PDA

Pogledaj punu verziju : Ptychozoon kuhli



Stefy
19.01.10., 21:08
Zna li iko ista o njemu?
U galeriji na Zarkovom sajtu sam ga video i prelep je(jako cudan)
Tipa uslovi u ter.
Dimenzije ter.

http://www.gekkogecko.rs/Galerija.html#5293993509224075249/1
Stvarno je cudan!

MobyDick
19.01.10., 22:42
Ovo su ti super gekoni. Nisu preveliki a nisu ni mali. I nisu previse zahtjevni. Paziti je potrebno samo, da nisu WC, jer jih je sve vise :(

Ali sve u svemu - preporucujem, ako su te odusevili :)

pozz

gagi
19.01.10., 23:37
Extra izgleda :)

zarko
20.01.10., 00:36
da WC su sranje prepuni parazita i gekoni u glavnom WC lose prodju ....
iams net pun info-a klasicno se cuvaju ... nista posebno

Free_Climber
20.01.10., 01:16
To je arborealna vrsta gekona, zovu ga još i leteći gekon zato što u prirodi ima običaj da skače sa grane na granu u potrazi za hranom, raste do 20cm, aktivni su noću dok se danju pretežno skrivaju, hrane se insektima, standardno, kao i leopard gekoni, mužijaci su teritorijalni, pa se mogu držati u paru samo sa ženkama. Veličina terarijuma za par minimalno 30x30x50 (DxŠxV) sa obezbeđenim granama za penjanje, korama drveta, po mogućstvu nekom biljkom, i obaveznim mestima za sakrivanje. Ne zahteva posebne uslove temperature i vlažnosti vazduha. "Stidljiv" gušter, teško se navikava na držanje po rukama. Jako interesantan, i, po meni, jedina mana je što ima kratak životni vek, svega oko 3 godine. Širom Evrope, cena im se kreće oko 30eur. Nadam se da sam iole pomogao. ;)

kimo
20.01.10., 01:18
Životni vek nije uopšte 3 godine, možda za WC primerke se desi,ali CB žive kao i obično oko 10 godina, ali recimo neka je oko 7-8.

zarko
20.01.10., 01:28
pa od 5-7 mozes biti zadovoljan jer su ipak siti i malo sta moze da se pomogne ako podje nesto naopacke...a desi se.

plasljivi su prilicno, imao sma ih neko vreme dok nisu otegli jer su bili WC i puni parazita...ali to je druga prica i nebitna.

Free_Climber
20.01.10., 01:31
Životni vek nije uopšte 3 godine, možda za WC primerke se desi,ali CB žive kao i obično oko 10 godina, ali recimo neka je oko 7-8.
U tom slučaju imam još veću želju da ih nabavim, CB naravno. :D Hvala na digresiji.

kimo
20.01.10., 01:35
Super izgledaju, ali su jako,jako plašljivi i to im je ekstra velika mana, teško ćeš ih i viđati, samo noću...

zarko
20.01.10., 01:38
imao sam skoro malecke bili su pristojna cena CB iz bugarske...ali su otisli. simpaticni ali ko sto rekoh mali i pipavi, u smislu kao treba da prebacujes sredjujes i sl...
inace ludi non stop vrsljaju skacu jedu !


superiska ako te to zanima ;)

e kim0o ja sam moje prilicno vidjao i dodju da jedu sa pincete...ali oko hvatanja je maltretiranje.
i preko dana su aktivni za ralziku od haselquistija npr...bar moje iskustvo skromno.

nikad se ponovo nisma odlucio da ih drzim ali su sigurno u prvih 5 od sitnih gekoncica...na mojoj listi

kimo
20.01.10., 01:41
Ja ih nisam na duže držao, ali su stidljivi bili jako, a inače čitao sam po forumima ranije isto da su većini skrivani, ali sve zavisi verovatno su CB opušteniji malo...svakako treba probati :)

zarko
20.01.10., 02:00
ma naravno...
svaka zivuljka je dobrodosla..i lepo bi bilo da se pojave nove stvari !

