PDA

Pogledaj punu verziju : Agamica....



magnum
08.02.10., 22:13
Izgleda da ce moj guster za pocetak biti agama, pa da vas pitam da li ima negde kod nas da se kupe fire send i koliko kostaju???
Zanima me da li su im potrebne neke posude za hranu i vodu i koliko me izadje hrana za nju mesecno... Unapred hvala:th_bow:

kimo
08.02.10., 23:12
Hrana računaj oko 1000 din/mesečno da je dobro i kako treba hraniš, niko u Srbiji nema prave fire sand agame i one ti inače koštaju preko 150-200 eur. Tebi treba najobičnija ili malo šarenija koje i ovde možeš da nađeš na leto kada se legu. Do tada napravi terarijum i sve živo iščitaj i skupljaj pare za UV i granje, panjeve pa onda kada bude u ponudi pogledaj koja ti je najlepša i najpovoljnija i kupi je.

gordond
08.02.10., 23:14
Tebi treba najobičnija ili malo šarenija koje i ovde možeš da nađeš na leto kada se legu.

Otkud ti znas sta njemu treba:rolleyes:

banished
08.02.10., 23:41
ma dobar ti je izbor... ali ne napravi gršku kao ja ... ja sam kupio pa se tek onda infomisao ... iskreno ja bih voleo da mi je gujan nekako neobično šaren i čudan ... ali vreme uradi svoje i sada ga ne bih menjao za nekog drugog samo zbog boje ....

magnum
09.02.10., 00:03
OK, prvo cu nabaviti cvrcke i tenebrije da ih razmnozim (morate mi reci kako)
Onda cu uzeti obucnu jer su ove mnogo skupe. Kazite mi koliko kostaju obicne i da li ih zarko ima???

spiderboy
09.02.10., 09:14
OK, prvo cu nabaviti cvrcke i tenebrije da ih razmnozim (morate mi reci kako)
Onda cu uzeti obucnu jer su ove mnogo skupe. Kazite mi koliko kostaju obicne i da li ih zarko ima???

za prvo pitanje imaš odgovor u podforumu živa hrana,a za drugo pitanje postoje privatne poruke,slobodno mu se obrati neće da te ugrize, ali mislim da bi mogao malo da pregledaš i pročitaš forum,po ko zna koji put ....

Bearded_dragon
10.02.10., 15:15
Ja cu ti reci sve ! Ja imam fire send agamu , kupio sam od zarka iz nisa , sarena je bas dosa , ima lepe sare i nije sive ili braon boje vec zuta sa nekako naradzastim i 2 roze crte preko celog tela ! Mnogo je lepa ! Kosta 80 eura ! Nemoj da slusas sta ti kazu to koliko ce te mesecno kostati hrana jel 1000 dinara nije tacna informacija (osim ako ti se ne zadesi neka agama koja stvarno malo jede) jer ce ti trebati jedno 20 eura mesecno ! Kako stari agama sve ti manje i manje hrane treba ! Ako ti treba jos nesto dacu ti broj fona pa mogu sve da ti ispricam :) I ne kupuj obicne , fire send su mnogo lese :)

magnum
10.02.10., 16:11
OK. Da li ce me kostati jeftinije ako napravim koloniju buba???

Bearded_dragon
10.02.10., 16:58
Evo ovako , tako sam i ja mislio , ali postoji 1000 komplikacija sto se tice toga. ja sam razmnozio tenebrije koje su najjednostavnije za razmnozavanje ali ih retko dajem agami zato sto nisu toliko zdravi(imaju mnogo masti u sebi) ! Nisam se raspitivao za ostale bube , ali znam da dubijama ( njima ja hranim agamu , i koje su nesumnjivo nazdravija hrana ) je potrebno 3 meseca da odrastu , s tim sto ti treba velika kutija jer neces razmnozavati 10 komada vec mozda 100 ili vise ! Mozes da probas ali ti niko ne garantuje da ces uspeti ! Racunaj i struju da ces placati jedno 500 - 700 dinara vise zbog 2 lampre koje su skoro stalno upaljenje i grejaca ! :)

magnum
10.02.10., 18:12
Ima li neki guster da jede samo BILJKE

sasha
10.02.10., 18:21
Mislim da imam za tebe idealno resenje.Plasticni ili mozda gumeni,taj ni biljke ne jede a ni pozabaviti se sa njim ne moras.

