PDA

Pogledaj punu verziju : piljevina za miseve hrcke i sl



zarko
23.01.10., 20:48
od kog drveta je najbolja piljevina?
da li to sto je aromatizovana ima neke prednosti pri odlucivanju sta kupujete?

StevaNS
23.01.10., 21:06
Meni su odgajivaci rekli da ne sme da bude od tvrdog drveta (hrast i sl), pogotovo za zamorce jer izaziva alergiju.
Isto tako su me savetovali da ne uzimam piljevinu sa aromama. Niko mi nije rekao da moze da skodi pa pretpostavljam da je cisto stanoviste da ako nije prirodno ne treba stavljati, sto podrzavam.

zarko
23.01.10., 21:08
znaci topolo je ok!

Chobi
23.01.10., 21:16
Topola je ok, mislim da im odgovara svaka koja odgovara i reptilima. Ja sam za svoje zivotinje jedino imao poverenja u strane, jer ni na jednoj domacoj u prodaji nije bilo naznaceno od kog je drveta, nisam hteo da rizikujem.
A sto se mirisa tice (arome), i pored upozorenja, stavljao sam tu, s mirisom limuna. ...nije mi hrcak od toga uginuo.

zarko
23.01.10., 21:19
ok fala...
a koje je optimalo pakovanje ?
3l - 5l?
koje ti najvise odogovara?
i koje su cene tih stranih?
ovde su mislim 80din maloprodaja i 35din velikoprodaja ali za 300g to je valjda 3 ili 5 litra neam pojma..ali bih pre reko da je 5l

boky
23.01.10., 21:21
opet cu reci "bem ti lazarevacki zoo shop" Piljara je 400 dinara

Chobi
23.01.10., 21:28
ok fala...
a koje je optimalo pakovanje ?
3l - 5l?
koje ti najvise odogovara?
i koje su cene tih stranih?
ovde su mislim 80din maloprodaja i 35din velikoprodaja ali za 300g to je valjda 3 ili 5 litra neam pojma..ali bih pre reko da je 5l

Raggio di Sole, mislim da se tako zove, trebalo bi da je 1,1kg (ne znam zapreminu, nije nesto krupna, sabijena je, oko 15L ) i oko 175din je.
To sam nasao u lokalnom pet shopu, a inace imas slicne toj u pet centru u Beogradu

zarko
23.01.10., 21:28
pa poslacu ti postekspresom odavde i ispasce ti jeftinije :) i dodje ti na kucnu adresu :)

ili busom pa uzmes 5-10 kutija...zavisi koliko trosis
mogu da ti dma i borj velikoprodaje pa im ti preprodaj tamo ;)

Chobi
23.01.10., 21:32
:) Sta ti da mi posaljes, ja sam mislio da ti trazis.. :)
Nisam neki potrosac ja, trenutno imam samo jednog kunica!
Sta nudis tacno i po kojoj ceni?

zarko
23.01.10., 21:35
kaem bokiju!

fala na odgovorima chobi!
ne nudim ja zamolio me prijatelj da pitam jer je poceo da radi distribuciju piljevine svoje.
pa radi mesanu i od topole.
bez arome mada planira da ubaci limun i vanilu ako sma ga dobro razumeo!
pa me zanima kakvo je iskustvo ljudi koji cuvaju miseve ...kunice,hrcke,prasice morske i sl....

Chobi
23.01.10., 21:39
Nema na cemu i izvini za gresku.
Ne bi bilo da pitas jos nekog, npr LadyA. Da ti kazu oko mirisa.
Znam da je s aromom bolja jer delimicno neutrlise neprijatne mirise, ali nisam bas siguran kako ostale zivotinje to podnose

zarko
23.01.10., 21:41
ok fala...........

