PDA

Pogledaj punu verziju : Pojilica za miseve



Celav
07.02.10., 00:43
Koristim plasticne pojilice za miseve koje se mogu naci u svakom pet shopu ali kad sipam vodu posle nekog vremena voda nece da curi tako da 5-6 puta dnevno moram da vadim sve flasice i muckam kako bi voda tekla.
Da li se nekome ovo vec desavalo i kako ste resili ovaj problem:confused:

2361

Radi se o ovakvim bocicama.

Igor Velevski
07.02.10., 01:05
Verovatno se nahvatala krec na kuglici....mozes to lepo oprati i procistiti hlorovodorodnom kiselinom, voda ce posle lepo da tece!

bubamara
07.02.10., 01:26
imaju miševi običaj,da zapuše parčetom piljevine..

ssavic
07.02.10., 01:37
Meni se desavalo... Desavalo mi se da se nahvata kamenac, to se desi jednom u 2-3 nedelje. Ali ima jedan model, nisu kao tvoje, drugacije su, e iz njih nije htela voda da curi nikako, tako da sam povadio te metalne cevcice, probusio cepove od obicnoh flasa i zalepio ih na (kroz) cepove i sad curi. Problem je bio u tome, koliko sam ja video, sto kada su izlivali plastiku oko metalne cevcice, dal kalup nije bio dobar ili ne znam ni ja sta, uglavnom rupa na onom kraju cevcice koji ulazi u pojilicu bila je do pola zapusena plastikom.

Celav
07.02.10., 04:19
Meni se desavalo... Desavalo mi se da se nahvata kamenac, to se desi jednom u 2-3 nedelje. Ali ima jedan model, nisu kao tvoje, drugacije su, e iz njih nije htela voda da curi nikako, tako da sam povadio te metalne cevcice, probusio cepove od obicnoh flasa i zalepio ih na (kroz) cepove i sad curi. Problem je bio u tome, koliko sam ja video, sto kada su izlivali plastiku oko metalne cevcice, dal kalup nije bio dobar ili ne znam ni ja sta, uglavnom rupa na onom kraju cevcice koji ulazi u pojilicu bila je do pola zapusena plastikom.

primetio sam i u mojim bocicama da je otvor do cevke jako mali,prosiricu ga sutra na jednoj bocici pa cu da vidim sta ce biti.

zemunzakon
07.02.10., 14:44
I ja sam imao slican problem sa slicnom pojilicom i prosirio sam zaptivnu gumicu tako da sad nemam problema nisacim.I vode ima i misevi srecni.:icon_cheers:

Pedja
08.02.10., 22:06
I ja sam kupio te pojilice, pa ih na kraju bacio, jer mi misevi skapavali od zedji, po mom iskustvu, nista ne valjaju.

bubamara
08.02.10., 22:49
ja sve takve pojilice imam..i uglavnom nema problema...ponekad se desi,da se nađe malo piljvine,pa zaglave kuglice,al retko!...kod cola u ns,sam video da isto te koristi kod svih glodara...!..samo da napomenem,da ja koristim Trixie poijilice.

kimo
08.02.10., 23:02
Takođe koristim trixie pojilice i neke posle kraćeg ili dužeg perioda počinju da cure previše...jel se to nekome dešavalo?

ssavic
08.02.10., 23:32
Opet se ja javljam :) Desavalo mi se i to, ne bih znao da ti kazem koje su pojilice... Od previse odvrtanja i zavrtanja mi je odlazio navoj na zatvaracu i posle nekog vremena vise nisu mogle lepo da se zavrnu i tu su vukle vazduh. Vise nije bilo vakuuma i voda je curkala. Za noc mi iscuri cela mala pojilica od 50 ml. Bar je to bio problem kod mene.

dule87
08.02.10., 23:56
Ja sam kupio kod StevaNS-a, ne znam tacno koje su.., od 450ml i prezadovoljan sam...

kimo
09.02.10., 00:09
Moguće da je i kod mene to problem, iskreno nisam gledao navoje, neke su čak u startu posle par dana iscurile...pogledaću baš, hvala za savet :)

ssavic
09.02.10., 01:02
Kad je napunis zapusi prstom metalnu cevcicu, a drugom rukom pritisni flasicu sa strane, ne bi smela nigde da pusta koliko god je stiskao. Ako negde pusta znaci da ne dihtuje dobro.
Nema na cemu.