PDA

Pogledaj punu verziju : Paraphysa scrofa



SPALE_990
05.02.10., 14:41
Cao svima,nov sam na forumu :D, pa sam se pitao da li neko ima ovu vrstu i da li bi mogli da napisete svoja iskustva sa njom? Ja imam zenku oko 10 cm.

Bifrost
05.02.10., 21:07
Evo ovde :) http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=7486&highlight=Paraphysa+Scrofa

Mada nema puno, ja sad googlo poznat mi bio latinski, ali sam mislio na potpuno drugugaciju T.

Hehe pa ovo je ko rosea, samo raste manje kontam da je cuvanje identicno... Odakle ti to? Bas gledam na netu ona ni ne bi trebala da bude veca od 10 cm to joj je max tako da ako je ta vrsta, a ne rosea, onda nece ni rasti vise...

SPALE_990
07.02.10., 22:14
Hvala, video sam tu temu, ali izgleda da tu vrstu ne pominju MNOGO na forumu...
Inace lepa T.

twilight
08.02.10., 00:07
Kao sto znamo,uglavnom kod tarantula skoro se sve isto cuvaju e sad da li su arborealne ili one druge (ne znam da izgovorim) ove prve zahtevaju visi terarium i vise vlage...a ove druge manje itd...U glavnom sve je to isto...Ispravite me ako nisam u pravu :)

Geni
08.02.10., 00:22
Sitne razlike u količini vlage koje traže (ima ekstrema poput T blondi) i uglavnom je bitno da li je kopač, arborealna ili terestrijalna da bi im obezbedio uslove u smislu treseta za kopanje ili grana ako su arborealne.

SPALE_990
28.10.10., 16:54
Konacno, po prvi put (od kako je kod mene) se presvukla :D
Ali zato kada god mi se neka tarantula presvlaci meni stane srce, a za ovu sam se posebno brinuo dugo joj je trebalo da se presvuce. Celu noc je lazala na ledjima i nije se ni milimetar pomakla tek je ujutru pocela da polako skida staru kozu. Sada je dobro, nisam je jos hranio sacekacu jos par dana.
Nadam se da cu slike uskoro da postavim :D
Pozz

acajelen
02.11.10., 21:21
Pozz Spale. Dobrodosao! Ja isto imam p. sc..
Poprilicno je zivahna u odnosu na ove ostale moje t. Sto se vlage tice posuda s vodom i to je to. Srednje je brza i prozdrljiva (bar ova moja) ukopava se samo ako joj ne odgovara temperatura i to je to.