PDA

Pogledaj punu verziju : Blaberus giganteus!



Dahaka
10.02.10., 21:34
Ovdje imate jako dovar link vjerovatno neko vec od Vas zna za njega ali na njemu se vide razne vrste žive hraneod kojih je meni naviše za oko zapolo stvorenje kao što je:

Giant cave roach Blaberus giganteus
Ima li to neko?

Raste 90mm+
Živi u južnu Ameriku.

Ali mi se čini da ih je teško držati jer su agresivni mužjaci i mogu da lete...

http://www.angelfire.com/oh2/Roaches/

http://www.youtube.com/watch?v=ZYxlJjoolfw

Geni
10.02.10., 21:47
Ne nego se mnoze ko pande i treba im 9 meseci da postanu polno zreli. Kome to treba?

zarko
11.02.10., 02:12
hahaahah ovo je extra pijava..
mnoze se ko pande...duhovit ovaj Geni!

Dahaka
11.02.10., 09:53
Са том реченицом ми је све објаснио колико су исплатљиви за исхрану. ХАХАХА

А коме треба. Па шта знам можда само да ржање...

Geni
11.02.10., 10:00
Uzmi onda fusce - isto to ali malkice manje. I relativno normalno se razmnožavaju.

Dahaka
11.02.10., 13:15
Дај ми латински назив да видим.

Ја бих их све могуће набавио. :)

Geni
11.02.10., 13:19
Pa blaberus fusca

Dahaka
11.02.10., 13:29
Нијесам мислио да је из исте породице....

Geni
11.02.10., 13:35
Pa da sam hteo da ti predložim nešto što se brzo razmnožava rekao bih ti da uzmeš Nauphoeta cinerea ;)

B. fusca je nešto između gigantea i discoidales. Brže se razmnožavaju a iste su kao gigantea.

Dahaka
11.02.10., 15:27
Читам сада да су гигнти заправо вићи због крила, мање више.

Geni
11.02.10., 15:33
Ako želiš stvarno veliku bubašvabu moraš da tražiš Macropanesthia rhinoceros ali su preskupe i teško se razmnožavaju. Madagaskarske su malo manje i malo se bolje razmnožavaju ali i dalje je to jako sporo. Možda najmesnatije a da se relativno lepo razmnožavaju su Eublaberus distanti.

Dahaka
11.02.10., 16:01
Macropanesthia rhinoceros живо 7-10година... ПФ! Али 3-4године до полне зрелости... Тарантула ти умре прије ње... Безвезе, мукотрпно за тако ружног инсекта али не би било лоше да се људи мало јеже хахаха.

А ја бих најрадије да имам од све врсте које се истичу по нечему. Као највећи, најтежи, брзо размножава као тај Nauphoeta cinerea, нека специјална боја као Panchlora nivea или Pseudomops septentrionalis.

А видим да ће најприје да се удоме Eublaberus distanti...