno da te shvati! Hahaha, nije do zvuka, nego do pokreta frulice.

Па оне јесте али је највише андражи тапкање ногом...

marko
05.02.10., 10:32
Ајде објасните ми како се та крава не поплаши од те змије?Nije dovoljno pametna da se uplaši.

Pogledaj :
http://static.open.salon.com/files/cow-face1244321797.jpg

:)Z

nenad
05.02.10., 10:36
Ајде објасните ми како се та крава не поплаши од те змије?


Šališ se, ili te opet cimeri zezaju? :D

Misha
21.04.10., 13:02
Moram da napishem shta sam sve malopre chuo..Posto mi se pokvarila vesh masina,pozvao sam majstora i naravno,majstor kao majstor sve zna...i pocne on meni da prica o pitonima.
-Ovaj tvoj zuti piton je dobar,miran,al oni braon ne valjaju" (nisam hteo da ga prekidam da vidim dokle ce da lupa
-Koliko raste"
- oko 5 metara
-u dobro je,oni braon rastu do 15 kada se razvuku,imao ga je moj drug.
Onda me je pitao dal bi jeo miseve. Kada sam mu odgovorio da se hrani zamorcima,poceo je da mi prica kako je to jako cudno,jer su oni kukuruzne zmije,zive u kukuruzu i jedu psenicu !??!!? Zatim je poceo da prica mojoj kevi kako je gledao te braon pitone kako ih love u dzungli i tu sam morao da se ubacim da mu kazem kako su braon i albino isti,samo im je boja drugacija i da je najveca zmija,tigrasti piton koji raste do 8-9 metara. Na to je odgovorio,pa da 9 metara je ovako,al kada se razvuce moze da ima preko 20!?! I da je najveca zmija ikada uhvacena 25 metara! Pritom,lik je bio ozbiljan i deluje ozbiljno...Eto koliko su ljudi obavesteni...

freepartyman
19.05.10., 03:54
Moram da napishem shta sam sve malopre chuo..Posto mi se pokvarila vesh masina,pozvao sam majstora i naravno,majstor kao majstor sve zna...i pocne on meni da prica o pitonima.
-Ovaj tvoj zuti piton je dobar,miran,al oni braon ne valjaju" (nisam hteo da ga prekidam da vidim dokle ce da lupa
-Koliko raste"
- oko 5 metara
-u dobro je,oni braon rastu do 15 kada se razvuku,imao ga je moj drug.
Onda me je pitao dal bi jeo miseve. Kada sam mu odgovorio da se hrani zamorcima,poceo je da mi prica kako je to jako cudno,jer su oni kukuruzne zmije,zive u kukuruzu i jedu psenicu !??!!? Zatim je poceo da prica mojoj kevi kako je gledao te braon pitone kako ih love u dzungli i tu sam morao da se ubacim da mu kazem kako su braon i albino isti,samo im je boja drugacija i da je najveca zmija,tigrasti piton koji raste do 8-9 metara. Na to je odgovorio,pa da 9 metara je ovako,al kada se razvuce moze da ima preko 20!?! I da je najveca zmija ikada uhvacena 25 metara! Pritom,lik je bio ozbiljan i deluje ozbiljno...Eto koliko su ljudi obavesteni...
HAHA!! Ima nas raznih :D :D
Najveci je mrezasti piton (Python reticulatus) ;)

MRGooD25
20.05.10., 07:52
Slepi mish ne moze da vam se zamrzi u kosi,tj moze ali vishe je verovatno da ce vam se vrabac umrsiti u kosu neko slepi mish.Chuvao sam slepog misha i tada sam imao malo duzu kosu,da bih odgonetnuo mit,stavio sam ga u kosu.
Ovde cu morati da se umesam! Mnogo puta sam cuo da slepi misevi se mrse u kosu, kao da to obozavaju. Oni se sklanjaju od ljudi, a sa njihovim nacinom orijentacije ne verujem da se to bas toliko cesto desavalo! ;)

Misha
20.05.10., 13:58
party i mislio sam na mrezastog :)

