PDA

Pogledaj punu verziju : Nisam znao gde da stavim...Razlika između akvarijuma i terarijuma?



AlexMahone
21.01.10., 12:23
Da li su akvarijumi i terarijumi isto? Ako ne u cemu je razlika? I da li je moguce drzati pauka u akvarijumu ?

Bifrost
21.01.10., 12:37
Ne mogu da verujem da neko ovo pita.... Izvini ali... Razlika je u tome kako ga uredis, akvarijum (aqua) - Voda, Terarijum (terra) - zemlja.

Geni
21.01.10., 12:41
Nisam znao gde da prebacim jer nisam očekivao da neko ovako nešto pita :)

Šta je terarijum po definiciji ti nije bitno. Tarantula treba da bude u zatvorenoj posudi sa ventilacijom. Ako imaš nešto što možeš definisati reči akvarijum a koje zadovoljava te kriterijume onda može da se drži u tome ;).

Mora da bude zatovreno jer se penju po glatkim površinama, mora da ima ventilaciju jer - to je bar logično a sve ostalo je na tebi. Ne mora da bude ni od stakla ni providno ukoliko ti te osobine posude ne trebaju.

AlexMahone
21.01.10., 13:57
a sta mogu samo da izbusim rupe ili kako da resim tu ventilaciju?

nenad
21.01.10., 14:02
Staviš mrežicu kao jedan deo poklopca.

AlexMahone
22.01.10., 14:16
ok hvala ja sasm mislio da je to nesto mnogo tesko da mora specijalno staklo ili tako nesto... Hvala puno... i jel' znate koja je najj za pocetnike???

npetrovic
22.01.10., 16:02
Samo ne zaboravi da iz akvarijuma ispraznis vodu pre nego sto stavis pauka unutra :))))))))))))))))))))))))))))

StevaNS
22.01.10., 17:09
ok hvala ja sasm mislio da je to nesto mnogo tesko da mora specijalno staklo ili tako nesto... Hvala puno... i jel' znate koja je najj za pocetnike???

Zar ne mislis da bi bilo u redu da malo sam potrazis po forumu? Samo da si ukucao rec "terarijum" u pretragu i mogao si da nadjes sve sto te interesuje.

I: ne, ne postoji najj za pocetnike.. (pretpostavljam da si mislio na tarantulu) Imas gomilu tema o tarantulama za pocetnike. Ajde malo se potrudi pa onda postavi neko malo smislenije pitanje. ;)

gordond
22.01.10., 17:41
Slazem se sa Stevom. Aj da i razumem kad neko pita nesto o cemu se nekad negde pisalo u ko zna kojoj temi i na ko zna kojoj strani, ali ovakva pitanja... Potrudi se bar da procitas naslove tema i verujem da ces lako naci odgovore na skoro sva pitanja koja imas;) Nemoj da ti bude tesko kao sto nama nije tesko da odgovaramo na ovakve postove;)

AlexMahone
22.01.10., 22:03
Dobro izvinite stvarno ja sam gledao dosta bas i video sam ali reko bolje da pitam da proverim jos jednom izvinite evo jos jednom... Posto sam uporedjivao moj akvarijum i ovo ovde i nema razlike al reko otkud znam mozda ima nesto sto se ne vidi...