PDA

Pogledaj punu verziju : preporuka za gustera mi je potrebna



boky
24.02.10., 22:12
jel ima neki guster da izgleda slicno kao Savana monitor, NIlski varan .. ali da zauzima dosta manje mesta posto ne mogu bas celu sobu za gustera da odvojim :Pa opet da bude veliki prilicno(naravno ni blizu kao varani,samo da izgleda slicno)?

p.s. nemojte mi samo savetovati b agame, gekone

nenad
24.02.10., 22:27
Što ne uzmeš bradatu agamu ili gekona za početak :D :D
Ono što bi ti hteo, ne može ovde da se nabavi. Ima dosta vrsta varana koje ne rastu velike, ali su često skupe, i nema ih kod nas. Tegui su dobri isto, ali ni toga nema.

kimo
24.02.10., 22:32
Mogu se nabaviti, ali ti treba dosta para, tj. par stotina eura :) Za one najjeftinije naravno...

SERPENT
24.02.10., 22:50
I vecina varane je veoma agresivna ali ako si imao iskustva sa gusterima go for it;)

magnum
24.02.10., 23:18
Imas blue tounge skink... On je lep. Zarko ga cimi mi se ima...

mare_lacerta
24.02.10., 23:22
Ja sam se jedno vreme nalozio na Varanus acanthurus-e,ali dok ne sredim prostor ne uzimam vise nista :) Inace,ovo je extra guster,cini mi se da sam nalazio cene od po 200e,ali nisam 100% siguran ;)

kimo
24.02.10., 23:36
Nisu agresivni ti patuljasti, pogotovo što su većinom CB i lako se smiriju...

boky
25.02.10., 00:04
posto imam burmanca pa planiram kad tad terarijum da napravim nekih 2m x 1m..mogao bi x2.. da ima jos jedan sprat za gustera. nesto sto bi moglo da stane tu a da bude malo vece naravno.. to je premalo za ove varane(nilski i savana) .. a njih sam nasao jedino kod nas za 150e i 200e.. mislim da su WC al mozda i nisu.. Joca ih ima pa sad


I vecina varane je veoma agresivna ali ako si imao iskustva sa gusterima go for it;)

znam da su agresivni narucito nilski zato su i jeftiniji al jbga nece me varan ubiti :D
Gle ovaj koliki je obicno su oko 5feet ovaj ima 7.5feet
http://www.youtube.com/watch?v=um4-iLnrrXw


Imas blue tounge skink... On je lep. Zarko ga cimi mi se ima...

extra je razmislicu :)

magnum
25.02.10., 00:07
I ja sam razmisljao o njemu, ali kad bih imao jedno 400-500 evrica bilo bi cool..

Nemanja
25.02.10., 00:14
Moja preporuka ti je egipatski uromastiks, ali i bilo koji manji varan. Uromastiksa sam imao priliku da cackam i na mene je ostavio neverovatan utisak. Video sam i neke manje vrste varana, ali nisam ih drzao u rukama. Generalno, oko nabavke bilo kog gustera sem bradonje, leopard gekona i jos ponekih ces morati mnogo da se potrudis. Posto vidim da ti se ne zuri, imaces vremena da i sam potrazis po netu i da se raspitujes, jer stvarno je prevelik broj vrsta i tesko je preporuciti nesto na osnovu podataka koje si do sada dao.

boky
25.02.10., 00:20
uh ovaj je dobar ima glavu ko kornjaca :D
samo je pitanje kako nabaviti i koliko bi sve to izaslo

silwert
25.02.10., 09:10
moj favorit :)
http://www.youtube.com/watch?v=9kc-E7cNtz4&feature=related