PDA

Pogledaj punu verziju : jedan apel za odrasle i aktivne clanove



zarko
11.02.10., 02:11
ako vidite da je post glup (sto mi se povremeno desi da vidim) samo ga ignorisite. ne pothranjujte tudju suetu i glupost.
ako je nesto glupo nemoj da odgovarate, ne raspravljajte se.
zar ne vidite da sa druge strane kompa moze da sedi (ponekad) idiot, lazov, djubre ili sasvim neko levi koji je pozajmio profil doticne osobe ciji je komp.

tako da se teme tako upropaste.
:icon_salut:

Geni
11.02.10., 09:36
Ima tu još jedna stvar Žarko, a to smo videli na primeru Klokija, treba sve to izbaciti odmah na površinu. Vidiš kako smo lepo to rešili sada sa Stefy/Spy/znj/Peja članom? Odmah smo isterali istinu i upropašćeno je samo par tema i to njegovih. Kloki se vukao mesecima, postepeno eskalirajući da bi na kraju imao stotine postova u tridesetak tema koji nisu ni mogle ni trebale da se brišu. Bolje je odmah isterati stvar na čistac da možemo lako da počistimo.

bubamara
11.02.10., 12:49
mislim da administrator,treba bez upozorenja da briše svakoga ko ima 2 ili više naloga..odmah!!!....ne vidim razlog za postojanje više naloga!!

Geni
11.02.10., 13:44
Za to se slažem ali to su izolovani slučajevi. Kloki je pravio duple naloge tek nakon što smo ga banovali a Spy i kompanija je provaljen odmah ali se vadio da mu je to drugar sa njegovog kompa pa nismo hteli da se prepiremo, znali smo da će se uplesti jako brzo ;)

Miluttin
11.02.10., 17:07
Koliko ja vidim ima dosta novajlija koji su zagrejani za ovu priču i ponekad je teško pregledati sve stavove iskusnijih. Nekad ti ljudi postave pitanje ne samo zato što ih mrzi da čitaju već i iz razloga što na neka pitanja postoje i različiti komentari. Meni je samo krivo što se nadje neko pametan sa kratkim živcima i iznapušava klinca (čoveka), mesto da mu se pomogne makar linkom sa foruma koji je možda malo relevantniji od nekog drugog linka. Čovek kom se napravi odbojnost prema forumu, u samom startu, verovatno da neće kupiti životinju od nekog uzgajivača registrovanog na forumu, a sigurno nećeviše ni posećivati forum. Pozdrav svima!

gordond
11.02.10., 21:36
Meni je samo krivo što se nadje neko pametan sa kratkim živcima i iznapušava klinca (čoveka), mesto da mu se pomogne makar linkom sa foruma koji je možda malo relevantniji od nekog drugog linka.

Molim te da kazes u kojoj temi se nalazi takav post od bilo kog clana? Niko nikog nije iznapusavao pre nego sto je ovaj po peti put postavio isto pitanje i dobio odgovor, a na kraju kad se lepo objasni da treba i da se cita onda krene sa psovkama! Geni je takve postove koliko vidim izbrisao, ali bezobrazluk clanova koji te psuju i posle toga sto im das odgovor definitivno ne treba trpeti.

zarko
11.02.10., 22:03
ovo se odnosi na ljude, clanove foruma a ne za moderatore..
apel je na clanove da ne odgovaraju na gluposti i ne svadjaju se.
a moderatori smoa neka brisu besmislene i glupe postove.

Miluttin
12.02.10., 00:00
Hvala Bogu što sam muško i hvalabogu što nisam moderator :) Pa poludeo bi na keca!

nenad
12.02.10., 00:38
Pa onda treba da razumeš nas, koji pokušavamo ovo da uređujemo. A da ne pominjem to da se dešava da se ljudi bune zbog brisanja postova.

Živci se često gube kad dođe neki mlađi član foruma, napiše da je pročitao sve o kameleonima, iguanama, agamama i slično, i onda nam traži da mu napišemo šta je sve za njih potrebno. Ako je pročitao sve o njima na forumu, kako može onda da pita to?

Deca se često zagreju za nekog guštera, udave pitanjima, na koja bismo rado odgovarali, kad bi znali da će uzeti životinju, sigurno, ali iz iskustva (ja sam na forumu aktivan 3 godine), znamo da će već za koji dan pominjati neku drugu životinju, za koju su navodno jako zagrejani i slično. Hoće da kupe kameleona, oduvek to hoće, ne, ipak iguanu, ne, uzeće agamu, ustvari kukuruznog smuka, a možda i tarantulu umesto njega. Na kraju, neretko, ništa i ne kupe. Nešto slično se sto puta dešavalo na forumu. Kako očekuješ da ljudi onda imaju strpljenja? Ja lično nemam. Drugo, nekad se iznerviramo javno na nekog, ali ostali članovi ne znaju koliko mi privatnih poruka možda dobijemo od te osobe.

zarko
12.02.10., 13:22
pa ne verujem da ce moj predlog da spreci nerviranje ali nece da se potkrepljuju malisani.

oko pm sanduce mi je non stop puno i na glavu se popnu neki ali odgovorim kratko i jasno.
a to sto psujem za kompom to niko ne moze da cuje pa se i ne vazi :)

sasha
12.02.10., 22:13
Iz licnog iskusta,dasava se to i u zrelijim godinama.U potpunosti se slazem sa tvojim prvim postom.Ne kazem da necu odgovarati na poruke ali cu odsada prekinuti cim primetim da neko ko trazi "savet" to radi usput dok verovatno igra igrice na racunaru a masa nas se sjati i razmislja kako da mu pomognemo da donese pravu odluku dok je to njemu manje vazno te ljude,nebitno da li svesno ili ne,vuce za nos.

twilight
15.02.10., 00:40
Evo ovako,nisam ja neki clan foruma koji treba da raspravlja o ovome ali evo ubacicu se kao dokaz da i klinci mogu biti normalni,imam 15 godina(koliko je imao koliko sam shvatio i kloki,jer mu je u imenu pisalo 95 ^^) i nikada nisam postavljao pitanja na koja su dati odgovori (mozda je bilo u pocetku ali to su mi bili prvi postovi na bilo kom forumu)...Kako su mi govorili,neki su mislili da sam mnogo stariji :)..

nenad
15.02.10., 00:54
Naravno da nisu svi mlađi članovi takvi. Većina je skroz ok. ;)

zarko
15.02.10., 02:51
i neki stariji se ponekad ponasaju ko da su nedorasli svojim godinama :)
zato i njih treba ignorisati kad su takvi :)

rassa
15.02.10., 10:41
kao naprimer to kako ti pises ::D

SALIM SE< SALIM SE< SALIM SE :D

zarko
15.02.10., 14:19
ma naravno be :) rassa
nema potrebe za to dole
kad citam forum ja uvek zamisljam da ljudi pisu sa osmehom i dobrom namerom, o davno sam ukapirao da je tako i onda nema nesporazuma !!!

Lady A.
16.02.10., 01:03
Zare je vec oguglao na te komentare oko pisanja. ::D

zarko
16.02.10., 01:36
skroz... ta zebancija traje godinama na moj racun :)