PDA

Pogledaj punu verziju : Dva smuka u jedan terarium ?



popke
02.02.10., 23:51
imam kukuruznog smuka albino koi je beba , ima mozda 3 do 4 meseca , i uzeo bih jos jednog , pa me interesuje dal smem da ih stavim u isti ter zajedno ? naravno i ovaj drugi je beba slicne starosti i velicine ..ali je iz drugog legla...?

zarko
02.02.10., 23:54
mislim da bi zavrsio sa jednom zmijom u skorije vreme

dule87
02.02.10., 23:56
Ako nije velika razlika u velicini, mislim da nece biti problema. Smukovi po prirodi nisu kanibalni...

popke
03.02.10., 00:07
ja se plasim da je zarko u pravu , ali se sve nesto nadam da moze mozda :confused: tako da neznam ni ja sta mi je ciniti ... dva tera ne dolaze u obzir ... zbog vise razloga da ih sad ne nabrajam ...:(

uki
03.02.10., 00:24
Hm Zarku svaka cast ali znam lika koji je ovde hteo da proda smukove, posto ih vise nije hteo jednog solidno malog i jednog povelikog bar duplo veceg. U isti terarijum su ziveli. I dan danas to rade verovatno:)

zarko
03.02.10., 00:32
pa nek proba.
oni nisu ko lampropeltisi, ali stoji jedna stvar lakse se prati i misli da je manje stresa za njih da su odvojeni.
pitajte spiderboja da li malecke drzi zajedno pa neka vam on kaze sta on misli.

ja samo rece moje misljenje ...

gagi
03.02.10., 00:37
Slobodno možeš da ih držiš zajedno.Ja na poslu (zoo-vrt) u jednom terarijumu držim kukuruznog smuka starog 10 godina i dve bebe burmanskog pitona.

popke
03.02.10., 00:42
hranis burmanske pitone smukovima starim 10 godina ? :D ,sala mala... svaka cast na hrabrosti... hvala na misljenjima....

kimo
03.02.10., 00:54
Smeš da ih staviš zajedno. Male su šanse da će se pojesti, ja sam imao zajedno dva, doduše slične veličine i stalno su zajedno smotani i glava do glave itd. Zavisi sve opet od situacije, probaš staviš i gledaš,ako nešto se dešava čudno ili se neka stresira vadiš, ali svakako sam ja za čuvanje posebno...

Juiced
03.02.10., 02:13
Ma slobodno..ja imam 2 kom iz razlicitih legala...i sve ok funkcionise..pravi su drugari :)

Igor Velevski
03.02.10., 02:29
Ma slobodno..ja imam 2 kom iz razlicitih legala...i sve ok funkcionise..pravi su drugari :)

I ja isto mislim, u jednom terarijumu i ja imam 2 i nikad nisam cuo da je jedan kukuruzni smuk pojeo drugi. Koliko znam i Spiderboy drzi neke zajedno i nije imao problema do sada, ali eto neka kaze on o sebi! Zmije nisu kolonijalne zivotinje i najbolje se osecaju kad su sami (osim u vreme parenja), ali ako nemas mesta, po meni, mozes slobodno da ih drzis u jedan terarijum ako je velicina dovoljna za 2 zivotinje i kao sto se zna za lampropeltise, sigurno bi se znalo i za kornove ako je u pitanju kanibalizam!

http://i45.tinypic.com/2hyut00.jpg

bubamara
03.02.10., 03:25
http://img41.imageshack.us/img41/4673/dsc06050up.th.jpg (http://img41.imageshack.us/i/dsc06050up.jpg/)

bez problema.....samo vodim računa kad ih hranim...najbolje ako možeš tad da ih razdvojiš!

dragon
03.02.10., 08:04
Ja imam veliku i maloga skupa i za sad nemam problema . Hrane se u odvojenoj posudi , i uvijek su site. http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=7464

spiderboy
03.02.10., 10:02
kukuruzni smukovi približno iste veličine mogu se držati bez daljnjeg zajedno,imam neke koje godinama držim zajedno,osim njih imam i ove od prošle godine oni su smešteni po 2 ili 3 kom.nema sa njima problema,naravno hrane se odvojeno,lampropeltisi su poznati po njihovom kanibalizmu,ali kukuruzni smukovi su sasvim druga priča,slobodno ih stavi zajedno

nenad
06.02.10., 22:33
Rasprava o burmanskim pitonima je prabačena u temu Da li savetujemo ljude da ne uzimaju burmanske pitone
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=8102

Pedja
07.02.10., 16:30
Mislim da je veliki problem na ovom nasem forumu to sto se cesto desava da kada neko trazi savet za odredjenu vrstu zivotinja, da mu se javljaju ljudi da dele savete koji imaju minimalno ili uopste nemaju iskustva sa tom vrstom.
U ovom slucaju konkretno Zarko koji uopste ne drzi kukuruzne smukove, to sto je mozda usput prodao nekoliko komada se ne racuna u drzanje.
Mislim da treba pustiti ljude koji imaju malo vise iskustva da odgovore , a ne po svaku cenu deliti savete. To u krajnjoj liniji nije dobro i za sam forum.

zarko
07.02.10., 19:10
ja svaku zivotinju cuvam solo, zbog parazita, da bih pratio da li jede redovno i jos mnogo drugih razloga. ja sve moje agame koje izvedem a to budei po 50 komada cuvam solo opet. iz istih razloga.iguane takodje koje sam sve izveo bile su solo. po istom principu cuvam i sve vrste zmija koje imam. nikada nisam imao smuka kod sebe duze od 10 dana istina je ali nije da bas ne znam nista.

ZA PEDJU: dobro bre vise mani me bre , ko dete si neko.neam vremena za tebe

NecrovoX
07.02.10., 19:19
Nije covek mislio nista lose i nista licno,bilo ko je mogao reci isto sto i ti i bilo bi receno isto za njega.
Meni se cini da si samo ti ovo shvatio kao licni napad,a niko drugi to nije video.
Nemojte ljudi odmah skakati za svaku sitnicu!

zarko
08.02.10., 01:48
:)
ne zanima me.

Pedja
08.02.10., 22:25
Nije covek mislio nista lose i nista licno,bilo ko je mogao reci isto sto i ti i bilo bi receno isto za njega.
Meni se cini da si samo ti ovo shvatio kao licni napad,a niko drugi to nije video.
Nemojte ljudi odmah skakati za svaku sitnicu!

Bas tako.
Ima toliko drugih stvari u koje se Zarko dosta razume, i o kojima pise.
Ali kada sa necim nemas iskustva, bolje je pustiti nekog drugog da odgovori na pitanje nego odgovarati po svaku cenu.