PDA

Pogledaj punu verziju : Lasiodora parahybana



igorche
19.01.10., 01:12
Interesuje me šta mislite o ovoj vrsti tarantule?
Da li odgovara apsolutnom početniku?
:confused:

marko
19.01.10., 03:53
Odlična je za početnika. Brzo raste, jedna od najvećih vrsta tarantula, lepo jede, nije zahtevna, ljubimac kakav se samo poželeti može. Nećeš pogrešiti ako ti to bude prva tarantula. Dobrodošao :)

dutch
20.01.10., 19:06
Meni je jedna stradala izgleda :(.
Jutros je počela sa presvukovanjem(našao sam je okrenutu na leđa),skinula se prije par sati i sad je zgrčena.oko 3-4cm je bila velika.nisam htio da čačkam da je ne povrijedim eventualno al mislim da je sa njom gotovo.

marko
20.01.10., 20:21
Da li se vratila u normalan položaj nakon presvlačenja? I kako misliš zgrčena? Može biti zgrčena na razne načine a da joj zapravo nije ništa :) Znaju da se sklupčaju nakon presvlačenja pogotovo ako ima nekih uznemiravanja spolja (drmusanje posude ili nešto slično) jer su tada najranjiviji pa se onako polašeno sklupčaju ("sakriju").

dutch
20.01.10., 20:44
Ma zgrčena kao ka ugine :).skupljene noge itd.al ipak je živa :).pošto je prošlo makar 4 sata od presvlačenja otvorio sam kutiju u kojoj je i taknuo je vrhom hemijske olovke.odmah se okrenula i u par koraka odmakla na drugi kraj posude :).izgleda da je sve u redu nego ja malo paničio prerano

marko
20.01.10., 20:48
Kad ugine podvuče sve noge ispod tela (kao položaj prstiju kad stisneš pesnicu). Tvoja se normalno sklupčala, noge uz telo i "kolena" preko glave (da tako kažem). Bitno da je sve ok, nemoj više da paničiš. :)

I da, ostavi je na miru par dana ;)

dutch
20.01.10., 20:51
Obično ih ne diram al jutros mi je nestala struja a pošto ih lampom grijem a nisam bio kući prebacio ih u drugu prostoriju gdje je toplije ;).Nisam ih nikad prije vidio u tom položaju pa mi bilo čudno.Obično su se odmah posle presvlačenja protezale ili odmarale a nikad toliko vremena da provedu na leđima,zato sam se i zbunio

chucha
29.01.13., 03:47
Jel moze pomoc ljudi? Prva mi je tarantula, nazvao sam je Pacman :) uzeo sam je pre jedno mesec dana. Drzim je u velikoj kutiji od Kvatro sladoleda i vec se dva puta presvukla. Dajem joj sto vise crvica jel hocu da bude malo jaca ako me razumete :) e sada, primetio sam da pacman od pre nekoliko dana pocinje da hoda po stranicama posude i ide prema gore jel to nesto znaci? takodje bih vas zamolio da mi kazete kako se on ponasa pred presvlacenje? Takodje sam cuo da crvic moze da je povredi tokom presvalcenja jel to istina?
Unapred zahvalan.

Mage
29.01.13., 03:50
Skloni sve iz kuce ako je krenula da se seta gore po kutijici :D Ume da paje :) Salim se,ne znaci nista,mozda se malo oslobodila nove okoline pa ide da istrazuje terarijum....a parahybana ti pocrni skroz kada treba da se presvlaci,i nekako se naduva!

filipj97
29.01.13., 08:33
To nekad rade ako im je previše vlažno u terarijumu/kutiji ilijoj se možda jednostavno šeta tuda dešava se to.

Mage
29.01.13., 13:11
aza crvice da,mogu da je povrede! Pre nego sto krene da se presvlaci,povadi sve ostatke hrane!

chucha
31.01.13., 17:56
pa nekako je uvek crna ona... kako da od prilike znam koliko da kvasim treset jel uopste postoji neka norma oko toga ili jedino onaj merac vlaznosti zemlje??

filipj97
31.01.13., 18:39
Higrometar ti apsolutno nije potreban. Stavis posudu sa vodom i prskas jos jedan cosak i to je to.