PDA

Pogledaj punu verziju : Bolesna crvenouha



Djuka90
06.02.10., 16:59
jedna od mojih kornjaca ima skroz mekan oklop
i od dole i gore i sa strane, mala je oko 4,5 cm.da li neko moze da mi kaze kako bih mogao da joj pomognem?

ivana021
06.02.10., 21:12
mislim da je to do nedostatka kalcijuma i fosfora u hrani.probaj da u tom pravcu iskorigujes ishranu

zarko
06.02.10., 22:03
uvb lama
ca
multivitamini
d3
hitno

bubamara
07.02.10., 01:46
uzmi vodeni rastvor AD3 kapi (vodeni rastvor)..i obavezno neku dobru hranu (kombinuj sera raffy I i sera raffy P)...to je bio def.problem sa ishranom i lošim uslovima držanja (niska temperatura)..nedostatak kalcijuma,ili D3 vitamina,koji pomaže ugradnju Ca u ćeliju....najhitnije je da obezbediš T vode 26 C,a iznad 29-30 C...najbolje je da uzmeš spot sijalicu,i usmeriš je na ostrvo,na koje kornjača može da izađe..to ne treba da zahvata više od 1/3 terarijuma...podizanjem T dobijaš da kornjača postaje aktivnija,ubrzava joj se metabolizam,a samim tim povećava apetit...to je sad najvažnije..da počne da jede..AD3 kapi ubacuj u vodu,i nakapš na hranu,koju će odmah konzumirati...probaj na parče sirovog mesa...ovo ti je jedeini način,da probaš,da izlečiš,mada pitanje koliko je sve uzelo maha...UVA/UVB lampu nema potrebe da uzimaš,jer ćeš D vitamin (umesto sintezom iz svoga tela pod tom lampom) uneti na brži i sigurniji način,preko kapi....neke multivitamine možeš da uzmeš,kao potporu terapiji,mada,ako daješ kvalitatne hrane,koje sam ti rekao,nema potrebe,jer one već sadrže taj komplex u sebi...ovo je problem,koji se najčešće javlja u zimskom periodu,ako nisu obezbeđeni odgovarajući temperaturni uslovi..

smeshko lepushko
07.02.10., 19:20
Sve nabrojana gore i OBAVEZNO uvb lampa, nikako bez nje...