PDA

Pogledaj punu verziju : Agar



sasha
21.02.10., 20:51
Nabavila sam neletece vocne musice i da bi ih mnozila potreban mi je agar.Rampoleonska jaja se dobro drze pa ako bude mladunaca,vocne musice su ne toliko hranljive ali su za ovu vrstu prava poslastica.Ako neko zna ,gde ga ima u prodaji?

zarko
22.02.10., 04:16
ja nisam uspeo da nadjem agar nikada...treba mi za podloge bakterija

spiderboy
22.02.10., 08:08
ja ga nisam našao čak ni u austriji :(

Geni
22.02.10., 13:28
Pa agar nisam našao ni ja ali ima raznih produkta od agara. Agartin je lako nabaviti u prodavnicama zdrave hrane. Koristi se za suši, isto je žele. Neverovatno da niko od vas nikada nije pravio suši?!? ::D

Ne verujem da to znači Žarku jer nije u pitanju čist agar ali ostalima kojima treba žele kao hrana - ima toga.

zarko
22.02.10., 14:59
ti pravis susi?!
hahaahahahahhahahahahaha

Geni
22.02.10., 15:02
Izvini a šta je smešno? ::D

silwert
22.02.10., 16:36
agar moze da se napravi i u kucnoj radinosti bar govedji ako vam treba za gajenje kultura bakterija
mi smo to ucili iz mikrobiologije, ako vas zanima samo potrazite u knjizi recept kako se pravi

sasha
22.02.10., 17:35
Zvala sam prodavnicu zdrave hrane i 700 din je agar-agar nekih 23 grama a jeftiniju varijantu trenutno nemaju i to je 200 din.Kad odem do grada potrazicu taj jeftiniji.
Zare, Zare godisnje najmanje 10 kubika drva polozim a pre toga ih sama iscepam.Jel ti i to tako smesno?

zarko
22.02.10., 23:08
sasha, kad dojdem do subotice racunaj da cu Vam iscepati bar kubik :)

a geni, pa kad si reko Sushi tako mise uklopilo u tvoju gurmansku palaetu da mi je bilo smesno...nisma razmislajo, ali da ako neko jede susi to bi trebalo ti da budes :)

inace ja ga ne volim bas, probao ga u americi...madaj e ot bilo davno pa je pitanje mozda bi mi se sad dopao!!!

zivi bili gurmani

sasha
22.02.10., 23:26
Hej pa ne cekaj onda prolece a Genija cemo pozvati da nam pravi sushi,ja cu posudje da perem

Jao Kimu smo zaboravili! Ali vidim dosao je sam,i on hoce sushi