Geni
10.02.10., 18:23
I ovde upravo ide:

Whitesnake - Here I go again

gordond
10.02.10., 18:25
Imas iguane;)
Sto se tice hrane, mislim da ti ipak ne treba oko 2000din za mesec dana posebno ako u ishranu ukljucis biljke. Opet naravno zavisi od koga kupujes hranu;)

Geni
10.02.10., 18:28
I to prva verzija - like a hobo I was born to walk alone :)

sasha
10.02.10., 18:31
Imas iguane;)
Sto se tice hrane, mislim da ti ipak ne treba oko 2000din za mesec dana posebno ako u ishranu ukljucis biljke. Opet naravno zavisi od koga kupujes hranu;)
Nisi ovde povezao-zaludan trud

gordond
10.02.10., 18:37
Nazalost, upravu si;)

Geni
10.02.10., 18:38
I da ne bude da te nešto zezamo, ovde ću ti dati moj jedini konkretan i finalni savet. Uzmi leopard gekona - to je neki maksimum za koji mislim da ti imaš vremena i sredstava trenutno. Jede mnogo manje od agame, ne treba mu UVB, ne treba mu toliki terarijum, može da se drži u rukama i žilaviji je od svih guštera zajedno.

... I made up my mind
wont be wasting no more time
.... here I go again...

*Meni je super ::D

ganjachica zmajeva
10.02.10., 18:40
Geni, preduhitrio si me. Pesma je totalno objasnila :D

sasha
10.02.10., 18:50
Po statistici,sada su na redu nindza kornjace,pa opet kameleoni.

Geni
10.02.10., 18:59
I da ovo ne bi krenulo u svađu, evo da i ja objasnim sve lepo i natenane.

@Magnum - ovo si trebao od početka da postaviš kao pitanje. Treba ti gušter koji može da se drži u rukama, da mu treba manje od 1000 dinara mesečno, da je lak za održavanje i da su troškovi oko njega što manji. Da si lepo tako pitao, dobio bi odgovor koji si i sada dobio ali mnogo ranije. Uzmi leopard gekona. Agama ti je preskupa za održavanje a sve ostalo je još skuplje ili osetljivije ili ne može da se mazi.

Ovo kažem u svoje ime, ja sam ljubitelj životinja i ne pada mi na pamet da rizikujem da ti preporučim životinju koja će uginuti kod tebe da bi ti probao da li možeš da je čuvaš. Uzmi lepo gekona pa ako ti se to učini lako, uzmi agamu posle. Taman za to vreme kreni sa nekom kolonijom hrane.

Ovo nisu životinje koje možeš nekome da ostaviš da se brine o njima ako tebi dosade. Moj drugar je popustio pa je ćerkici kupio onog malog belog kera - maltezera jer je kukala godinu dana za njim. Čovek već ima rotvajlera u dvorištu ali su uzeli maloj maltezera da ima ljubimca uz dogovor da se ona brine o njemu. Naravno, kada nju to mrzi on šeta kera (a to je 70% vremena) on joj kupuje hranu (a to je skoro 1500 dinara mesečno jer ima neke probleme sa bubrezima pa mora neku specijalnu) on čisti za njom a ona se samo igra kada joj to odgovara. To sa gušterom uglavnom ne ide tako i ne verujem da će ti majka i otac ići da kupuju bubašvabe da nahrane tvog guštera ako ti to ne uradiš. On će biti tvoja obaveza i dobro se pripremi na nju.

