PDA

Pogledaj punu verziju : Moja prva tarantula - B. Smithi



Satyr
16.02.10., 00:51
u subotu sam u NS exotics kupio ovu tarantulu, e sad imam problemcic, stavio sam je juce ujutru u cricket keeper i dobio sam kao hranu tenebrije, tarantula nije pojela nijednog, kao da se plasi crva.
Sta da radim?

rassa
16.02.10., 00:54
najbolje je ta pogledas neku od tema, ima ih mnogo i uvek se ovo pitanje javlja

Geni
16.02.10., 00:54
Da čekaš da se opusti i ogladni. Nemoj je hraniti prvi dan, neće jesti sigurno.

Satyr
16.02.10., 01:34
Ok, iscitao sam tutoriale, sad mi ostaje samo da cekam da ogladni (jel ima neki indikator i za to?)

Geni
16.02.10., 01:36
Nema. Ponudi joj jednom nedeljno dok ili ne pojede ili se ne presvuce.

indijanac
16.02.10., 16:01
kao sto ti je i geni rekao..treba joj vremena da se navikne na novo staniste (naravno zavisi od primerka do primerka,ali vecina je u pocetku uplasena)..
nemas razloga za brigu,projesce ona kad tad ;)

Satyr
21.02.10., 19:36
sta da radim, ako se ovako nastavi, za 3 dana sve tenebrije ce postati lutke :S

Miroslav
21.02.10., 20:31
budi strpljiv
ne diraj ju minimum nedelju dana i obezbedi joj mesto za skrivanje, kako bi se osećala što sigurnijom i uredila prostor kako njoj odgovara
onda probaj ponovo da joj daš tenebriju adekvatne veličine
ukoliko i tada odbije, onda opet napravi pauzu od minimum nedelju dana, pa probaj ponovo
i tako u krug

moja B. boehmei nije jela dva meseca od kako je stigla i posle je počela normalno da jede

Haski
22.02.10., 11:04
ostavi onda te lutke u nekoj vecoj posudi koja je napunjena brasnom (tako sam ja,mada dosta ljudi ovde kazu da je bolji koncentrat za pilice) i stavi jabuku svakih par dana odozgore i onda kupuj jos crva i posle nekog vremena imaces dovoljno veliku koloniju da ne moras da kupujes :)

Satyr
22.02.10., 11:34
e da, jos jedna stvar, hoce li tarantula biti srecnija ako u cricketu ima neki (vestacki) list, ili to nije obavezno?

Geni
22.02.10., 11:37
Biće joj apsolutno nebitno šta ima od dekoracije ili da li ima ikakvu dekoraciju.

Haski
22.02.10., 11:38
racunam da hoce posto ima vise mesta da se sakrije,al stavi ga u ugao tera pa vidi dal ce da se krije u njemu...

Satyr
24.02.10., 11:10
razvile su mi se 2 bube iz tenebrija, cime mogu da ih hranim, hoce jesti mekinje, kao i crvi?

kimo
24.02.10., 11:17
Hoće, možeš mekinje, hrana za ribice, pse, mačke, naravno ona tvrda, brašno, pšenične klice, koncentrati razni itd.

Satyr
02.03.10., 01:49
tarantula je pre 2 dana prvi put jela, e sad imam problemcic, ostale su mi samo 2 crva, 5 lutki i ostalo su bube oko 10ak komada, a 2 bube su potpuno crne, dal je to normalno?

Miroslav
02.03.10., 02:29
I treba da budu crne. Njih bolje nemoj davati tarantuli. Nisu nešto specijalno hranjive, imaju dosta hitina i ispuštaju protektivne mirise.

spiderboy
03.03.10., 21:12
ja sam čuvao tenebrije na hladnome tako se održe dosta dugo,neće se pretvoriti u lutke

Miroslav
04.03.10., 01:38
Može i ta fora sa usporavanjem metabolizma da se primeni, ali onda nisu toliko hranjive ukoliko se barem dan pred davanje tarantuli ne stave na toplo i da im kvalitetna hrana.

Satyr
05.03.10., 00:21
sad imam 2 lutke i 15 odraslih buba :S

Satyr
12.04.10., 12:13
tarantula se jos nije presvukla, nocas je po treci put jela otkad je imam i stvarno vise ne znam sta da joj radim.
dal joj mozda smeta sto je s vremena na vreme uzmem u ruke?

Geni
12.04.10., 12:37
A koji ti tačno problem imaš sa tom tarantulom? Mislim, ne znaš šta da joj radiš jer jede? Ili šta? Tarantula koliko vidim lepo živi i jede i nigde iz tvojih postova ne vidim da ima neki problem sem što ti pitaš šta da radiš. Šta da radiš da bi postigao šta?

loshme10
12.04.10., 12:50
Nije on to dobro napisao. Cuo sam se malopre sa njim, zurio je u skolu pa nije bas bio precizan. Njegov problem je sto mu je T za 3 meseca jela samo 3 puta, a nije se presvukla iako je trebalo jer ima mozda 1,5-2cm u telu, pa joj je ta pauza od vise od 3 meseca izmedju presvlacenja malo predugacka, zar ne...? Ili je to za smithija normalno? Ja sam mislio da je to mozda do toga sto je on cesto uzima u ruke, pa da je stresira i da zbog toga nece da jede i da se presvuce. Jel to moguce?!

Geni
12.04.10., 12:53
Ljudi, tarantule nemaju tempo koji može da se predvidi (naročito ne preko foruma jer zavisi od mnogo faktora). Tarantula je živa i jede, samim tim tarantula nema nikakvih problema.