PDA

Pogledaj punu verziju : Dendrobates Azureus zna li neko vise o ovoj vrsti



NHANDU KING
25.01.10., 19:26
Ako šećući prašumama Centralne i Južne Amerike nabasate na ovu krasnu i simpatičnu žabicu, nemojte je pokušati dotaknuti. Svojim žarkim bojama vam zapravo želi poručiti da je najotrovniji kralježnjak na planetu. Njihova koža izlučuje toliko moćan neurotoksin da je količina od svega dva mikorgrama dovoljna da usmrti odraslog čovjeka. Nazivaju je još i žabom otrovnih strelica, s obzirom da su domoroci svoje strelice namakali u njezin otrov u svrhu lova i ratovanja. http://www.animalpicturesarchive.com/ArchOLD-7/1188317664.jpg

teskt preuzet sa http://www.tportal.hr/showtime/tv/19412/Najotrovnije-zivotinje-svijeta.html

spiderboy
25.01.10., 20:50
nisam neki stručnjak za žabice ali D.azureus je jedan od najlepših predstavnika njegove porodice ali nije najotrovniji u njihovoj porodici a domoroci uglavnom koriste izlučevine Phyllobates terribilis-a

chalabin32
09.09.11., 17:56
dendrobates kada se cuvaju u terarijumu nisu otrovne,jel u prirodi otrov na kozi dobijaju od takozvanih vatrenih mrava koje jedu...

chalabin32
08.02.12., 22:34
a ne znam da li dendrobatesi u zatocenistvu imaju psihodelicno dejstvo kad im se polize koza kao one u prirodi?:) logicno mi deluje da ne bi trebalo kad vec ne stvaraju ni otrov....

carcharias
09.02.12., 22:59
Da se razumemo....postoje 4 vste stvarno otrovnih,medju kojima prednjaci phyllobates terribilis.Ostale manje vise mogu da se drze po rukama,pa i one iz prirode...
Kod onih otrovnih izolovano je oko 180 vrsta alkaloidnih otrova/insekti se hrane otrovnim biljama,a one njima.
Nije tacno da se otrovi potpuno izgube kad se hrane neotrovnim insektima,bez obzira sto su izvedene u vivarijumu....znam iz sopstvenog iskustva!!!!
Dendrobates azureus/tinctorius iz prvog posta je neotrovna zaba.....

sascha
11.02.12., 15:26
pre 4-5 nedelja sam bio u jednom petshopu u nemackoj , pitao sam za zabe , zena mi je pokazala sve zabe , pa sam je posle pitrao za ove male zabice , pa sam je pitao za otrov i te stvari , i zena je rekla da zabe izgube otrov posle 2-3 meseca u terarijumu .

Kapetan Eemo
11.06.12., 01:27
ljudi imam dendrobatesa,i ne znam koje biljke da metnem u terarijum :)
čuo sam neke priče o tome da MORAJU da imaju bromeliju,a baš mi je bitno da znam s obzirom da već nešto jače od pet dana bleje u skoro praznom terarijumu.hvala

e da,imam i red eye tree frog,pa me isto za nju zanima,i čime se uglavnom žabe hrane,ja imam cvrčke ovde,hvala drugi put.

carcharias
11.06.12., 23:34
Bravo ti ga za zabce!!!
Bromelija nije neophodna,ali je pozeljna,jer kad ti nije vlaga u vivarijumu po zelji zabe,ona udje u bromeliju jer tu se skuplja voda.Moze i bez,al da besomucno vlazis viv. svaki dan....zabama koza nesme da bude suva...pa ti vidi!
Za redeye ti ne treba bromelija nego sirokolisno lisne biljke al da nisu otrovne,inace cao/imas na forumima koje...
Cvrcke jedu nerado i samo pinhead....
Hrana za njih su musice rakijare/vocne/drosophile...hudei i melanogaster
Ja ih imam u velikom broju,ali ne saljem po inostranstvu/samo u lokalu...neznam odakle si...