PDA

Pogledaj punu verziju : Problem sa mravima kod pauka



Adrenalin
15.02.10., 03:39
Znaci imam problem sto se tice mrava, koji se okupljaju oko mojih tarantula. Naravno ne idu na pauke, nego na hranu a to je iskljucivo kada ubacim tenebriju ili fobasa, jer im pincetom stisnem glavu da se ne bi ukopavali, ali onda ako pauk ne pojede tenebriju ili fobasa, pocnu se skupljati mravi u velikom broju. Udju kroz ventilaciju i bukvalno na hranu napadnu kao ludi, sve dok ne izvadim to, onda se izgube, ali ja opet sve fino ocistim za svaki slucaj. Kod vecih primjeraka nemam problema jer njih hranim lateralisima i dubiama, dok ove male hranim tenebrijom i fobasom. Rijec je o crvenim mravima i sto je najgore, ne mogu da im nadjem bazu i odakle dolaze, samo se pojave u posudi i to je to, nema ih nigdje u kuci, ne pojavljuju se na drugim mjestima i ovaj problem nisam imao prije, nego tek ove zime. Pa ako je neko imao slican problem i rijesio, neka napise kako ako mu nije smor pisati. Dal ima neka biljka il sta vec pa da je posijem unutra, nebil otjerala mrave.


P.S. Izvinjavam se ako sam u pogresan dio foruma postavio temu, nisam znao dal da postavim u podforum " Mravi " ili ovdje jer ipak radi se o tarantulama kojim smetaju mravi.

Hvala unaprijed ;)

Bifrost
15.02.10., 05:39
Mravi? U ovo doba? Mislim zimi...

LARYBG
15.02.10., 05:42
ih meni puno kupatilo

Bifrost
15.02.10., 05:46
Ne mogu da verujem....

Evo ovde slicna tema... http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=3367

Dahaka
15.02.10., 09:53
Ја мислим да није то лоше јер неће имати шта да се убућа. Али не бих рекао да неће напасти тарантулу. Можеш прашком за мраве да их поћераш али чим макнеш прашак они ће се вратити и може штетити тарантули тај прашак.

ПРЕМЈЕСТИ ТЕРАРАРИЈУМ. :)

Adrenalin
15.02.10., 10:37
Ја мислим да није то лоше јер неће имати шта да се убућа. Али не бих рекао да неће напасти тарантулу. Можеш прашком за мраве да их поћераш али чим макнеш прашак они ће се вратити и може штетити тарантули тај прашак.

ПРЕМЈЕСТИ ТЕРАРАРИЈУМ. :)

Interesantno je sto ih nema nikako, evo trenutno sada nigdje nema niti jednog, tako da je i meni cudno odkud zimi jer i toplije kad je bilo nisam imao ovih problema, skoro je ovo pocelo. Ne ulaze u terarije kod ostalih bajkaca, cak ih nema ni gdje su tenebrije i ostala hrana inace, nego se pojave kod ovih malih gdje tenebriji stisnem glavu ili kad presjecem fobase na par djelova, jer su manje tarantule u pitanju pa ih tako hranim. Kako sam skontao idu na mrtav plijen, jer ove ostale ne diraju. Tako da kad je hrana u posudi vise od par sati a pauk nije zainteresovan za istu, pojave se kao ludi i onda izvadim tu hranu, pauka i sve ocistim jer ipak mravi su to i mogu nastetiti malim tarantulama. Evo posuo sam cimet i papar oko posudica, pa cu vidjet da li to funkcionise, ako ne, nacu neko valjda rjesenje a da nije hemija u pitanju. Hvala svima ;)

rassa
15.02.10., 10:44
a kad se tarantula presvlaci i naidje arimija mrava?

StevaNS
15.02.10., 10:54
Vazelin? Znam da se vazelin koristi za cineree(zohari koji mogu da se penju vertikalno u posudi). Namazes spolja ivicu u sirini od 2-3 cm. Ne znam da li ce to spreciti mrave ali zasto ne probati?

Adrenalin
15.02.10., 10:56
a kad se tarantula presvlaci i naidje arimija mrava?

E to je velik problem, zato sam i rekao da im mravi mogu nastetiti, ali oprezan sam sto se tog tice, inace kada vidim da je blizu presvlacenja nema nista od hrane unutra.


Vazelin? Znam da se vazelin koristi za cineree(zohari koji mogu da se penju vertikalno u posudi). Namazes spolja ivicu u sirini od 2-3 cm. Ne znam da li ce to spreciti mrave ali zasto ne probati?

Vidis, to mi nije palo na pamet, no pokusat cu i to nebil bio siguran. Evo gledao sam inace ljudi sto imaju problema sa mravima kod tarantula i kako rijese, naprave " anti-ant shelf ", znaci policu protiv mrava gdje smjeste terarij, ima objasnjeno u ovoj knjizi : http://books.google.com/books?id=rIVAkA3IlHgC&lpg=PP1&hl=hr&pg=PA231#v=onepage&q=ant&f=false strana: 231 . To mi je zadnje rjesenje, ako budem imao i dalje problema.

kimo
15.02.10., 11:52
Neće ti vazelin pomoći ja mislim. Ja sam imao isti problem u stanu i rešio sam ih se tek kada sam prskao ceo stan i to dobro baš i sredstvo je bilo i sa isparenjima, tako da je sve pobilo u stanu, naravno životinje su bile van kuće i nisam ih ni vraćao posle, sigurno nekih mesec ipo dana.

Adrenalin
15.02.10., 12:07
Neće ti vazelin pomoći ja mislim. Ja sam imao isti problem u stanu i rešio sam ih se tek kada sam prskao ceo stan i to dobro baš i sredstvo je bilo i sa isparenjima, tako da je sve pobilo u stanu, naravno životinje su bile van kuće i nisam ih ni vraćao posle, sigurno nekih mesec ipo dana.

Pa sto mi nisi rekao da si mi i mrave spakovao sa onim auratumima i ostalim bajkacama, a pulchru zaboravio :P Nego nije meni problem po citavom stanu, nego samo kad stoji hrana duze a mali ne jedu, sad evo nema nigdje niti jednog.

kimo
15.02.10., 13:44
Hehe, ma mravi su čudo. Ja isto nisam imao niti ih video da ih ima u stanu ili kod komšija, ali kada mi ostane tako neka hrana oni su dolazili, tako da sam ja bio poludeo i sve prebacio i isprskali su ceo stan, tako da se nadam da su oterani...

Dahaka
15.02.10., 16:25
Овако:
Нађеш ђе излазе мрави и те рупе зачепи силиконом или нечим друго...

Ако будеш користио хемију што даље од тераријума...

Или убиј колонију тако што ћеш у шећер и воду додати отрова а да то буде јако густо, при том да додминира шећер.

LARYBG
15.02.10., 18:46
ma moze vazelin ,ja sam mazao zejtin na ivice terarijuma i nisu ogli da udju ,(### ne koristim vazelin) :)

DutchSc
16.02.10., 23:54
HE,he jedino resenje za mrave je prskanje ili dezinsekcija,a to je moja delatnost.
Gde god su hrana,tu su dosade