PDA

Pogledaj punu verziju : Trapelus mutabilis



Bole3890
12.02.10., 20:21
Kupio bih Trapelus mutabilis pa me zanimaju iskustva nekoga ko ima ili je imao ovu vrstu...Takodje me zanima potrebna velicina terarijuma...:icon_salut:

Bole3890
12.02.10., 23:09
posle par saveta sam odustao od mutabilisa (rekli su mi da je dosta dosadan,neaktivan) a savetovali da uzmem pogoniu henry lawson...pa ako nije problem neke informacije o ovoj vrsti...ne znam kako da izbrisem ovaj post pa da stavim novi...

Stiv
13.02.10., 04:15
po meni je trapelus mutabilis(egipatska agama) super guster za pocetnike, stim da mu treba terarijum dimenzija bar 60*35*35cm sa odredjenim enterijerom, odgovarajuce temperature i vlaznosti.Aktivan je, jede sve sto se krece(sto je po meni jako bitno).Nisam ga imao do sada ali sam dosta citao o njemu kako na ovom forumu tako i na drugim sajtovima i planiram da ga nabavim do leta.Ja ti predlazem njega ili nekog gekona...

gordond
13.02.10., 10:38
Jede sve sto se krece, ali samo ako se krece i to ako ga ne mrzi;) Vodu pije samo kad orosavam terarijum i to sa zidova terarijuma. Po ceo dan se izlezava i eventualno ponekad protrci malo po terarijumu. Ono sto je bitno za pocetnike je da jaaako sporo raste, tako da je moguce da se nekima to nece svideti ili ce se mozda zabrinuti. Ja ga imam od letos i cini mi se kao da nije porastao ni 1cm od tad.

Bole3890
13.02.10., 10:53
Da,to sam i ja cuo,da ga sve mrzi...Zato mi je preporucena pogonia henry lawson...