magnum
10.02.10., 23:15
Ljudi sta se ovde dogadja. Odakle ovi postovi?????? Ja nisam bio kuci ceo dan. Nesto je ovde pobrkanooo. Ja nisam iz Krusevca. Kako ovo da vratim :confused:

Bearded_dragon
11.02.10., 00:16
Ostavite MAGNUMA na miru ! Super je decko , sve je lepo pitao ! A sasha ( ne znam da li je musko ili zeno al bi po postovima rekao da je zensko ) je jako bezobrazna i siri pamet po forumu i cesto me njeni postovi nerviraju ! Siri ovuda neki humor i ismeva ljude koji su postavljaju normalna pitanja ! Magnum je super , raspituje se pre nego sto kupi gustera , raspituje se za cene ( mozda decko ne moze sebi toliko da prijusti ili mozda ne zeli da daje toliki novac na gustera ) i to sto menja svoje odluke je sasvim normalno , saznaje nove stvari , saznaje tacne informacije .... pa svi smo na ovom forumu da bi naucili nesto novo ! A to sto ga vi ismevate to neka ide na vasu dusu , a pogotovo sasha koja je stalno u nekom fazonu najbolja sam .... kako ste tako klinci ...neki humor na tudji racun ! Nije ti Magnum nista uradio , sta pricas bre to , pokusavas da ispadne riba na forumu ili sta? U kom si fazonu ?
Ja sam jednom prilikom poslao Magnumu privatnu poruku i pitao ga o kameleonu i rekao ne nameravam da kupim i da me mrzi da citam po sajtovima ali da sam radoznao da saznam nesto o njima ! Decko mi je sve lepo odgovorio , jasno glaso i ne kao sto sasha odgovara na ovom forumu sa 3 reci u fazonu kako to ne znas !
Decko je nov na forumu a tako mu se obracas , kako te nije sramota , vidis da je napisao da zbog nekih ljudi nikada vise ne bi dosao na ovaj sajt ! Verovatno bi se i ja , kao i svi mi , da tako novi i bez znanja dodjemo na neki forum ( a pogotovo na ovaj posto ljudi nemaju prestavu da ovo uopste postoji i da iko drzi gustera za kucnog ljubimca ) i da ga ljudi tako docekaju osecao odvratno i ne verujem da bi ikada dosao nazad ! A zbog cega ? Zbog nekakve ribe koja se iz nekih razloga ponasao kao gad ! Zamisli samo sebe u toj poziciji .... Mislis da je lepo to sto radis?
Magnum ja sam uz tebe do kraja ! odlican si decko !

Izvinjavam se zbog pravopisnig gresaka ali nisam proveravao !

StevaNS
11.02.10., 00:34
Momak, da si pratio desavanja znao bi zasto je ljudima dosta magnuma. Sa njim se fino razgovaralo dok nije preterao sa glupostima. I nemas prava da na taj nacin prozivas ljude sa foruma, koji su na lep i uljudan nacin pokusali da objasne tvom drugaru Magnumu neke stvari. E sad sto je on lenj i nece nista sam da nauci nego se stalno vraca sa istim glupostima..

P.S. Ako ti je Magnum objasnjavao o kameleonima... kuku lele..

gordond
11.02.10., 01:05
@Bearded dragon
Procitaj dva-tri poslednja magnumova posta u ovoj temi, a zatim procitaj jos par njegovih postova u drugim temama pa ces videti zasto su svi ovako odreagovali. Decko ima 13 godina i ocigledno je da jos uvek nije naucio da se ponasa cim pise takve stvari...

Geni
11.02.10., 08:47
Ajde idemo iz početka... Oni uvredljivi postovi su obrisani jer je magnum tvrdio da ih nije on napisao. Svi postovi su pisani sa istog kompjutera od početka njegovog dolaska na forum i nije mu niko iskoristio nalog ukoliko nije neko od njegovih ukućana.

E sad, ja naravno ne verujem da je to u pitanju već da je sve to on pisao ali nije ni bitno. Iz iskustva znam da će onaj ko jednom tako nešto uradi to isto da ponovi i kasnije tako da nije ništa strašno, sačekaćemo sledeći put.

Ova tema više nema smisla jer je već izvučen najbolji zaključak - jedini odgovarajući gušter je leopard gekon.

Ajde da ne nastavljamo sa ovim.

banished
11.02.10., 10:46
Ili gekon ili gumeni! ;)

Geni
11.02.10., 11:06
Gekon je odlična životinja da neko počne sa njom. Zanimljivi su, mogu da se pokažu drugarima i da se drže po rukama. Ne treba im skupa oprema niti neko posebno grejanje ako je u stanu normalna temperatura, malo jedu... idealni.

Lako ga je posle udomiti ako neko želi da pređe na većeg guštera a ne želi da ima dva komada, svi će gekona da prime na poklon.

sasha
11.02.10., 13:20
Bearded dragon,
neobicna mi je ova kombinacija izmedju tebe i Magnuma.Ti koji si spreman da ugadjas svom ljubimcu i njega kome je tasko i mozgom i prstom da mrdne oko ljubimca koga jos nema a sta bi tek bilo da mu jednom isti dosadi.Nas sukob pocinje oko kupanja agame na 3-4 dana ili svaki dan.To sto sam ti kratko odgovarala je zbog toga sto sam nalazila podatke da agamu ne treba kupati cesto,ne vise od jednom mesecno a nije mi poznato da je neko svoju agamu podvrgnuo eksperimentu sta bi joj se dogodilo da je kupa svaki dan.Na pitanja tog tipa ne znam da odgovorim a nije ti ni neki iskusniji terarista odgovorio.Apsolutno nemam problem sa neznanjem i mladoscu ali itekako imam sa lenjoscu i gluposcu pogotovu kad to nekom moze da naskodi nekom zivom stvoru. Kakva su to pitanja tipa da li je jeftinije uzgajati ili kupovati insekte i ko je taj ko bi se bacao u trosak i posao samo zato da neko drugi jeftinije hrani
gustera.Jesmo li ga savetovali da proba da uzgaja?
Sve one uvrede koje si mi uputio pripisacu tvojoj zelenoj boji a nadam se da ce te zivot nauciti da postoje ljudi koji ti uzalud crpe energiju i da se takvih klonis

Bearded_dragon
11.02.10., 14:30
Sasha , meni je samo krivo sto se tako ponasas prema njemu kad vidis da je klinac , pa trebala bi da se ponasas bolje prema njemu , da mu objasnis , da ga bolje ugostis a ne tako da pricas i mrzovoljno i da ga ismevas ! Decko nije lenj , niti ga mrzi da cita , vec ne zna ( to znam po tome sto kad sam ga pitao nesto odgovorio , i bas je dosta znao o kameleonima )! Neko mora da mu da uputstva , kao sto su i meni i tebi i svima nama davali (ne kazem za ovaj forum, nego za bilo sta u zivotu ) i da se prema njemu ponasamo cak i bolje nego sa starijim clanovima a ti tako kazes !
I moj sukog nije poceo sa tobom oko kupanja , to nema veze , ja nisam rekao da kupam agamu svaki dan , kupam je jednom nendeljno ! Ali mislim da bi morala mnogo lepse da mu objasnis , pa sta ako je dete , ima pravo da zna sve , a cak i da mu mi objasnimo sa sve moze naci , gde da trazi u principu da ga uputimo ! Sto vi niste ovde to uradili !

