PDA

Pogledaj punu verziju : Boa nece da jede :(



ACO87
28.01.10., 23:12
vec tri nedelje odbija hranu...ne znam zasto :/ kad je dosla kod mene prvog misa je pojela odmah..posle toga odbija :( sta da radim?

Chobi
28.01.10., 23:27
Pojasni nam malo, sta se tacno desava, sta joj nudis, kako, sta je do sad jela, terarijum, temp, vlaznost....

ACO87
28.01.10., 23:31
Pa dobio sam je oko nove godine,jela je pred Bozic i pojela je misa bez problema,recenomi je da jede mrtav plen,pa joj takav i dajem. Terarijum je dimenzija 75 x45x40,treset,20-27 C,vlaznost je od 70-80%.

rellik
28.01.10., 23:33
A koja boa, da se ne presvlaci, moja se prvo presvukla pa zato odbijala :)

ACO87
28.01.10., 23:36
Kolumbijska dugina boa..presvukla se pre 2 nedelje.

Chobi
28.01.10., 23:41
Koliko puta si joj nudio i kako?

ACO87
28.01.10., 23:44
Pa vec 2 nedelje..lepo odledim misa,ugrejem ga i dam joj u ter..piokusao sam da ga drzim iznad njene glave-nije htela,pa da ga vucem ispred nje- nije htela,na kraju sam i ostavio ni tako nije htela

twilight
29.01.10., 00:09
Ako si bou uzeo od Pedje iz bg on ih hranio zivima tako da pokusaj i ti :)

npetrovic
29.01.10., 00:11
Ponudi joj ziv plen , bilo je par boa sa identicnim problemom, cak i duze vreme od tvoje su odbijale hranu sve dok im nije ponudjen ziv plen i ako su ranije jele sasvim normalno mrtav plen. Pokusaj mislim da ce projesti....

gagi
29.01.10., 00:27
Probaj sa živim plenom,ako neće ubaci bou zajedno sa mišem u kartonsku kutiju i ostavi ih neko vreme,meni je ovo uspevalo kod beba burmanskih pitona koji su duže vreme odbijali hranu.

Misha
29.01.10., 03:47
Kao shto ti je rekao gagi,stavi je u kartonsku kutiju sa plenom,a plen pre toga izeci po glavi do mozga,tada ce plen imati jachi miris i verovatno ce ga pojesti.Pozdrav

ACO87
29.01.10., 21:06
Hvala vam momci..pokusacu pa vam javljam

Bearded_dragon
30.01.10., 02:18
Mislim da niste u pravu , ne razumem se u zmije , ali sam od pedje naucio jedan trik :) Uzmes zmiju i stavis u kantu (gde ce imati malo mesta) i uzmes mrtav plen , zatim skalper i iseces glavu tako da curi mozak i stavis u kantu zajedno sa zmijom ! ujutru ne bi trebao da nadjes misa :) ! davno sam ovo cuo pa mozda sam i nesto zaboravio , ali samo nazovi pedju i on ce ti objasniti ! Mislim d ane trebas da je hranis sa zivim !

Misha
30.01.10., 02:25
dragone,jesi ti chitao nashe postove ili si napamet rekao da nismo upravu,jer smo bash to rekli ,shto si rekao i ti,u dva posto iznad acinog :)
pozdrav!

nenad
30.01.10., 12:56
Mislim da niste u pravu , ne razumem se u zmije , ali sam od pedje naucio jedan trik :) Uzmes zmiju i stavis u kantu (gde ce imati malo mesta) i uzmes mrtav plen , zatim skalper i iseces glavu tako da curi mozak i stavis u kantu zajedno sa zmijom ! ujutru ne bi trebao da nadjes misa :) ! davno sam ovo cuo pa mozda sam i nesto zaboravio , ali samo nazovi pedju i on ce ti objasniti ! Mislim d ane trebas da je hranis sa zivim !

A posle se još neko usudi da pita na forumu zašto se brišu postovi koji nemaju smisao. :mad:
Trik sa mozgom pali kod nekih zmija, a kod nekih ne. Neke zmije ni tad neće pojesti miša. Većina mojih zmija od početka zime dosta slabije jedu. Možda je to slučaj i sa tvojom boom.

Nemoj da joj nudiš svaki dan. Ako neće da jede, ponudi joj za nedelju dana opet. Jednom odleđenog miša bolje nemoj da vraćaš u zamrzivač.

Bearded_dragon
30.01.10., 13:51
Rekao sam da se ne razumem puno u zmije , ali svuda na forumu napominjete da zmije ne treba hraniti zivim plenom :)
A nisam video onaj post iznad , sorry :)

nenad
30.01.10., 13:53
Ma sve je to ok, nisi ti ništa pogrešio. Nego se radi o tome da su to ljudi napisali dva posta pre tebe.

Snejk
05.02.10., 01:15
Desavalo mi se to bezbrojeno puta, mislim da sam postao strucnjak u svim mogucim metodama hranjena zmije od metode sa mozgom do nasilnog hranjenja.
Moja preporuka ti je da nakon sto odbije sacekas 4-5 dana, i pokusas joj opet dati normalno, ako ni to ne pomaze stavi joj misa u skroviste, zatim je uzmi i prinesi je skrovistu kako bi usla u njega. Ako nista ovog ne uspjeva pokusaj sljedeci postupak: izneses je iz terarija, uzmes je za vrat ispod glave sasvim lagano i prineses joj misa glavi, bez ikakvog forsiranja. Trebala bi ga ujesti i obmotati se oko njega. Tako je moja jela zadnja tri puta... To uopste nije tesko izvesti, a meni se pokazala kao odlicna metoda. Nadam se da sam bio od pomoci... ;)