PDA

Pogledaj punu verziju : blizi se presvlacenje???????????



lesa
29.01.10., 19:35
moj smithi je potamneo skroz a i abdomen mu je pocrneo,pa ako se nevaram presvucice se u skorije vreme???????ispravite me ako gresim!

Miroslav
29.01.10., 19:47
ne grešiš

ovisno od veličine ćeš čekati na presvlačenje, ali znaj da je uskoro

lesa
29.01.10., 20:03
pa mala je ima oko 1cm ili 1,5cm.

Miroslav
29.01.10., 21:16
onda očekuj u periodu od nekoliko dana da će se presvući

rassa
29.01.10., 21:43
ako ne i danas :)
kod malih je to jako brzo sve

Miroslav
29.01.10., 22:35
ovisi i od temperature, vlage, kao i individualnih karakteristika
mom boehmeiu je trebalo neka 3-4 dana (valjda, ne sećam se tačno)

lesa
29.01.10., 22:43
pa prekjuce je poceo da tamni,svaki dan je sve tamniji i tamniji.tako da ocekujem.povecao sam mu vlagu i temperatura je 26-27 c

Miroslav
30.01.10., 01:57
Nemoj preterivati sa vlagom. Mali čep sa vodom ili orošavanje jednog ćoška posude bi u potpunosti zadovoljio potrebe.

NenadB
30.01.10., 14:00
Jel odbija hranu ?? Aj i ja da pitam...kad je T blizu presvlačenja jel sve vrste odbijaju da jedu ili samo neke ili to zavisi od individualne jedinke..??? Isto tako jel tamnjenje karakteristichno za sve vrste..?? dobro sad uvecanje opisthosome kapiram da jeste...

Cold_Beer
30.01.10., 14:09
Jel odbija hranu ?? Aj i ja da pitam...kad je T blizu presvlačenja jel sve vrste odbijaju da jedu ili samo neke ili to zavisi od individualne jedinke..??? Isto tako jel tamnjenje karakteristichno za sve vrste..?? dobro sad uvecanje opisthosome kapiram da jeste...

Sve jedinke odbijaju hranu kad su pred presvlacenjem,mada se desi nekad da pojedu malo hrane pa se ubrzo nakon toga presvuku,ali to se desava jako retko.

marko
30.01.10., 14:11
Trebale bi sve da odbijaju hranu jer "skupljaju snagu" za proces presvlačenja. Kažem "trebale bi" jer se dešava da tarantula danas jede a sutra se presvuče (i to ne mislim na male tarantule, već na neke srednje veličine). Tamnjenje jeste karakteristično za sve vrste ali kod nekih se vidi a kod nekih ne :). Naime, ako ima mesto na opistosomi gde su iritirajuće dlačice odbačene onda će se na tom mestu primetiti tamnjenje. U suprotnom se neće primetiti. Takođe može da se primeti opadanje intenziteta boja tarantule, tj trebalo bi da je mnogo bleđa nego što je bila kao sveže presvučena. Uvaćanje opistosome nije nikakav znak, sem da je tarantula dobro podgojena ;)

NenadB
30.01.10., 14:19
Ahha.. kapiram jer chekam ko manijak prvo presvlachenje mog Cyanea bar kod mene(2cm)... odbija da jede 8 dana i sem ogromnog ˝dupeta˝ ne primećujem da je potamneo, samo se umirio baš prilično... čekam presvlačenje i baš sam ne strpljiv da vidim i to.. ali shto više chekam to sam nervozniji (imam utisak da sam nervozniji od njega ko da namerno odlaže smarač :) ) zato sam odlučio da sledeće nedelje naručim još tri T... pa barem jedna će da radi nešto zanimljivo makar da jede :)

Dusan1992
30.01.10., 15:18
Eto ja sam uzeo murinusa 14. januara i istog dana je pojeo celu tenebriju a sutradan se presvukao. Mozda zato odbija hranu vec 15 dana, pojeo samo malog, malog, malog lateralisa.

Miroslav
30.01.10., 15:48
Ako je odbacio koji put iritirajuće dlačice, na tom mestu će potamniti pred presvlačenje. Kod tako malih cyano se primeti i po boji nogu. Onaj svetliji deo im malkice potamni pred presvlačenje.

NenadB
30.01.10., 16:02
:icon_scratch:hmmm.. verovatno ću onda sačekati ja još malo na to presvlačenje.. Hvala na odgovorima trebalo je znati ove stvari..:icon_study:

lesa
30.01.10., 16:06
nemora da znaci da ce da se presvuce mozda nije gladan.moj smithi nije jeo mesec dana i onda se tek presvukao a posle presvlacenja nije jeo dva meseca.znaci tri mesev=ca bez hrane

lesa
04.02.10., 14:31
smithi nije prezivela presvlacenje.:mad: a sve sam lepo uradio povecao sam vlaznost i temperarura je bila oko 26-27c.neznam gde sam pogresio???????????

Cold_Beer
04.02.10., 14:37
Mozda je imala previse vlage,ne valja ni kad je previse vlazno.

lesa
04.02.10., 14:42
pa ### rekli su da se poveca vlaznost kad je presvlacenje.nisam sad kvasio svaki dan ali svaki treci dan.kad vidim da je treset suv.ali ### sta sad da radim.:(

Dusan1992
04.02.10., 15:08
Kupis novog pauka.
I meni je uginuo prvi pauk, na greskama se uci.

