PDA

Pogledaj punu verziju : serpwidgets (merenje duzine zmija)



uki
03.02.10., 15:57
Ljudi ima li mozda neko ovaj program serpwidgets (http://www.serpwidgets.com/Apps/apps.html) za merenje duzine? Ili neki slican? Posto sam sve pretrazio da nadjem da skinem, a njihov oficialni link ne radi. bio bih zahvalan kad bi neko mogao da mi posalje ovaj program na neki nacin. Hvala unapred

Laki90
03.02.10., 16:29
Imas u linkovima program za merenje zmija SNakemeaasurer...kad bih samo pogledao....

uki
03.02.10., 17:19
Taj link mi izbacuje error, a i pogledao sam. Neznam samo zasto odmah ponizavanje da ispadne da sam lenj. ali hvala ti ipak.

juka83
03.02.10., 17:25
Konopac u ruke i mjeri!!!

nenad
03.02.10., 19:15
Možeš i bez programa. Staviš zmiju na ravnu podlogu, pa spustiš staklo na nju, i na staklu flomasterom iscrtaš njenu dužinu. Tako se radi u svetu. Treba ti manje vremena da je tako izmeriš, nego sa programom ;)

uki
03.02.10., 19:31
Hvala momci! Ni program nije los. Ali je najbolja stara skola!;)
Piton je 44cm
boa je 56.5cm

Igor Velevski
03.02.10., 22:26
Pa ako meris veceg burmanca razbi neki izlog i uzmi vece staklo hahahahaha :)

Inace stvarno je dobar stos sa staklom!

nenad
03.02.10., 22:56
Herpetolozi tako često mere zmije. Stavljaju ih u plitku kutiju sa peskom, preko koje stave poklopac. Tako se dobija najtačnija dužina zmije, jer se zmija ne razvlači. Ja sam tako merio moje zmije.

Bifrost
03.02.10., 23:24
A stace vam prava duzina? zar nije lakse odokativno? Uzmes metar i stais pored zmije pa otprilike nadodas malo za to sto je savijena... :)

Laki90
04.02.10., 04:23
Taj link mi izbacuje error, a i pogledao sam. Neznam samo zasto odmah ponizavanje da ispadne da sam lenj. ali hvala ti ipak.
Ocigledno nisi dobro pogledao posto je u donjem delu te teme novi link za download Snakemeasurer programa.....i ne ponizavam te...daleko od toga...samo sam mislio da nisi ni gledao...kao sto nisi...:D

uki
04.02.10., 13:33
Pa dobro zato sluzi forum kad bi svako sve video nebi ni trebao forum zar ne Laki?

Laki90
04.02.10., 19:06
Naravno.......Pozdrav.

Chobi
05.02.10., 07:11
Koliko zmija moze da bude duza kad se razvuce?

Igor Velevski
05.02.10., 15:58
hahhaha pa zavisi koliko je skupljena, ako je u lopti onda mnogo mnogo duza ;)

Chobi
06.02.10., 14:21
Ma bree :) sto kaze Nenad, kad je meri staklom i kad bi je postio da je protegne?

spiderboy
06.02.10., 16:15
Koliko zmija moze da bude duza kad se razvuce?

haha,pa neće biti duža nego što jeste,tu se mislilo da ćeš lakše i tačnije izmeriti zmiju ako upotrebiš neko pomoćno sredstvo u ovom slučaju staklo pa se nacrta zmija celom dužinom,nego da se zmija razvlači na silu,bar sam tako protumačio tvoje pitanje

nenad
06.02.10., 16:18
Pa biće nešto duža nego što jeste kad se razvuče. Ne znam tačno do koliko procenata to može da ide, ali jeste tako.

gordond
06.02.10., 23:02
Krace zmije mogu da se mere i obicnim metrom za krojace tako sto se u jednoj ruci uporedno drzi metar i glava zmije a u drugoj drugi kraj metra i rep. Zmija ce se naravno u pocetku malo opirati da se potpuno ispravi, ali posle par sekundi opusti misice i moze se izmeriti. Naravno preciznost je u +- 1-2cm, ali je metoda dosta jednostavna narocito ako se meri na terenu.
Zelim da napomenem da prilikom merenja treba biti nezan kako se ne bi povredila zivotinja;)

Chobi
13.02.10., 01:15
Pomocu snake measurer-a imala je 128, a drugi put 130.
A kada sam je razvukao izukla je svojih maksimalnih 136cm. Nisam hteo da je cimam vise da joj ne otkinem glavu kanapom kojom sam je vezao

:) salim se naravno.
mislio sam na to kada se sama razvuce/istegne, da nije puno duza od nekog opustenog, blago povijenog polozaja

Stiv
13.02.10., 05:32
meni duzina mojih zmija nije toliko bitna ali nasao sam sistem da utvrdim tacnu duzinu.Ja je pustim izmedju ormara i tepiha u zljeb oko 1-2 cm sirine(ili nesto slicno) i ona mora u nekom trenutku da se opruzi skroz, tako ako je pratim metrom utvrdim tacnu duzinu i to je to.
Mozes i da je pustis u neki cev i tako je izmeris.

Chobi
13.02.10., 13:59
Ma ima nacina. Nije to problem. Samo me zanimalo ima li razlike, i kolike