PDA

Pogledaj punu verziju : Prijavljuje mi Kaspersky trojanca



D@nijel
25.01.10., 15:04
Svaki put kad krenem da otvorim forum prijavi mi trojanca isto tako i bilo koju temu da otvorim.

detected: Trojan program Trojan.JS.Redirector.ar file: http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js

Geni
25.01.10., 15:14
To je neki od ovih google oglasa. Lepo ti piše googlesyndication a pošto nema šanse da neki od njih bude zaražen (ne stoje oni kod nas na serveru već google svakome od vas postavlja sam oglas), verovatno je kaspersky na neki oglas previše oštro reagovao.

StevaNS
25.01.10., 15:16
iskljuci kasperski i resen problem.. :)

D@nijel
25.01.10., 15:21
Ma fora je u tome sto mi je sinoc lepo radio i jutros krene da zeza.U sustini samo nervra mnogo.

marko_pa
25.01.10., 17:11
NOD32! I nema da brines!

Laki90
25.01.10., 21:34
Ja imam isto nod 32 i mogu da kazem da radi kao sat....imam licence key na 67 godina :D

D@nijel
25.01.10., 21:38
Nod 32 me nervira jer brise sve redom kad naidje i mnogo stvari i ne moze da ocisti.Pa samim tim mislim da nije adekvatna zastita;)

Geni
26.01.10., 09:12
Novi update za kaspersky rešava probleme sa ovim lažnim prijavama koje izbacuje. Ovo im je dugi put da imaju taj problem. I izbacivaće ova verzija to upozorenje na svakoj stranici koja ima google oglase.

D@nijel
26.01.10., 14:16
Resen problem neizbacuje vise posle update-a.:)

Rokerka
01.02.10., 09:59
Juce sam bila ne forumu preko telefona i pojavio mi se virus Cookies i izasao mi je neki dugacak tekst. Posto nisam znala sta da radim (obzirom da sam prvi put isla preko telefona), samo sam prekinula vezu. Zanima me da li mi je sad virus u telefonu i sta moze da uradi? Ako je tu, sta da radm i kako da ga izbacim?

Geni
01.02.10., 10:00
Pa pošto nema virusa na forumu (kao što vidiš ovo gore je pogrešno tumačenje od strane kasperskog) onda ne znam šta ti imaš na telefonu pa samim tim ni šta može da uradi.

Rokerka
01.02.10., 10:15
Meni ga je telefon prijavio u sred citanja teme "Bradonja jos spava", ali, posto nemam iskustva sa virusima, a pretpostavljam da se ti koliko-toliko razumes (ili vec neko drugi sa foruma), bila bih zahvalna da mi neko pomogne oko ovog problema!

Geni
01.02.10., 10:21
Vrlo rado ali ne znam ni koji je virus u pitanju ni da li je uopšte virus... Nisam ni čuo da postoje neki virusi za mobilne koji se prenose web-om (sem možda za WM uređaje) a znam da na forumu (pa ni na toj stranici) nema virusa. Sledeći put, pročitaj šta te telefon upozorava, možda te je samo pitao da li da sačuva cookie što je sasvim normalna stvar.

Rokerka
01.02.10., 12:00
U redu, hvala. Nadam se da je nije nista ozbiljno, ali nisam citala, obzirom na duzinu teksta i njegovu (ne)razumljivost.

JOBAH
03.02.10., 18:46
"Cookies" nije virus.. http://en.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie .. a pretpostavljam da nemas antivirus na mobu, tako da je to bila poruka browsera na mobu, mozda nema dovoljno memorije ili tako neka glupost..