PDA

Pogledaj punu verziju : Gonocephalus chameleontinunus



sasha
03.02.10., 18:22
Agamida kojoj treba obezbediti uslove slicne vodenoj agami,vrsta koju ne bih odbila ni u WC varijanti.Neko je pominjao nase uvoznike,da li je neko imao u ponudi ovu vrstu?

nenad
03.02.10., 18:30
Koliko ja znam, nije.

sasha
03.02.10., 19:45
Najblize a ipak daleko je scales-reptiles.com cena je prihvatljiva ,a ima mnogo toga interesantnog pa ako neko uspostavi kontakt ,a bio je voljan za saradnju i razmenu zivotinja ja sam zainteresovana

kimo
03.02.10., 22:17
Ja sam u kontaktu sa njim, ali on ima jako puno životinja i mislim da nisu u najboljem stanju, jer su ti WC...ne bih vam to savetovao svakako, objasniću vam kada se vidimo.

sasha
03.02.10., 23:08
Znam da su WC ali sam pronalazila podatke da. da bi dobili CB primerke uzimaju iz divljine zenke koje nose jaja i na taj nacin pocinju uzgoj.Koji su tu problemi u pitanju tacno ne znam ali bi mi bilo interesantno da istrazujem kada bih ih imala a i volim sto se zajedno mogu drzati 1 muzjak i vise zenki kao i kod rampoleona.Volim agame i leopard g.su lepi, ali ih je previse.Sad bi mogli prosiriti repertoar a svako se boji da mu ne krepa, pa ako nemas ni krepati ne moze

nenad
04.02.10., 00:05
Sad bi mogli prosiriti repertoar a svako se boji da mu ne krepa, pa ako nemas ni krepati ne moze

Apsolutno se slažem. Premalo vrsta je u opticaju.

kimo
04.02.10., 00:24
Polako samo, problem je mesto...bar meni, zasad, mada uvek će mi biti, ali treba polako širiti vrste, a ne uzeti jedan par pa čekati da se spari, uvek može krenuti naopako i neki od njih se razboleti uginuti ili da se ne upare itd, najbolje je uzimati neke CB vrste, koje se mogu naći, a ima toliko lepih i zanimljivih vrsta, da je šteta kockati se sa WC primercima neke druge vrste...no kako ko voli...

sasha
04.02.10., 07:05
Ne znam Kimo, da li ti se dogodi da ti se dopadne neka vrsta, pa ti godinama,(upotrebicu prejak izraz)ne da mira.Moj spisak je kratak,od agamida pomenuti zmaj andjeoske glave,kingi , neki kameleoni i tu je tacka.I onda cekas priliku,da li je u pitanju prostor, novac...da ti se poklope kockice.Da, kada bi ga mogla uzeti za toliko novca koliko je u D, uopste se ne bih mislila 1 M 2 Z.Naravno da sam ,ako mozes da biras 100% za CB ali ako ne?Pa i deo rampoleona su mi WC i spremna sam da se kockam,ja to zovem pokusajem.Opravdavam WC kada drugi izbor ne postoji,na kraju krajeva svi CB su nastali od nekih WC

Mogu da uzmem i trecu agamu da bih se osecalla,,sigurno,, pa mi opet gore pomenuti nece dati mira.

kimo
04.02.10., 10:30
Hehe, pa onda ste zaraženi i vi :) Znam, o čemu govorite, ali ja govorim iz iskustva, jer sam se opekao mnogo puta i više ne želim...

sasha
04.02.10., 12:28
U zid,u zid !Vise volim i da pogresim pa da se smirim nego da prebacujem sebi da nisam pokusala.A to sto sam zarazena,nije lepo sto se smejes ali je dobro to sto uspevam da maskiram pa si tek sad prokuzio