PDA

Pogledaj punu verziju : Glinamol



D@nijel
09.02.10., 17:19
Narode nasao sam ovu smesu,rekose da je zamena za glinu.Pa me interesuje da li je neko koristiko za izradu sklonista i da li ima mozda neke stetne materije.Gledao sam po netu kazu da uzasno smri i da se raspada e sad koliko je to tacno ...

http://www.portal-usluga.hr/shop/jovi-glinamol/85-Jovi/za-skolu

gaspar
09.02.10., 19:41
Koristio sam ja to jos u osnovnoj. Stvarno smrdi, a kada se previse osusi - puca.

Dahaka
09.02.10., 19:52
Ја сам радио са тим неке зезанције.
Не смрди тако као што кажу. Има специфичан мириси...
А кад се осуши има доста добру тврдоћу али подлијеже поновном квашењу.
Најбоље да га испечеш...
Љепши је за обраду од глине на неке начине...

Laki90
09.02.10., 20:19
Probaj sa onim materijalom od cega se prave cupovi ili one male cinijice u sa kiselom pavlakom sto se prodaju...ne znam koji je to materijal ali je ok.

ganjachica zmajeva
10.02.10., 01:01
Ne valja. Koristim glinamol za izradu nakita i za to je odličan, ali kao što dahaka kaže podložan je kvašenju.

Letos sam uradila jedan panj za tarantulu i čak ga prefarbala prvo sprejem zatim akrilnim bojama (naravno ostavila posle par dana da se izvetri). Mislila sam da će to biti dovorlno da ga zaštiti, ali joks. Jedina "voda" sa kojom je bio u dodiru je bio vlažan treset i tu gde ga je dodirivao panj je počeo da mekša. Čak ni to nije bio problem, nego je terarijum bio tegla, sa jako slabom ventilacijom i tu gde je je materijal počeo da mekša počeo je i da buđa.

Ne znam kako bi to funkcionisalo kada bi se pekao, iskreno nikad nisam ni čula da to može. Bilo i super kada bi tako ostao u čvrstom stanju jer je materijal FENOMENALAN za oblikovanje.

Moo
10.02.10., 01:42
koristio sam ga baš za terarijum...ne smrdi toliko....gotovo uopšte ne kad se osuši...ali puca i iskreno ne vredi za takve stvari...pogotovo ne za skloništa...ne znam da li si razmišljao o tapetolu (lepak za tapete) moji gušteri već 2 godine žive u takvom okruženju...kad se to osuši kao kamen je tvrdo...naravno natapaš običan beli papir u to i oblikuješ do mile volje...to ti je jedna od onih tehnika iz osnovne škole...

D@nijel
10.02.10., 02:20
Ljudi hvala vam na odgovorima.Takvi su mi trebali.;)
moo reci mi taj lepak mogu da kupim u bilo kojoj radnji koja prodaje farbe i materijal za krecenje itd?

Moo
10.02.10., 02:44
da...tapetol ili bilo koji drugi lepak za tapete ti je tipa 200 din i mešaš ga u vodu i kad postane gust kreneš da se zezaš...sad ja sam to posle obložio papirom u boji pa kao da bude u fazonu stene i slično...al mislim da je bolja fora da obojiš akrilnim bojama za beton i to neutralnim...to sve imaš u farbarama i sličnim mestima za male pare...imaš na forumu jako dobre ideje sa stiroporom...iskoristiš ga za neki oblik i onda svašta nalepiš preko da pokriješ...zezaj se...

D@nijel
10.02.10., 11:33
E hvala na pomoci:)

Dahaka
10.02.10., 21:23
Naravno da se glinamol moze peci.

A imas i poliester. E ona je najbolji ali prvo moras da se pomiris da ces umrijeti maldji...

zarko
11.02.10., 02:13
glinamol me vraca u detinstvo...

ganjachica zmajeva
11.02.10., 12:10
Hmmm ... eto mi nove zanimacije za danas.
Dahaka na koliko stepeni da ga pečem?

Okačiću vam ovih dana sliku mog drvceta da vidite kako je super ispalo, samo da nabavim aparat. Ako se ne bude razmekšavalo posle pečenja, svi moji problemi su rešeni. Niste ni svesni šta ću sve da pravim .... buahahah ...

Dahaka
11.02.10., 12:54
Е то ће ти бити већи проблем од влаге...

:)

За глину треба пеко 1000

А глинамол може од 650 до 800... Стим ако је 650 треба доста дуже врмена да се испече.

Код анс на академији се то пече у пећи за глину а некада у Никшићу се могло испећи у жељезари.

о_О

D@nijel
11.02.10., 13:02
Ja sam u civilnoj vojsci u Crvenom krstu pa mogu da pitam da ispecem u nekoj od njihovih pecnica.Imaju oni jake pecnice,provericu bas do koliko stepeni.
Jel bi to resilo onda raspadanje od vlage?

ganjachica zmajeva
11.02.10., 13:15
Na ovom forumu ne postoji adekvatni smajli za moje trenutno stanje. :ranting2:

Znam da za glinu treba mnogo stepeni, ali sam se ponadala da će za ovo biti dobra i rerna. Gah!
Meni moja logika kaže da bi to rešilo problem. Mislim, ni glina se ne raspada od vlage kada se iseče, a ovo je dosta slično glini, sem što je lakše.
Danijele, ajde ako imaš glinamol ponesi u vojsku i probaj da ispečeš ako ti dozvole, pa ćemo da vidimo za dalje.

Dahaka
11.02.10., 17:32
Нема распадања кад се испече...

D@nijel
13.02.10., 16:50
Pitah ja na koliko im rade pecnice,rade na 300c tako da od pecenja nema nista tamo.

tomahawk
26.11.10., 18:40
mnogo je dobra fora da se od obične tanke čelične žice napravi iole stabilna konstrukcija za objekat koji se radi i onda običnom crvenom iliti belom glinom (a može i nepravedno popljuvanim glinamolom) parče po parče oblepiti istu. Sada ne mora se posedovati profi peć za keramiku da bi se objekat ispekao. dovoljno je imati i običan čporet na drva, tipa smederevac, još bolje neki kamin...e, onda se ostavi da se drvo dobro razgori i pretvori u žar i tada se može početi sa pečenjem...objekat se moze peći u pečnici, ali iz sopstvenog iskustva tvrdim da ga je bolje staviti na mesto na kom se vatra loži. Objekat od gline koji se prethodno dobro osušio i koji kao sto rekoh u sebi ima konstrukciju od tanke čelične žice, staviti na mesto gde se loži vatra. u prvoj fazi pečenja bi trebalo da žar bude od objekta odaljen dvadesetak santima. onda se objekat okreće povremeno da bi ga izvor vreline ravnomerno pekao. kako se predmet više bude pekao, što se može zaključiti po promeni boje, tako se treba sve više izlagati žaru. u zavisnosti od veličine ložnog mesta pečnice ili kamina i jačine vatre, ali i veštine samog majstora zavisi koliko će biti potrebno da se predmet ispeče...meni je pola sata bio optimum u babinom kaminu da ispečem šta god sam hteo. može doći i do pucanja, ali čelična konstrukcija nikad neće dozvoliti da se objekat raspadne, a čak i ako pukne to može da ostavi sjajan umetnički dojam jer će se na pukotinama nazirati čelična konstrukcija...ako je neko u mogučnosti neka proba-neće se pokajati...