PDA

Pogledaj punu verziju : Grinje na terarijumskim biljkama



sasha
27.01.10., 10:53
U terarijumu sa rampoleonima su se pojavile grinje i isto tako sicusne crne bubice koje skakucu.Sve sam povadila,zivotinie pregledala ali na njima ne vidim nista.Ostaje problem sa biljkama(bonsai benjamin kinki,fikus pumila.ukrasni brsljan i jos neke).Sve biljke sam potopila u rastvor hipermangana,isprala ih i posto su grinje i one buvice jos tu, idu na susenje.Sve ono sto sam procitala kao zastitu moglo bi da naskodi zivotinjama a ako sad promenim zemlju u saksijama mozda cu unistiti biljke pa mi treba pomoc za resenje problema

LARYBG
28.01.10., 02:30
crne bubice koje skacu? pazi da nisu buve

sasha
28.01.10., 02:49
Pojma nemam, sitne su kao grinje a na rampoleonima ih nema.Zvala sam zastitare i za sutra su mi obecali odgovor u vezi bioloske zastite.Sve sto mogu ide na visoke temperature.Posle tretmana hipermanganom crne bubice vise ne vidim a i belih je manje ali i susim zemlju u saksijama

LARYBG
28.01.10., 02:50
a te crne jel ih lako ubijas posto je buvu bas tesko zgnjeciti

sasha
28.01.10., 03:21
E i ti me uspe nagovoriti da u 2h lovim i ubijam buvice.Uzorak zagadjenog kokosa sam sacuvala pa sam deo na papir i tamanila.Nisu tvrde ,samo kad ih prstom pritisnem na papiru ostane fleka.Nije moguce da se to do sada nikom nije pojavilo.

Marcco
28.01.10., 12:09
Te bele su biljne vasi a crne bubice sam vidjao napolju na biljkama, nisam imao problema sa istim nikad.

sasha
28.01.10., 12:28
Ne ,nisu biljne vasi nego one koje znaju da se pojave kod povacane vlage u kolonijama buba i one same me narocito ne brinu. Samo bih zasusila kao sto to cinim kod cvrchaka.Oni crni skakaci su meni nepoznati.Svi ce oni da zavrse u ili na sporetu a to sto sam usvinjila citavu kucu manje vise.Zivele gage!
Resila sam da promenim izgled terarijuma.Kupila sam 2 benjamina kinki koji su oblikovani da imaju stablo i krosnju ,tako da sam otisla u visinu U podnozju sam ostavila i one nize biljke.Sada cu povecanjem zelenila u visinu ,moci da prskam lisce a manje tlo pa se nadam da ce biti dovoljno vlage bez nepozeljnih

IV@N
28.01.10., 12:36
crne male bubice su isto biljne vasi,a kada se zgnjece bude zelena fleka,od njih se pravi zeleni kreon,valjda....a bubamare ih tamane...

sasha
28.01.10., 12:44
crne male bubice su isto biljne vasi,a kada se zgnjece bude zelena fleka,od njih se pravi zeleni kreon,valjda....a bubamare ih tamane...
Posto sam se time nocas bavila,fleka je siva ali mi se to sa bubamarama dopada.Stavljala sam ih medju cvrchke cak su se i mnozile.Da li je to imalo efekta,ne znam.Mozda i pokusam koju da stavim medju rampoleone samo da ih ulovim.