Milos Micovic
18.08.12., 15:28
http://www.google.rs/imgres?hl=sr&sa=X&biw=1024&bih=677&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=-tba0vH_dYCleM:&imgrefurl=http://www.teraristika.org/forum/showthread.php/7879-Poskok-koji-ska%25C4%258De-i-smuk-koji-pije-mleko-(Izdvojeno-iz-Zmije-otrovnice)/page3&docid=UP9OwIjM1gpB-M&imgurl=http://i813.photobucket.com/albums/zz53/oggystro/Smukpijemleko.jpg%253Ft%253D1263819507&w=512&h=341&ei=pZUvUPabCabb4QS97IAw&zoom=1&iact=hc&vpx=531&vpy=337&dur=1395&hovh=183&hovw=275&tx=121&ty=104&sig=116774304567502801078&page=1&tbnh=146&tbnw=199&start=0&ndsp=12&ved=1t:429,r:6,s:0,i:89

Muffy
18.08.12., 21:38
Ne znam da li je tačno, ali meni smešno zvuči kad neko kaze da belouška ili ribarica ne mogu da ujedu u vodi...a hrane se ribama.
Verovatno čekaju da riba iskoči iz vode pa je u skoku ščepaju. :)Z

Dendzo
18.08.12., 21:58
Svakako je da se hrane ribama, ali kad se kaze ujed misli se na ujed coveka. Ne znam nikoga, niti sam cuo da su ikoga navedene zmije ujele u vodi. Sigurno je da mogu da ujedu, ali to ne rade jer im je lakse da pobegnu od ljudi. Cuo si, pretpostavljam za morske zmije koje su najotrovnije zmije na svetu pa se nikad nije desilo da je ikad ijedna ujela coveka u vodi, ali zato isto jedu ribe. To nije zbog toga sto one ne mogu da ujedu, nego to ne zele jer nisu agresivne.

nenad
18.08.12., 23:39
Ne bih se složio da morske zmije ne ujedaju ljude u vodi. To dosta zavisi od vrste, postoje vrste koje stvarno retko ujedaju, ali i one koje grizu. Stoji to da ljudi najčešće od njih stradaju dok vade ribu iz mreže, ali daleko od toga da ne ujedaju u vodi. Drug biolog mi je pričao da ima prijateljicu profesorku biologije, čini mi se u Australiji, ako se dobro sećam. Ona je vodila jednom studente na teren da posmatraju morske zmije. Jednu studentkinju je tom prilikom ujela morska zmija, i u roku od samo par minuta devojka je bila mrtva. Eto, ima i takvih slučajeva, mada obično pri ujedu ne puste otrov, ili ga puste jako malo, pa život nije ugrožen. Što se tiče belouški i ribarica, ne ujedaju u vodi, bar ne da ja znam.

Muffy
19.08.12., 00:16
Svakako je da se hrane ribama, ali kad se kaze ujed misli se na ujed coveka. Ne znam nikoga, niti sam cuo da su ikoga navedene zmije ujele u vodi. Sigurno je da mogu da ujedu, ali to ne rade jer im je lakse da pobegnu od ljudi. Cuo si, pretpostavljam za morske zmije koje su najotrovnije zmije na svetu pa se nikad nije desilo da je ikad ijedna ujela coveka u vodi, ali zato isto jedu ribe. To nije zbog toga sto one ne mogu da ujedu, nego to ne zele jer nisu agresivne.

Nisam mislio na to vec da ljudi misle da ce se zmije udaviti u vodi ako te probaju ujesti. :D
Znam da u vodi sigurno ne bi pokusale ujesti, barem kad sam ih ja "hvatao" ranije nisu pokazale znake agresivnosti. :)

Dendzo
19.08.12., 00:41
Ono sto sam napisao sam cuo u emisijama kao sto su avanture Ostina Stivensa i Donalda Sulca, gde oni kazu da nikad nikoga nisu ujele u vodi. Mada proguglao sam malopre po internetu i pise da ima ujeda, a takodje i smrtnih slucajeva. Ja se izvinjavam na plasiranju pogresnih informacija!
Sto se davljenja tice mogu se udaviti jedino u slucaju da duzi vremenski period ne mogu da izrone na povrsinu vode, sto se mislim i ne desava.

nenad
19.08.12., 01:17
Postoje vrste za koje ne postoje registrovani slučajevi ujedanja, ili ujedanja u vodi. Ali i vrste koje grizu stalno ;)