PDA

Pogledaj punu verziju : apsolutni pocetnik



Nele_Kg
05.02.10., 20:21
Pre svega da se predstavim zovem se Nemanja iz Kragujevca sam i totalni sam pocetnik u ovome, planiram da u skorije vreme uzmem neku tarantulu pa mi je potrebna mala pomoc i odgovori na neka pitanja...

Koliko sam shvatio za pocetnike su najbolje Acanthoscurria geniculata i Lasiodora parahybana ali opet da pitam..

1.Treba mi tarantula koja nije mnogo zahtevna za cuvanje, koja raste malo brze i ne plete mnogo :rolleyes:
2.Terarijum 30*30*30 je dovoljan za odraslu T?
3.Cime se hrane dok su male?
4.Kako se uzgaja hrana za T?

E sad se javlja jos jedan problem kako da dodjem do T posto na saradnju mojih ne mogu da racunam (idem onim putem samo se pijavim sa njom) a i nisam trenutno bas u poziciji da idem do BG ili NS po nju.

Miroslav
05.02.10., 21:04
1. Ni A. geniculata ni L. parahybana nisu mnogo zahtevne za čuvanje, obe rastu brzo i malo pletu.
2. Ja bi samo dodao još 10cm u širinu. Dubina i visina terarijuma su ok za odraslu taratulu.
3. Male tarantule možeš hraniti sa tenebrijama kao i sa malim fobasima, žoharima i cvrčcima. Ako planiraš imati jednu T onda ti je najbolje rešenje tenebrija, dok je tarantula još mala.
4. O uzgoju cvrčaka, dubia, lateralisa, cinerea, fobasa i tenebrija imaš u podforumu živa hrana. Pročitaj teme i ako ti nešto ne bude jasno, postavi pitanje u njima.

Dobro došao u teraristiku :icon_cheers:

lesa
06.02.10., 15:01
nemoras da ides do bg-a ili ns-a poslace ti busem neko do kg-a meni je iz nisa stigla od zareta busem.tako da je to najmanji problem.