Geni
04.02.10., 15:11
I prevelika vlaga je opasna ako je baš prevelika i ako je tako duži period. Ako si svaki treći dan kvasio polu osušenu zemlju onda nije bila prevelika vlaga a ako se za tri dana skroz osuši to je onda presuvo.

Verovatno mu je nešto falilo što nije do tebe. Nisu oni toliko osetljivi a ti, koliko vidim, nisi ništa loše uradio niti si preterivao sa vlagom.

lesa
04.02.10., 15:35
nisam preterivao u opste bas sam kvasio kad vidim da je treset suv.sve sto sam procitao na sajtu sto su pisali drugi tako sam i radio.nadam se da nije do mene.ma imam ja jos jednog pauka klassi koja ima 12 cm ali hteo sam da vidim kako raste i kako napreduje smithi ali ### izgleda da necu videti.:(

NenadB
06.02.10., 18:17
Da ne otvaram novu temu postovacu ovde... Pvro zao mi je leso zbog smithi-a ali uzmi drugog vredi videti kako pauk odrasta...

Moj Cyaneo je počeo presvlačenje oko 01:00 sinoć, mislim da je bilo uspeshno sobzirom da je ziv...jutros sam izvadio stari skelet da mu ne smeta u posudi jer je sad već porasto za nju moram ga prebacim u kiper za koji dan kad se osuši i dodje sebi potpuno... ali primetio sam u toku dana da kad napravi koji korak ˝zatrese˝ zadnju nogu kao da je u grčevima i onda prekine posle 2-3 sekunde pa napravi koji korak pa onda opet... inače još uvek su mu prvi delovi nogu(do tela) uz telo zgrčeni nisu ispruženi... već je ceo dan prošao i stoji tako zgrčen na strani posude ... pa me interesuje koliko je to normalno i da li će to treskanje noge da prestane kao i neki savet shta dalje da mu olaksham taj post presvlački period....

lesa
06.02.10., 23:11
koliko sam ja citao ona to sad radi jer mora da se protegne i da se malo privikne ne novo telo.verovatno to radi zbog toga.nisam strucan ali sam citao o presvlacenju i to bi trebalo da je to.neka se javi neko strucniji koji je duze u ovom svetu pa neka kaze.nadam se da negresim.:D

rassa
06.02.10., 23:21
zatrese zadnju nogu
ne znam, mozda baca dlacice na tebe...



spominjana je vlaga kod smitija pa
moj je u terarijumu i ima samo posudu s vodom, koja je uvek puna a treset je suv, bas suv, da li da ipak malo vise vlazim?
nekako sam stekao utisak da mu je samo posuda dovoljna al sta znam, koliko to da mu vlazim?

lesa
06.02.10., 23:31
ja sam mu vlazio svaki treci dan.nisam imao posudu sa vodom ali cim vidim da je treset suv ja ga nakvasim.ali na zalost nije prezivela:mad:

Miroslav
07.02.10., 16:35
Možda baš zato što si vlažio. Ja sam mojoj/mojima cyano retko vlažio i to uglavnom jedan mali deo ćoška. Nije za njih povišena vlaga.

fanky
17.02.10., 01:03
i ja imam slican problem. vec je druga nedelja,a geniculata je jos uvek u kokosu (kucica),isplela je mrezu ispred ulaza,i tu je vec 2 ned, iza kokosa imam plavu sijalicu od 25w na kojoj na lampi imam potenciometar,koji je na polovini svetla,a imam i smiti koja nista,ama bas nista neradi,ne jede,ne presvlaci se,a velicina je nokta,?????????aaaaaaaaa????????? sta raditi??? ......a da,nemam treser,vec zemlju,i pomalo se oseca na budj,nisam siguran 100%,

concepcion
17.02.10., 10:03
to sto kuliraju i ne rade nista je sasvim normalno i nije nista cudno,to sve tarantule rade ljudi :D a mozda ti se oseca na budj ako si vlazio preterano,njima ne treba previse vlage tako da smanji prskanje a mozes i da promenis zemlju i stavis treset

JOBAH
17.02.10., 15:34
smithi raste nenormalno sporo, i meni dodje da ga umlatim ponekad :) takodje imam mrvicu malu vec par meseci i kreten se presvukao jednom.. ocekuj da "odraste" za 4-5 godina...

rassa
17.02.10., 16:29
nas kako moj smiti raste o.O

http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5416&page=10

Dusan1992
17.02.10., 18:14
Moj smithi raste kao lud. Imao je pola cm u Nov 2009 a sad oko 4-5. Pre dva tri dana se presvukao 4-ti put.

JOBAH
17.02.10., 18:21
au bre ljudi svaka vam cast! ja imam malisu od kraja novembra i jednom se presvukao... dusane, saljem ti ga na podgoj :)

Miroslav
17.02.10., 18:29
Ja imam B. boehmei od 5. oktobra i tada je bila 2. presvlačenje. Nije jela skoro dva meseca i onda sam ju prebacio u drugu posudu u kojoj je imala sklonište. Počela je da jede par dana nakon toga, jela par puta i onda se presvukla 25. januara. Čak joj ni stomak nije bio nešto naročito velik. Sada je iskopala novu rupu i jede normalno.

Probaj da joj središ posudu, tako da ima i mesto za skrivanje, kako bi se osećala sigurnom. Možda to upali.

JOBAH
17.02.10., 18:34
ma ima stekic, ali ga ne koristi uopste, niti kopa.. ma neka je, nigde ne zurim...