PDA

Pogledaj punu verziju : Помоћ око одабира врсте кунића?



Dahaka
09.02.10., 00:19
Ја Вам преносим жеље једне особе која гласи:


"Кунић ког хоћу да имам оћу да остане патуљаст кад порасте и да је црно бијеле боје."

Ја сам гелдао по нету неке врсте кунића али не знам шта је све доступно код нас и по којим цијенама. Па ако неко ан форуму има неке сугестије нека нам помогне око одабира и куповине. Хвала.

silwert
09.02.10., 11:18
neka kupi nemackog sarca on ce ostati crno beli ali ne i mali :cool:

Dahaka
09.02.10., 11:46
Ја сам предложио тог али мора бити искључиво патуљасти и црно бијели...
Има врста које одговарају само што не знам у Црној Гори ђе да нађем и да ли то уопште неко гаји код нас...

Lady A.
09.02.10., 12:36
Bitno je da se zna da je i patuljasti kunic poveca zivotinja. Jer ima ljudi koji kupe kunica kad je potpuno mali i misle da to "patuljast" znaci da ce ostati toliki. :D
A sto se tice rasa, jako je mali izbor kod nas. Ne znam kako je u CG.
Moja omiljena rasa je teddy. Oni su dosta mali, samo je dlaka ogromna. Ali su najredji.

Inace ko ne zna, ovo je teddy rasa.

http://img39.imagefra.me/img/img39/2/10/15/kucici/f_grqe02ptm_e7a5a2b.jpg

silwert
09.02.10., 13:00
meni licno se svidja hermelin jer mi je nekako najlepsi za videti i za odrzavanje nema cetkanja i cesljanja
http://www.zecovi.net/pasmine/Patuljasti-kunic.htm

Dahaka
09.02.10., 14:10
Bitno je da se zna da je i patuljasti kunic poveca zivotinja. Jer ima ljudi koji kupe kunica kad je potpuno mali i misle da to "patuljast" znaci da ce ostati toliki. :D

Ја нијесам то знао. Па зашто се зову патуљасти онда ако су ка зечеви?

А у ЦГ немам појма ђе и код кога да тражим изгледа да ћу морати да се протегнем вани...

Lady A.
09.02.10., 21:17
Nisam rekla da je kao zec, vec da dosta ljudi misli da oni ne prerastu onu velicinu koju imaju kada ih kupe kao male (a uvek se kupe kada imaju manje od 500gr i kada mogu da stanu celi na dlan). Naravno da ne mogu da ostanu tako mali. :D Ali eto znam dosta ljudi koji su kupili, pa prodali svog kunica jer su bili ubedjeni da nece prerasti morsko prase, a naravno, jeste.
Druga bitna stvar koja treba da se zna je da dosta rasa (npr.ovnoliki kojih ima kod nas) postoje i u patuljastoj i u drugim velicinama, tako da se kod nas cesto desava da neko kupi "patuljastog" kunica, on preraste u velikog.
Znaci u odnosu na velike rase koje imaju po 10kg, oni jesu patuljasti, ali opet ce teziti oko 1,5kg i biti daleko veci od morskih prasica. A kod nas su i patuljasti dosta veci, jer niko ne vodi racuna o propisanim tezinama za odredjene rase.

Dahaka
09.02.10., 21:53
Добро ја реко зец тако безвезе...
Пф...
Јасно ми је сада.
Онда ти кунићи само за меса хахаха ;)
Да се бацим на тражење неког ко може да то набави...

Dragan Gacic
19.06.10., 15:17
kupi lavlju glavu, ima ih u raznim bojama, ima dosta uzgajivaca, raznih rasa ali tesko ih je naci.. i sam sam ih imao, i sad imam malo, ali ne patuljaste.. ali mogu se potruditi naci i javiti ako zelis naravno..

Stufy
19.06.10., 19:59
Post je iz februara, tako da verujem da je Dahakin drug uzeo zeca.

Dahaka
19.06.10., 20:53
Не знам шта се десило са кунићем. (:

zoran27873
20.06.10., 19:20
Ја Вам преносим жеље једне особе која гласи:



Ја сам гелдао по нету неке врсте кунића али не знам шта је све доступно код нас и по којим цијенама. Па ако неко ан форуму има неке сугестије нека нам помогне око одабира и куповине. Хвала.


Posedujem odgajivačnicu patuljastih kunića. U crno beloj boji imam patuljastog reks kunića kao i lavlju glavu. Odrasli primerci ne prelaze težinu od 1,2kg.
http://japanskeprepelice.synthasite.com/novo-u-ponudi.php