Stefy
20.01.10., 17:17
Hvala vam puno!
Jedino sto su kako vi kazete stidljivi moze biti mali minus,ali je sve ostalo ok!
JOIs sam,o da ubedim mamau(msm i njoj se svidja,ali nije bas sigurna po pitanju drzanja)sve u svemu je3dnog dana cu ih imati!
A i jako malo traze(nisu zahtevni)tako da ce to mozda i prelomiti u njenoj odluci,u mojoj je prelomio izgled!

znj
20.01.10., 18:21
http://en.wikipedia.org/wiki/Ptychozoon_kuhli
Imash owde neshto o njima,sad cu da vidim ima li josh negde!

http://www.gekkota.com/html/ptychozoon_kuhli.html
EwO joSH i OvO!MEni SE cIni DA jE OVo SupEr TExt


Extra izgleda :)
Po swemu sudeci vidim da cemo Stefy i ja ici zajedno(da i ja nabavim nekog)!:)

znj
20.01.10., 18:26
http://images.google.com/images?hl=en&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla:en-US:official&hs=f8J&q=pictures+of+ptychozoon+kuhlli&um=1&ie=UTF-8&ei=EzxXS-GnF6jQmgOzidWOAw&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=3&ved=0CBoQsAQwAg

Stefy
20.01.10., 20:46
Hvala svima!
a mamin komentar je bio: STEFANE,NE DIZI MI PRITISAK!!!!!!
Salim se,jos je nisam ni pitao,ali ce to reci 60%!
znaci za dva gugija je ter.30,30,50?!

A sta im treba kao podloga?
Treset ili pesak?
IM treba UVA/UVB lampa s obzirom da retko izlaze danju i kako se to cudo stavlja u npr.kriket kiper?

Free_Climber
21.01.10., 14:57
znaci za dva gugija je ter.30,30,50?!
A sta im treba kao podloga?
Treset ili pesak?
IM treba UVA/UVB lampa s obzirom da retko izlaze danju i kako se to cudo stavlja u npr.kriket kiper?[/QUOTE]

Za par bi terarijum trebalo biti 20 galona, što je 75 litara, što bi bilo npr. 40x40x50. Kao podloga je idealan kokosov treset, jer oni ne spadaju u pustinjske vrste da bi stavljao pesak... Treba im UVB lampa bez obzira što su pretežno noćne životinje. A zašto bi "to čudo" (pretpostavljam da se misli na lampu) stavljao u kriter kiper? :rolleyes: U terarijum, na primer, se stavlja baš tako, "U" :D Jer iako je stakleni, taj UVB spektar ne može proći kroz staklo ako je lampa izvan, već se stavlja unutar terarijuma, obično na gornjoj strani, i to ne na većoj udaljenosti od 30 cm od mesta određenog za "sunčanje" odnosno basking spot. U ovom slučaju, gde su u pitanju gušteri koji se mahom penju gde stignu, nema potrebe obraćati pažnju na tu udaljenost. :)

Stufy
21.01.10., 18:10
@ znj Nema potrebe da kacis link ka slikama na google-u. Svako koga zanima moze iz ove teme da kopira ime gustera i da dobije iste slike, a i ime vreste je Ptychozoon kuhli ;)
Takodje nema potrebe za kombinovanjem malih i velikih slova u recima da bi post bio "zanimljiviji" ili sta vec.

Stefy
21.01.10., 19:05
MA oke je
NEgo sam temu tako nazvao,zato sto je tako pisalo na Zarkovom sajtu,posle sam video druge nazive kao npr.PTYCHOZOON KUHLLI i ostalo!
Ako udjes na onaj link sa pocetka videces da tamo pise PTYHOZOON KULLI!
Ali nebitno posto ste vec promrnili ime!

Stefy
22.01.10., 12:41
MOze gugi,dozvolila mi je!
odo do staklorezca da narucim staklo
i da ga sastavim i dekorisem!
Stizu fotke kad zavrsim!
:D

sasha
22.01.10., 13:21
Bravo za mamu!
I ja sam na jedvite jade pristala da moj sin kupi prvog gustera a sada....razmisljam kako cu nabaviti jos kojeg.

Stefy
26.01.10., 13:58
Staklo naruceno
SAd jos samo da nadjem neku policu(veeliku)
DA kupim biljke,treset, i ostale potrebstine pa da se bacim na potraznju!
:D

A koliko im treba biti mesto za sakrivanje(za 2 kom)