PDA

Pogledaj punu verziju : Mušice/muve u koloniji N.cinerea



marko
17.02.10., 11:16
Nešto mi se uselilo u koloniju cineree još letos. Ne mogu nikako da ih se otarasim. Liče mi na male muve ali u skorije vreme nisam video niti jednu veliku muvu, samo ova mala sranja. Leti je bilo drugačije, iznesem koloniju na terasu, otvorim poklopac i pustim par muva da izleti napolje?! Onda sam još i kontao da su se muve uselile ali ponavljam još jednom da nisam skoro video ni jednu odraslu. Mogu danas da ih pobijem 20 komada (već jesam) i sutra opet 20, i tako svaki dan, nerviraju me. Ne smetaju mi u koloniji uopšte, ali ih nalazim po stanu. Obično u kuhinji završi par komada, jedna-dve, pa mi namerno leti oko glave dok jedem :)

Uslikao sam "najveći" primerak koji može da se nađe u koloniji, ima par milimetara. Evo i slike zlotvora :

http://i93.photobucket.com/albums/l57/exsyntax/nestonesto.jpg


Svestan sam da je slika loša ali ih je teško uhvatiti aparatom, samo trčkaraju.
Može ili ova slika, ili zgnječena varijanta.

Šta mi je činiti a da to nije ubijanje po 20ak komada svaki dan?

Geni
17.02.10., 11:21
Smanjiš vlagu potpuno (to čudo od bubašvaba će preživeti) i dodaš onu lepljivu traku za moljce (bez otrova) negde iznad linije vazelina.

Još bi pomoglo ako bi očistio koloniju ali znam da sa njima to nije lako. Eventualno da napraviš novu pa da postepeno prebacuješ bubašvabe. Znam koliko je dugo imaš i verujem da je dole već katastrofa od otpada.

kimo
17.02.10., 11:25
Džabe, recimo ja sam od njega uzeo većinu te kolonije i nemam ni jednu muvu tu. Najbolja solucija je futoška pijaca i kupiš tamo tu traku i okačiš, ja sam tako nahvatao nekoliko hiljada onih malih mušica, voćnih i nestale su. Probaj tako ili stavi na poklopac tj. umesto poklopca najlon čarapu pa kroz to neće ulaziti :)

marko
17.02.10., 11:38
Hm baš i nije neka vlaga ali uvek može manje tj. totalno isušivanje. Znači da ću morati i na voću da zavrnem slavinu. Moram da povećam prorez za ventilaciju, a za to mi treba veća mrežica, uh. Trebao sam da otmem od Kima jedno parče kad sam bio.

Geni tu traku koju spominješ, jel misliš na onu klasičnu što visi (to je za muve pretpostavljam i nju Kimo spominje) ili baš za moljce neka?

Za ovo vreme koliko imam koloniju jednom sam je čistio misleći da ću se otarasiti tih mušica, ali šipak. Kimo, neće mi pomoći najlon čarapa jer sad praktično imam dve kolonije u jednoj kanti, koloniju cinerea i ovih malih neznamkakosezovu sranja. Znači da ne treba da ih sprečim da ulaze unutra, već da se dalje razmnožavaju.

Geni
17.02.10., 11:42
Pa prvo ih istrebi a onda ih sprečavaj da se ponovo nasele. Možeš ovo potpuno da isušiš. Nemoj da daješ voće jedno 3 nedelje. Neće koloniji ništa biti.

Traku uzmi koju god nađeš, sve obavljaju isti posao, jedino je možda neka za moljce opasnija jer često sadrže i otrov. Pazi samo na to.

Isuši, stavi traku i za par nedelja će biti verovatno rešen problem. Posle samo pazi da se ne pojave ponovo.

marko
17.02.10., 13:52
Ok tako ću i uraditi. Kud sam jutros ubacio jabuku :)

Traka za moljce, poljo-apoteka ili pijaca jel tako?

Geni
17.02.10., 14:01
Ja kupio u samoposluzi ali kapiram da nije tako retko ;)

Samo da ponovim da paziš da je samo lepak a ne sa otrovom. Prednost je što je taj bez otrova jeftiniji ;)

Miroslav
17.02.10., 14:20
Mislim da ti je bolje kupiti one leplive trake za muve (mislim da njih kimo spominje). One nemaju otrove, ali imaju šećera u sebi, a to bi trebalo privući mušice.