sasha
11.02.10., 15:17
OK vidim da si spustio loptu pa sad mozemo lepo da razgovaramo.Jos jednom ti ponavljam da ja sa njegovim godinama nemam problem jer je rad sa decom moja struka i tvrdim da ima mnogo odgovorne dece njegovog uzrasta ,pa godine ne bih automatski povezala sa nesposobnoscu da brine o bilo kojem gusteru koji se trenutno nalazi na nasem trzistu. Novi kameleon-ti je kod decka njegovog uzrasta i on je oformio kolonije, spremio reznice hibiskusa i postavljao mi konkretna pitanja na koja sam nadam se dala korisne odgovore.Ako on zna toliko koliko tvrdis kakva su mu onda ona pitanja.Zvuci mi da je on neko ko je navikao da sve drugi urade umesto njega pa je to ocekivao i ovde.Kada je dobio najbolji moguci savet da oformi kolonije i da za to vreme da sebi prostora da odluci ili da mu se pomogne da odluci,znaci trebao je da nabavi bube i da se informise kako da ih uzgaja on odustaje i trazi biljojeda.To je za tebe neko ko voli zivotinje?Necu vise s njim da se zamaram a ni s tobom raspravljam.Brini ti lepo o svojoj gagi kao sto si i do sada(a ono sto si hteo da je kupas cesce da bi joj ugodio cak mi je bilo simpaticno,naravno ,nemoj to da radis)i budi mi pozdravljen, sto se mene tice sklopili smo primirje.

spiderboy
11.02.10., 18:14
Ali mislim da bi morala mnogo lepse da mu objasnis , pa sta ako je dete , ima pravo da zna sve , a cak i da mu mi objasnimo sa sve moze naci , gde da trazi u principu da ga uputimo ! Sto vi niste ovde to uradili !

da si pratio njegove teme i pitanja onda bi trebalo da znaš da nisi u pravu,čim je postavio prvo pitanje dobio je odgovor,možda ne taj koji se njemu svidja ali bio je upućen više puta,šta treba tu još,da možda odem do njega i da mu nahranim životinju i da očistimo terarijum???
bio je upućen,nije istina da mu niko ništa nije rekao

magnum
11.02.10., 21:19
Promenio sam sifru i vratio sve na staro... Mozete li mi samo reci u koje vreme su pisani oni postovi

Geni
11.02.10., 23:01
Piše ti na svakom postu kada je pisan i pisani su sa tvog kompjutera.

rassa
11.02.10., 23:33
jel se to nesto cesto ljudi vade da im neko drugi pise postove?

magnum
11.02.10., 23:41
OK. Pisani su pre 8, a ja u 8 i 10 dolazim iz skole

gordond
11.02.10., 23:54
jel se to nesto cesto ljudi vade da im neko drugi pise postove?

Mislim da je to sad nova fora, samo ne znam koliko ljudi bas naseda na nju;)
Kad je bila ona fora sa Dashakom, aj i da razumemo jer ima cimere, a ovako...:rolleyes:

magnum
11.02.10., 23:56
Ja mislim da nije sa ovog kompa pisano, ali neznam. Posto ja zivim u selu imam wireless, 3 sela koriste isti IP ili sta vec...

rassa
11.02.10., 23:59
sela koriste isti IP :D
ako je admin video da je sa istog IP onda nema druge

magnum
12.02.10., 00:00
hehe, ovo mi postaje smesno... ali stvarno...
ja vas ne razumem, rodjeni ste samo da zezate nekog...

Geni
12.02.10., 08:36
Pazi, nije ni bitno sve ovo. Reagovano je na postove koji su sada obrisani i nema sve to veze više. Idemo dalje. U principu nema potrebe sada izigravati detektiva jer onaj ko je jednom tako nešto radio uradiće to ponovo. Ako nisi bio ti, sve je ok a ako jesi, videće se kasnije kao što se uvek vidi. Zato kažem, ova priča je završena i kao da ništa nije bilo.

Uzmi lepo i pripremi se za guštera kog si odlučio da uzimaš i baci se na uzgajanje neke kolonije hrane, batali IP adrese.

necadc
17.02.10., 21:58
evo ja ti preporcujem obicnog zelembaca...:D zez se naravno...:D pa i nije los gustercic gekon- zanimljiv...