PDA

Pogledaj punu verziju : Constrictor ili Loptasti?



twilight
18.02.10., 14:28
Vec duze vreme,dvoumim se izmedju ove dve zmije...Velicina mi nije bitna,cena takodje...Samo zelim da znam koji je pitomiji,zahvalniji ....
Boa mi se svidja zbog velicine a loptasti zbog debljine i uloptavanja ^^
e sad ako nije problem da mi napisete prednosti i mane jedne i druge...Citao sam po netu dosta ali bih zeleo da znam vase misljenje i poredjenje ove dve zmije :)

Unapred Hvala!

rellik
18.02.10., 14:54
S' obzirom da si se borio sa onom dugicom :D Za loptastog kazu da je najmirniji, a i bou si vec imao :P

BULL7
18.02.10., 15:37
Ja bi uzeo loptastog, osobno ih vise "volim". Kraci su i mirniji (sto ne znaci da su boe nemirne). Loptasti su sramezljivi tako da ce vecinu vremena biti u skrovistu...

Niks
18.02.10., 15:53
Nisam nikada imao bou, ali posto imam loptastog toplo ti preporucujem njega jer se stvarno dobro ponasa, i nema mane osim sto ima tripove da se stekuje, ali to je takav tip zmije.

boky
18.02.10., 18:49
pa sad ne mozes da poredis te zmije ogromna razlika u velicini.. ja bi uvek pre uzeo bou.. prednost loptastog je sto ih trenutno mozes lakse naci

edit: Ma uzmi burmanca i zavrsi sa time :) to je prava zmija xD

uki
18.02.10., 19:49
Ja bih ti rekao loptastog. I ja sam imao slicne dileme najvise me bunilo to sto se kao stekuju dosta, ali ispostavilo se da je moj loptasti daleko daleko aktivniji od moje dugine boe. Naravno u vecernjim satima. Tako da sad kad pogledam situaciju loptasti je super. Miran je i bar moj pokazuje veoma veliki apetit, to kazem posto sam svud skoro video da se lako nervoze pa odbijaju hranu. To su bile moje 2 najvece deileme pre uzimanja loptastog. (Stek,stres). Ali se ispostavilo skroz drugacije, a mozda i ja imam srece malo sa mojom jedinkom. Ipak je glavni izbor tvoj, a obe su super.

twilight
18.02.10., 20:00
Hvala najverovatnije uzimam loptastog :P

BULL7
18.02.10., 21:03
Twilight nemoj se uvrijediti ali malo je bezveze da drugi odlucuju o zmiji koju ces ti kupiti. Mi ti mozemo reci neke njihove osobine, ali prema kojoj srce vuce ta je za tebe ;)

LARYBG
18.02.10., 21:26
boa, po meni zanimljivija mi lepsa zmija, ako imas uslove uzmi bou.

twilight
18.02.10., 23:48
Pa ja samo kazem,da vidim sta vi mislite :))) Kolika je cena boa kod nas?

boky
19.02.10., 00:00
trenutno ih nema obicno su oko 100-170e

Stricek matija
19.02.10., 18:32
ja bi preporučio neku Moreliu spilotu...te zmije su puno zanimljivije i od boa i od kraljevskih pitona... skoro uvijek su vani na otvorenom i ne sakrivaju se a za održavanje trebaju iste uvjete... daju se natezat po rukama.. narastu taman kolko treba..između kraljevskog pitona i boe constrictor... a i cijene su im tu negdje...

Lizard_King
19.02.10., 21:47
ja bi preporučio neku Moreliu spilotu...te zmije su puno zanimljivije i od boa i od kraljevskih pitona... skoro uvijek su vani na otvorenom i ne sakrivaju se a za održavanje trebaju iste uvjete... daju se natezat po rukama.. narastu taman kolko treba..između kraljevskog pitona i boe constrictor... a i cijene su im tu negdje...

heheh nisam ni sumnjao :D
jos ih nisi rasprodao :D

Ja sam za Bou

Stricek matija
20.02.10., 10:29
:D:D:D ne govorim to jer ih ja imam na prodaju.. vidim da ih već imate i u Srbiji za nabavit... već je to moja iskrena preporuka ... mislim da nema boljih i zanimljivijih neotrovnih zmija od njih... osobno više ne držim nijednu drugu vrstu osim Morelia..i oduševljen sam... većina ih se apsolutno nikad ne sakriva...već su uglavnom na granama.. i što je mislim najbitnije aktivne su svaki dan... i nakon hranjenja će isto se kretat i bit na otvorenom.. dok kraljevski pitoni ne izlaze iz skrovišta tjednima nakon dobrog obroka... za constrictore neznam jer ih nisam nikad držao..ali sumnjam da su puno aktivnije od regiusa...


evo i jedan dobar web sa Moreliama.. http://www.acreptiles.com/pythons_carpet.htm

Pedja
22.02.10., 23:03
Uzmi obe:), to ti je najbolje resenje.

twilight
23.02.10., 21:34
Jeste najbolje resenje :) slazem se hehe ali polako vremenom,prvo cu loptastog :)

SERPENT
24.02.10., 23:48
Meni su loptasti zakon,glasam za loptastog :icon_cheers: