PDA

Pogledaj punu verziju : Kukuruzni smuk



ZaZa
14.02.10., 23:51
Pozdrav,
ja sam ovdje novi i dosao sam da se "informiram" o ovim zmijama.Procitao sam vec dosta stvari i vec neko vrijeme ih "proucavam".
Imam 15 godina i uspio sam "smotati" starog da nabavimo ovu zmiju i sto je super i njemu se jako svidjela tako da imam i podrsku :D.
Ovako...Mislio sam nabaviti terarij 100x50x50(DxSxV).Eh sada dolazi do,nadam se,manjih problema.Citao sam da se obicno kao supstrat koristi kokosov treset.Ima li ovdje tko iz BiH pa da mi da informaciju gdje mogu da ga kupim?
Isto tako znam za grijace u kablu i "pad" grijace koje neznam gdje kupiti i koji od njih preporucujete.Citao sam da u terariju nema potrebe za svijetlosnim izvorima ukoliko u prostoriji ima dovoljno svijetlosti.Miseve sam nasao(zaledene).Nadam se da cu osigurati najbolje moguce uvijete,jer stvarno ne bih volio da zmija pati.
Unaprijed hvala na savijetima!

spiderboy
15.02.10., 00:22
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=3779
ovde imaš opisano detaljno o držanju kukuruznog smuka,ali pročitaj i ostale stiki teme naćićeš puno korisnih informacija

ZaZa
15.02.10., 00:25
Procitao sam sve sticky teme i jako su mi pomogle...
Hvala!

nenad
15.02.10., 00:56
Ne moraš da koristiš treset. Možeš u početku piljevinu, ako ne možeš da nađeš treset. Onda imaš vremena da obiđeš cvećare i kupiš treset ;) Ako ne možeš da nađeš kabl grejače, možeš da koristiš sijalicu, dok ne nađeš grejač ;)

ZaZa
15.02.10., 00:58
Upravo me PM-ao kimo i preko njega mogu da nabavim opremu.Samo da pitam jel 100x50x50 prevelik(zbog stresa) ili premal?

spiderboy
15.02.10., 10:16
za ograslog smuka je dovoljno,za makog je prevelik,ali možeš da ogradiš pa kako raste zmije povećevaš mu prostor

jigsaw
15.02.10., 14:15
zar to nije puno i za odraslog smuka? mislim da su mere za odraslog smuka oko 60x40x40 ili 70x50x50...

spiderboy
15.02.10., 15:27
zar to nije puno i za odraslog smuka? mislim da su mere za odraslog smuka oko 60x40x40 ili 70x50x50...

te mere su po meni premale za odraslog kukuruznog smuka koji dostiže dužinu od 1.5 metara,100x50x50 nije preveliko,čak može i veći ter.,moji odrasli mužjaci su u terarijumima 110x100x50(dxvxš),ne kažem da ne može ali veće je uvek bolje u ovom slučaju

jigsaw
15.02.10., 18:08
pa dobro...za pocetak cu uzeti 60x40x40 pa cu kasnije videti kako ce se situacija odvijati :)

gordond
15.02.10., 20:20
Terarijum ne moze biti veliki za zmiju ako ti imas gde da ga stavis. Uvek je bolje da joj pruzis vise prostora nego manje. Naravno kad su male ne treba odmah da ih stavis u veci jer im treba sigurnost, ali kad odraste, visak prostora joj svakako nece skoditi;)

ZaZa
15.02.10., 23:25
Imam ja i veliki (bivsi) akvarij od 200l,ali sam citao da je to ipak preveliko...

spiderboy
16.02.10., 07:40
slobodno upotrebi nije preveliko(za odraslog)

ZaZa
18.02.10., 19:51
Terarij je gotov za par dana...100x50x50
Trebao bi biti kombinacija stakla i hrastovog drva.Moze li hrastovo drvo?

ZaZa
18.02.10., 20:47
Evo slike...
Znaci,okvir od drveta i u njega uklopljeno staklo.Sa strane mrezica...

P.S. Nisam bas strucnjak za SketchUp ali eto,valjda ce te se snaci! :D

twilight
19.02.10., 21:46
Ma opusteno,po meni je 60x50x40 sasvim dovoljno za odraslog smuka....Pogledajte u cemu amerikanci drze,i zmije zdrave,nista im ne fali :)

ssavic
20.02.10., 00:48
Mnogo je da ti bude cela desna strana terarijuma u mrezici.

ZaZa
20.02.10., 01:15
Previse je...?Uh to sam i mislio...Mozda cu da smanjim malo.Do pola?

StevaNS
20.02.10., 01:38
Trebalo bi da ventilacija bude dijagonalno. Znaci sa jedne strane u donjem delu a sa suprotne u gornjem. Ne mora polovina, dovoljno je recimo 1/4.

ssavic
20.02.10., 01:43
Mislim da bi ti najbolje bilo da otvoris sa dve suprotne strane po malo, ali bas malo, sta ja znam, jedno 2-3 cm, npr sa leve strane pri vrhu, a sa desne pri dnu, da bi imao dobru ventilaciju i strujanje vazduha, a da bi opet mogao da ostvaris temperaturu i vlagu... Ja nikad nisam pravio mali terarijum (moj je 200x90x130), bolje da se raspitas kod nekog ko jeste, ali u svakom slucaju nije dobro da stavis celu stranu u mrezicu...

EDIT: Ovo sam pisao u isto vreme kad i Steva pa nisam video njegov post.

