PDA

Pogledaj punu verziju : psalmopoeus cambridgei



ToPa 12.02.
22.01.10., 16:06
Pario sam moju zenku, koja je vec imala kokon, odrasla je, ima oko 16cm raspon, jako je velika :) eh sad muzjak je bio od Nece (sa foruma) i imao je oko 14cm raspon, i uginuo je posle parenja :(
Bili su zajedno oko 2 nedelje i ni jednom nisam video parenje i mislio sam da nece biti nista od toga, ali proslo je oko mesec dana malo jace ;)
i juce sam kad sam hranio zivuljke primetim i kokon, mislim da je malo manji, od onog prvog, al dobro je da ga uopste ima :)
povecao sam vlaznost i stavio je na tamno i mirno mesto...
Slike nazalost nemam, jer nisam imao foto aparat pri ruci dok su bili zajedno u terarijumu, a zenka je sad u bunkeru :p
Pokusacu ovih dana da uslikam kokon, ako uspem, pa da vidite :)

x3m.Marco
23.01.10., 00:54
Brvvv TOpooo, aj kada bude slika kace..... Drzim palceve....

zokis
25.01.10., 21:57
Ovi Cambridgei se u NS-u razmnozavaju ko lude. Ja sam kod moje zenke primetio kokon 06.01.2010. Nisam hteo nista da objavljujem da ne ureknem nesto ali ajd... Iz proslog legla sam izvukao samo 4 mladunca pa se ovog puta nadam boljem skoru. Drzite fige za oba kokona :).

ToPa 12.02.
27.01.10., 12:53
ja samo ne znam sta cu sa svim tim malcima, ako bude sve oke sa kokonom, al ajd bolje da ih ima nego da ih nema :)

ToPa 12.02.
26.03.10., 17:03
samo da zavrsim temu da sam izvadio kokon, i da je otpilike svega 10ak malaca prezivelo a sa ostalima ne znam sta se desilo, kao da su se jaja u jednom periodu osusila (mozda nedostatak vlage)

zokis
07.04.10., 23:04
Evo i ja da dodam da sam izvukao svega 27 malaca u L2 stadijumu....bilo je inace vise jajasaca ali neka nisu bila oplodjena a neka su uginula u stadijumu jaja sa nogama. Ukupno je bilo negde oko 50-tak jajasaca.