Lady A.
23.01.10., 22:41
Ja sam takodje protiv aromatizovanih piljevina... Vecina zivotinja nekad pojede malo piljevine ili je bar preradi, tako da verujem da ne moze da im bude prirodno da unose te arome.
Ne verujem da mogu da uginu od toga, kao sto ni psi ne uginu hraneci se obojenim granulama, ali to ne znaci da su zdrave. ;)

Celav
24.01.10., 08:45
Mene interesuje piljevina na veliko:D Na pola puta sam da napravim farmicu miseva a ovi paketi iz pet shopa mi misu bas isplativi:D U pancevu nista ozbiljno nisam nasao,tako da me interesuju sve ponude:D Ako bilo ko zna nesto,neka javi.

barakuda
24.01.10., 09:17
Meko drvo je pogodno zato sto dobro upija. Neko pomene alergiju, sto je verovatno tacno, jel kad stavis strugotinu od tvrdog drveta ono neupije dobro, zivotinja seta u svom urinu sto verovatno moze da izazove alergiju.
Jel topola meko drvo? Ja mislim da jeste.

Strugotina od drva sa aromaticnim uljima (cetinari) je jako losa. Na duze staze izaziva poremecaje u respiratornim putevima kod zivotinja (citao sam negde da je uradjena studija koja je to potvrdila). Zato mi sumljivo zvuci i dodavanje te vestacke arome.



ne nudim ja zamolio me prijatelj da pitam jer je poceo da radi distribuciju piljevine svoje.
pa radi mesanu i od topole.
bez arome mada planira da ubaci limun i vanilu ako sma ga dobro razumeo!
pa me zanima kakvo je iskustvo ljudi koji cuvaju miseve ...kunice,hrcke,prasice morske i sl....

Odakle je prijatelj? Kako ce da pakuje strugotinu, cena na veliko, malo? Ja cu mozda biti zainteresovan. Zavisi od cene.

bubamara
24.01.10., 20:17
Versele -Laga,Padovan,i još mnoge firme,svetskog renomea,ubacuju mirise zbog fresha...ako to oni rade,koji su prisutni na svetskom tržištu,zasto postavljati pitanje oko toga da li sme...to može nekom da se sviđa,ili ne,i to da bude njegova odluka pri kupovini...al da smeta životinjama,to je definitivno-NE...to su mirisi koje oni konzumiraju i kao hranu...(uglavnom voćni).

Lady A.
25.01.10., 09:34
To sto poznate firme to rade, to uopste nije dokaz da je to dobro. Poznate firme i stavljaju boju u razne granule za zivotinje, pa to ne znaci da je i to dobro. ;)

barakuda
25.01.10., 11:59
To sto poznate firme to rade, to uopste nije dokaz da je to dobro. Poznate firme i stavljaju boju u razne granule za zivotinje, pa to ne znaci da je i to dobro. ;)

+1

Slazem se

bubamara
25.01.10., 12:17
ok...koje boje stavljaju?... koji je stepen njihovog štetnog dejstva?..na šta se odražava?..koje probleme izaziva kod životinja?..

StevaNS
25.01.10., 14:15
ok...koje boje stavljaju?... koji je stepen njihovog štetnog dejstva?..na šta se odražava?..koje probleme izaziva kod životinja?..

Pa recimo Friskies za macke.. vrlo cesto izaziva proliv i oboljenja bubrega. E sad da li je boja u pitanju ili neki konzervans, ne znam, ali ovo je potvrdjeno od strane veterinara..

ivana021
25.01.10., 14:35
To sto poznate firme to rade, to uopste nije dokaz da je to dobro. Poznate firme i stavljaju boju u razne granule za zivotinje, pa to ne znaci da je i to dobro. ;)



ali ne znaci i da nije dobro...sto Steva rece-los kvalitet granulirane hrane za pse moze biti i od razlicitih pojacivaca ukusa,mirisa,konzervanasa,stabilizatora,emulgatora i naravno od lose pocetne sirovine...npr.Hills ima obojene granule kao i pedigree ali za razliku od pedigree-a nece izazvati prolive,alergije,itd.
ne razumem se u piljevinu ali znam da nema osnova porediti ovo pitanje sa piljevinom i granuliranu hranu

barakuda
25.01.10., 15:41
Pa gde si sada zarko. Hocemo li dobiti informacije o toj piljevini?

