PDA

Pogledaj punu verziju : koju kornjacu uzeti



Nicin
03.02.10., 11:10
Moj drug oce da uzme kornjacu, pa nezna sta im sve treba od opreme.

Ja sam imao neku kornjacu pre 8-9 godina mislim da je bila crvenouha, imala je saru kod glave narandzasto-crvene boje, ja sam je drzao u terarijumu dimenzija 35/27/40 duzina/sirina/visina u prodavnici su mi rekli da mi ne treba nista od opreme, ni grejac pumpa lampa samo da stavim kamen i sipam vodu da bude dubine 5cm i da je to sve ok. Kornjaca je zivela 2godine, pa sam je dao mladjem bratu. Sad me interesuje dali im je dobro bilo tako ili ne?

pilis
03.02.10., 12:27
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=6250

Stefy
03.02.10., 13:46
Ja sam imao crvenouhu,pre jedno 8 godina,posle je dao tetki i idalje je ziva,niti ima lampu,niti filter niti grejac,a ogromna je-u akvarijumu je od150l i ima neko ostrvo nesto,nzm ni ja sta!:D
Iz mog licnog iskustva nije potrebno(zdrava je i nis joj ne fali,a kao sto sam rekao ogromna je!

Zivela kod tebe dve godine,ili je uginula posle dve godine?:confused:

Stufy
03.02.10., 13:59
Stefy, nemoj da siris dezinformacije! Crvenouhoj treba UV lampa. A tvoje iskustvo pada u vodu ako kazes da si je dao tetki. Procitaj po forumu i netu uopste zasto im treba UV. One jesu invazivni organizmi i izuzetno eurivalentne i tolerisu razne uslove zivotne sredine, ali to ne znaci da im ne treba obezbediti dobre uslove u akva-terarijumu.

nenad
03.02.10., 14:37
Ja sam imao crvenouhu,pre jedno 8 godina,posle je dao tetki i idalje je ziva,niti ima lampu,niti filter niti grejac,a ogromna je-u akvarijumu je od150l i ima neko ostrvo nesto,nzm ni ja sta!:D
Iz mog licnog iskustva nije potrebno(zdrava je i nis joj ne fali,a kao sto sam rekao ogromna je!

Zivela kod tebe dve godine,ili je uginula posle dve godine?:confused:

I tebe neko može da čuva samo u jednoj sobi, u neadekvatnim uslovima, i da te hrani samo hlebom, na primer, pa da doživiš 8 godina. Ali to nije dobro, naravno. Ljubimcu treba obezbediti ono što mu je potrebno.

zarko
03.02.10., 17:38
kad ce neko reci ...
e nabavio sam leopard gekone ne treba mu uvb lampa a li sam ja ipak uzeo.

ocajni ljudi, ako nesto treba onda uradite to jer je i to minimalna stvar...

Stefy
03.02.10., 20:46
Kada sam kupovao rekli su da joj nista ne treba!
Hranio sam je raznovrsno,u adekvatnom prostoru,sa NE adekvatnim uslovim(kao sto rekoh nisam znao da joj sve to treba),tacnije sad sam shvatio da sam je drzao u ne adekvatnim uslovima,jer mi namera nije da mucim zivotinje!

A ako neko ne moze(zbog manjka novca)da zivotinji obezbedi normalne uslove,ne treba ni da je uzima!
samo mali off,ja imam podosta zivuljki,ali evo npr.ribice,dao sam 500 din na lek za jednu ribicu,neko to ne bi uradio(``boze moj to je samo ribica,kupicemo drugu``,zasto kupovati drugu,ako nisi ni o prvoj hteo da se staras i uginula je tvojim nemarom)?

To je debilski!

Eeeee da tetka joj je kupila filter i lampu!Ja nisam video!

twilight
03.02.10., 23:01
Imam crvenouhu vec 6 godina i prvi put cujem da treba UV tako da sad u pet shop i kupuj ^^

Nicin
04.02.10., 00:31
Kojim kornjacama ne treba uv lampa, neka zutouha?

nenad
04.02.10., 01:03
Nindža kornjačama ne treba. One žive u kanalizaciji i aktivne su noću.

Kod nas mogu da se nađu u prodaji praktično samo dve vrste kornjača, crvenouha i šumska kornjača. Obema mora da se obezbedi UV lampa, ukoliko se ne iznose redovno na sunčevu svetlost, direktno.

zarko
04.02.10., 04:24
ima i ona dugovrata ...to sam vidjao ...
ali u glavnom cuvajte zivuljke kako treba...redno ej da se potrudimo i da se za to izdvoji malo.

Stefy
04.02.10., 13:04
Imam crvenouhu vec 6 godina i prvi put cujem da treba UV tako da sad u pet shop i kupuj ^^
i ja sam sad cuo,al je tetka znala,pa nabavila!

magnum
16.02.10., 02:13
www.kornjace.com
Tu imate sve o cuvanju, opise vrsta itd... pa ako nekog zanima...

Geni
16.02.10., 08:53
Nego, pošto je Stefy pokazao ko je i šta je i jasno je da je ovo gore njegov pokušaj da bude duhovit i nema veze sa istinom, da li da lepo ovo sve pobrišemo?

magnum
16.02.10., 11:52
Ja mislim da je tako bolje...da ne sirimo dezinformacije medju ljudima...

smeshko lepushko
19.02.10., 00:29
Ja sam uvek za uv lampu, imam crvenouhe i zutouhu i sumske i sve imaju lampe...malo vise para potrosis,ali ipak ako ih uzimamo kao ljubimce moramo da im pruzimo sto bolje uslove za zivot...