PDA

Pogledaj punu verziju : U vezi sekcije PONUDA



Bluie
08.02.10., 20:21
Hteo bih da skrenem paznju clanovima koji postavljaju vise paralelnih oglasa u delu foruma Ponuda, da bi trebalo da ih limitiraju na jedan post, kao sto sto stoji u pravilima.

http://img38.imagefra.me/img/img38/2/2/8/bluie/f_uhjooo2m_fefed01.jpg

Obzirom da je moguce obnoviti oglase samo jednom u 7 dana, nije u redu da se zbog visestrukih obnovljenih oglasa pojedinaca, ponuda ljudi koji postuju ovo pravilo sroza na drugu ili trecu stranu u roku od par dana. Ipak svi zelimo da prodamo nesto, pa treba biti korektan i postovati druge clanove.

Nadam se da se ovaj apel nece shvatiti na pogresan nacin,

Pozdrav svima :)

ssavic
08.02.10., 22:16
A sta ako npr. ja dam oglas sa naslovom "prodajem pacove" i za recimo 2-3 nedelje mi misevi porastu dovoljno i resim i njih da prodam, e sad moram da postavim jos jedan oglas za miseve, jer naslov prethodnog oglasa glasi "prodajem pacove", sta tada da radim? Cisto pitam da bih znao.

nenad
08.02.10., 22:25
Onda se javi meni, jer ja uređujem taj deo foruma, pa ću ti prepraviti naslov, i izmeniti šta treba.
Inače, slažem se sa Bluijem, članovi koji su ranije postavljali po nekoliko oglasa za redom, su zamoljeni da to više ne rade, ali posle nekog vremena se situacija vratila na staro. To je naravno gušenje tuđih oglasa, i nepoštovanje ljudi koji postavljaju oglase. Jedini razlog zašto ništa nismo preduzeli je to što uskoro treba da pređemo na novu verziju foruma, gde će te stvari biti regulisane na drugi način.

Soulfly
08.02.10., 22:44
Pa dobro, mislim da i nije bitno ako postavis dva razlicita oglasa ako je izmedju njih vremenski period od par nedelja. To vise vazi za ove sto redovno postavljaju oglase

kimo
08.02.10., 22:59
Ponuda treba da se organizuje kao što je pričano i predlagano u onoj temi od tome nedavno, ovako ne valja nikako...ja imam stalno nešto da dodam ili oduzmem iz oglasa, a i drugi takođe, i ne mogu više od jednom nedeljno da updejtujem oglas, pa u nedostatku te opcije sam primoran da otvorim novi, u kome se nudi nešto sasvim drugačije od već otvorenog...moj predlog je dok se ne reši taj novi sistem sa stranicom za prodavca, da se taj period od 7 dana skrati na recimo 3-4 dana...

gordond
09.02.10., 02:06
Da, ali ces onda imati i situacije gde ljudi nece updatovati oglase novim vrstama/artiklima vec ce svaka 3-4 dana dodavati ''aktuelno'' ili ''........''.

kimo
09.02.10., 10:48
Znam, ali i to se može sankcionisati nekako jer nema puno takvih oglasa, a i oglasa uopšte...

Bluie
09.02.10., 14:10
Mislim da se Nenad, koji je zaduzen za ovaj deo foruma nece buniti ako mu bacis poruku sa dodatnom ponudom, pa on da ti ubaci u postojeci post. ( Malo posla da ti napravim ;)
Ja licno osvezavam oglas kada ode na drugu stranu ili kada imam nesto novo da ubacim. Ako bi svi ispostovali to pravilo oko postovanja jednog, eventualno dva oglasa, period od 7 dana bi bio vise nego dovoljan.

nenad
09.02.10., 14:12
Naravno, šta god treba, javite.

Bifrost
09.02.10., 14:36
Ehhh... Od komarca pravite magarca... :|

Bluie
10.02.10., 03:19
Post je namenjen ljudima koji imaju potrebu da konstantno obnavljaju svoje oglase, jer se bave prodajom zivotinja/hrane/opreme, pa se naravno i ne ocekuju komentari ostalih clanova... sem ako u pitanju nije konstruktivan predlog ;)

Bifrost
10.02.10., 15:55
Ocete konstruktivni predlog? Predlog je da kad se uvidi takva nepravilnost da se otkloni, odnosto spoje takvi oglasi... ;)

Meni licno ne smeta, posto sam ja ostali clan ::D, ali resenje je krajnje jednostavno...

StevaNS
10.02.10., 16:14
Ili da svaka sekcija ima svoju ponudu.
Ali u svakom slucaju cekamo novi forum pa da vidimo sta ce biti..

Geni
10.02.10., 16:18
To ti se samo čini, prvo onda imaju na koga da se ljute ili ako slučajno nekome ostanu dva oglasa par dana jer niko od moderatora ne stigne da ih spoji odmah će da krene drvlje i kamenje od strane ostalih. Ko deca su ::D

Šalu na stranu, jedina prava rešenja su automatska. Sve što mora da se primenjuje nekom ljudskom akcijom je loše rešenje i nikada ne može da bude tako pravedno kao automatsko.

Pošto je jedan od osnovnih ciljev aovog foruma upravo popularizacija teraristike, promovisanje prodavaca životinja, hrane i opreme nam je u interesu. Nije cilj da mi sputavamo prodavce, baš naprotiv... cilj je da im omogućimo da bolj eplasiraju svoju robu. Jedino treba videti kako da malo smanjimo tu trku da se ponovi oglas jer ne bude primećen kada ode na drugu stranu. Taj problem će biti sve veći i veći jer nam se povećava broj članova i samim tim i broj oglasa. Sada je već posle par dana oglas prebačen na drugu stranu pojavom novih oglasa i nije više vidljiv.

Sve mi to razumemo i tražimo neko najbolje rešenje. Zato i jeste ideja da se svi prodavci koji imaju puno robe i česte izmene prebace u poseban deo gde će moći do mile volje da postavljaju svoje ponude i da čak imaju i neku vrstu direktne komunikacije sa kupcima. Blogovi su tu skoro idealni, samo malo da istestiramo razne načine implementacije toga.

Geni
25.11.10., 12:39
Posle, gomile upozorenja da se ne stavljaju novi oglasi posle manje od 7 dana i da se ne postavljaju više paralelnih oglasa i nakon jasnog obaveštenja kada se ode u podforum ponuda i pošto ništa od toga nije urodilo plodom (a naročito mi nije jasno kako neko ko je dobio i opomenu zbog toga i dalje to radi), rešeno je da se implementira sistemsko rešenje. Pored toga što sam forum neće dozvoliti da se odgovori na postojeću temu pre isteka roka od sedam dana, sada neće dozvoliti ni da se postavi nova tema do isteka istog roka.

Rešenje koje je doneto upravo da bi se prodavcima omogućilo da imaju svoj oglas što duže vidljiv na prvoj strani i da bi se sprečila trka ko će imati više oglasa na prvoj strani oko čega smo primali najviše žalbi. Prvo smo se nadali da će se to rešiti džentlmenskim dogovorom, pa smo onda pokušali sa upozorenjima i na kraju smo došli u situaciju da razmišljamo da li da delimo kaznene poene. Pošto niko od nas ne želi da izigrava policajca, rešeno je ovako. Nije najbolje rešenje ali je definitivno najpravednije.