ZaZa
20.02.10., 13:00
OK.Hvala :D

BULL7
20.02.10., 13:31
Ma opusteno,po meni je 60x50x40 sasvim dovoljno za odraslog smuka....Pogledajte u cemu amerikanci drze,i zmije zdrave,nista im ne fali :)

Ali tako ih drze Amerikanci koji imaju po par stotina ili cak tisuca zmija.
60x50x40 nije dobro za odraslog. Po meni najbolje je 100x50x50 ili cak i veci.
Ako mozes pruziti bolje uvjete zmiji zasto ih drzati u manjem terariju a ne u vecem....

nenad
20.02.10., 13:35
Slažem se. Posebno ako imaš samo jednu-dve zmije. Može da im se obezbedi veći prostor.

twilight
20.02.10., 14:47
U tom slucaju da..Ali ja samo kazem da joj nece smetati ;);)

Chobi
20.02.10., 17:02
Ma nece bre.
Po onom pravilu, duzina odrasle zmije = zbiru duzine i sirine terarijuma, je sasvim OK.

ZaZa
22.02.10., 23:19
Po tome pravilu sam i radio terr.Imam ja dosta veci ali nemam mijesta za njega.Mogu ga samo staviti na dosta prometno mijesto sto nezelim... :/

ZaZa
17.04.10., 15:42
Eto ga.Terr je napravljen.Mozda uskoro postam neke slike.
Ovako,imam jedno pitanje...
Stavio sam na suprotne strane terr-a mrezice umjesto stakla.Ali sam ih stavio po vasem prijedlogu,jednu gore jednu dole da bi cirkulacija zraka bila dijagonalna.Uzet cu vjerovatno pad heater.Jel ga trebam staviti na onu stranu na kojoj mi je mrezica gore ili dole i ako mi samo mozete reci otprilike koliki mi pad heater treba?
Hvala :D

gordond
18.04.10., 13:12
Kontam da je svejedno na koju ces stranu staviti, samo treba da zauzima 1/3 terarijuma.

NecrovoX
18.04.10., 15:26
Stavis na onu stranu terarijuma gde si odredio da ti bude topliji deo.Verovatno da ces da grejes i sijalicom,a ovo da ti bude dopunsko grejanje,pa stavis na tu strani gde je i sijalica,ako ti je ipak ovo jedini izvor grejanja samo ga stavi na jednu stranu terarijuma,mrezica nema uticaja na to.
Mada opet ja bi licno stavio na onu stranu gde je mrezica gore,posto ce verovatno vise vremena provoditi tamo grejuci se da nije bas tacno na putu strujanja vazduha,a mozda se tako i izvuce malo vise toplote.
Ispravice me neko ako gresim,a tebi ostaje da vidis sta ti je bolje resenje.

ZaZa
21.04.10., 21:19
Zmijica je stigla prije 2 dana...Trenutno je grijem lampom.Za 2-3 dana prelazi u novi terarij.Upravo je pojela poveceg misa.Skrila se je u skloniste i miruje.Drzao sam je u rukama prije hranjenja i uopce nije grizla.Samo se jednom zaletila glavom kada sam je vadio iz terarijuma.
Postat cu slike sutra...

ZaZa
06.05.10., 23:25
Imam jedno pitanje.Jedan tip koji ima kukuruznog smuka mi kaze kako mi uopce netreba grijanje za nju(u sobi je dnevna temp. oko 25-26°C a preko noci nikada ispod 18°C).Ja imam tu lampu i neznam dali da stavim nju ili neku slabiju...(http://www.123aquatics.co.uk/Images/store/hires/55-702-0.jpg)
:icon_salut:

nenad
07.05.10., 00:09
U najtoplijem delu terarijuma treba da bude oko 30 stepeni. Mada, ja slabo grejem terarijume kad počne toplo vreme. Sad u ovom periodu samo kratko tokom dana, a kad baš krenu letnje vrućine, ne uključujem grejače. Kukuruzni smuk nije tropska zmija, on živi u klimatskim uslovima dosta sličnim našim. Još je i aktivan noću, kad su temperature niže nego danju, logično. Tako da, možda ti je sijalica od 75W i prejaka. Ne znam, zavisi od veličine terarijuma.

gagi
07.05.10., 02:51
Imam jedno pitanje.Jedan tip koji ima kukuruznog smuka mi kaze kako mi uopce netreba grijanje za nju(u sobi je dnevna temp. oko 25-26°C a preko noci nikada ispod 18°C).Ja imam tu lampu i neznam dali da stavim nju ili neku slabiju...(http://www.123aquatics.co.uk/Images/store/hires/55-702-0.jpg)
:icon_salut:
Slobodno možeš da staviš ovu lampu ali obavezno sa potenciometrom kako bi regulisao temperaturu.Ja sam kod zmija stavio lampu od 100w.Kao što je rekao Nenad u toplijem delu da bude oko 30 C.

ZaZa
02.09.10., 13:52
Evo me nakon duzeg perioda opet se javljam...
Zmija je odlicno.Raste jako brzo.Guli staru kozu svaka 2-3 tjedna.Ja i otac u starom akvariju uzgajamo miseve :D
Trenutno ima 5 odraslih i 7 malih miseva(izgleda da je barem pola malih muskih :D )Jedna mislica bi se trebala okotiti(valjda se tako kaze za miseve) za nekih 5-6 dana dok druga za tjedan max.
Znaci sve je super i ok.Zmija je danas potamnila i izgleda da ce opet mijenjati kozu :D
Mozda uskoro postam par slika...:icon_salut: