PDA

Pogledaj punu verziju : sta ce dalje raditi?



rassa
05.02.10., 11:07
dao sam genic da jede (po ko zna koji put) i nece i onda sam uhvatio pincetom distanta za krila i tako ga vukao ka tarantuli i ona se podigla onako, kad da se brani, ali nece da napadne, pa sam ja jos forsirao i gurao joj bubu ka njenim zubima i ona ju je zagrizla (nekako se i prevrnula, ipak distanti su veliki) , i onda pustila i otisla dok je buba ostala da se trese

pa me zanima oce se ona vratiti po bubu da je pojede ili ...

marko
05.02.10., 11:17
Mislim da će geniculata da se odseli od tebe prvom prilikom.

Geni
05.02.10., 11:57
Neće se vratiti, samo se odbranila da je više ne maltretira buba. I to je retko da urade, uglavnom svim silama pokušavaju da se sklone pre no što napadnu. Nije gladna.

rassa
05.02.10., 12:07
to me zanimalo, hvala!

ocu da jede da bi otisla na parenje sto pre, da ne bude 'kasno' posto se presvukla pre 25dana

ne znam nista o parenju tarantula , znam da treba da bude presvucena i nahranjena

Geni
05.02.10., 12:12
To da treba da bude nahranjena nema nikakvog utemeljenja u praksi ali i ja tako radim. TO je sada za drugu temu i dosta se diskutovalo o tome ali poenta je da uhranjenost ne utiče na raspoloženje ženke da pojede mužjaka mada ja više volim da sam siguran (i potpuno uhranjena A. seemanni koja je odbijala bilo kakvu hranu je pojela celog mužjaka bez problema).

rassa
05.02.10., 12:15
ne znam da li da cekam jos, da je jos nahranim pa nosim ili

Geni
05.02.10., 12:18
Nosi odmah. Nemaš više šta da radiš.

Soulfly
05.02.10., 12:31
Mislim da će geniculata da se odseli od tebe prvom prilikom.

Au....lepo si me nasmejao ali i preduhitrio u odgovoru ::D

kimo
05.02.10., 20:47
Donesi, imam 2 mužjaka, tako da ako jednog pojede nije greda :)