Lady A.
25.01.10., 18:32
Upravo tako! Ja nisam rekla da je ta piljevina 100% losa. Rekla sam da je ja ne bi koristila i da to sto je proizvode poznate firme nije odgovor da li je dobra. Ja samo kazem da postoji sansa, obzirom na dodavanje aroma, da nisu dobre. Ali opet ako neko zna tacno od cega su i da nece smetati zivotinjama (a ne zato sto ih prodaju poznate firme) sasvim se slazem oko koriscenja iste, kome je potrebno.
A sto se tice boje iz pedigrea, psi zbog nje imaju proliv. Ta boja je 100% stetna. Ali je oni ipak reklamiraju. ;)

zarko
25.01.10., 23:11
barakuda,
koje info?
kontakt ti treba veleprodaje ili?

ja to ne koristim osim za miseve ..10ak komada i meni ne smeta ja koristim od bukve i ne mari..
takodje za loptaste imama od bukve piljevinu i to funkcionise ekstra...zadovoljan sam

bubamara
25.01.10., 23:53
što se tiče hrana za pse i mačke,tu postoje određeni načini uvođenja u ishranu (uglavnom se svodi na sukcesivno uvođenje)...i takođe postoji široka lepeza hraniva koja će odgovarati trenutnom stanju životinje (sklonost alergijama,problemi sa digestivnim traktom,postraumatska stanja...itd)...tako,da vrstu hraniva treba prilagoditi trenutnom stanju stanju životinje...ja 9 godina prodajem te hrane,i mogu reći da imam određena iskustva,a to je da hrane,ako se pravilno uvode i koriste,skoro nisu nikada bili izazivači gore navedenih problema..StevaNS kaže,da mu je veterinar rekao,da od Friskisa mačke dobijaju kamenac (Friskies hranu proizvodi Nestle)...što se tiče tog kamenca,tj.poznatijeg FUS-a kod mačaka,uzrok može biti različit:genetika, razlike u sastavu hrane i konzumiranju vode, postojeća metabolička bolest kao što je hiperkalcemija zbog preaktivne paratireoidne žlezde te kongenitalnih problema. U većini slučajeva formiranja mokraćnih kamenaca, ne zna se uzrok.Zato,je Friskies hrana,koja se daje zdravim mačkama...i koje nemaju tendenciju oboljenja...!..u suprotnom,koriste se hraniva (da ih sad ne nabrajam) ,koja imaju niži ph,i ona su namenski napravljena za rastvaranje kamenca..!..da ne dužim celu ovu priču,mnoge stvari ne treba uzimati zdravo za gotovo,i shvatiti da je svaka individua različita,te ne treba na osnovu malog broja nus pojava,generalisati sve!...iživotinje imaju svoje ukuse i tolerancije.....nešto više,a nešto im manje prija..!...a,svako ko misli da zna bolje,može slobodno da kontaktira te poznate firme,i da im objasni,da ne rade kako treba,da greše,i možda ga i poslušaju!...ipak su ta imena u svetu napravljena pre svega kvalitetom u odeređenoj klasi i kategoriji.Jer,glupo je reći,da pedigre ne valja,a hills valja..to su 2 različite klase hrane...pedigre je classsic hrana,a hills je premium.i obe su dobre,u svojim klasama!..i ono što je najbitnije,a što određuje i cenu hraniva je proteinska jedinica u %,i poreklo proteina..e,tu je poenta kvaliteta...2 hraniva mogu imati isti procenat proteina,ali ako su različita porekla,tj kod jednog je uglavnom biljni,a kod drugog dominira animalni,normalno je da će biti razlika u ceni.a,na taj momenat malo njih obraća pažnju pri kupovini hrane!
Evo jednog linka,za Profilum hranu,za pse i mačke,koje je po meni najbolje u odnosu kvalitet-cena!
http://www.profilum.eu/pages/Home.aspx?langId=3

barakuda
26.01.10., 07:26
barakuda,
koje info?
kontakt ti treba veleprodaje ili?

ja to ne koristim osim za miseve ..10ak komada i meni ne smeta ja koristim od bukve i ne mari..
takodje za loptaste imama od bukve piljevinu i to funkcionise ekstra...zadovoljan sam
\/


ne nudim ja zamolio me prijatelj da pitam jer je poceo da radi distribuciju piljevine svoje

Kazes da znas nekoga ko prodaje piljevinu. Zainteresovan sam da kupim. Koje su cene za prodaju na veliko? Odakle je, kako bi transportovao piljevinu...?
Moze kontakt te veleprodaje koju spominjes. Meni treba piljevina za glodare.

zarko
26.01.10., 12:39
evo ti mob na pm....
oko transporta i sl neam pojma mora da se dogovoris.