PDA

Pogledaj punu verziju : Moja A.geniculata



loshme10
26.02.10., 22:00
Evo kolege da vam se pohvalim, danas sam i ja uplovio u teraristicke vode! Uzeo sam od Kima geniculatu od nekih 3-4cm telo(za raspon nogu jos uvek ne znam), i vec sam je smestio u keeper... :icon_cheers: Nadam se da ce se brzo odomaciti i da ce uskoro poceti da krka!!! :D Jos jednom veliko hvala Kimu na strpljenju i korektnosti! Pozz!

Derek Edward Trotter
27.02.10., 00:32
za krkanje ne brini,po mom skromnom iskustvu i i po onom što sam čuo od drugih to je jedna od najproždrljivijih vrsta tako da jelo neće biti problem...
ja imam 11 T i ona je jedina koja nikada ne odbija hhranu(mada i Cyano ne zaostaje mnogo)....
pozzz i srećno

loshme10
27.02.10., 00:55
Samo sad treba sacekati da se opusti i pocne da jede! Bas se odomacila, cudi me koliko se krece i vrpolji posle samo par minuta u keeperu... Ali jos nije ni omirisala crva, valjda joj treba jos vremena...

Dahaka
27.02.10., 11:51
Нека ти је са срећом!

Одлична живуљка, вудјећеш.

Duka91
27.02.10., 20:57
srecno!!! Zavidim ti!

loshme10
27.02.10., 22:39
sad sam tek primetio da se ona aktivira tek kad u sobi bude skoro potpuni mrak! Sinoc je bila bas aktivna, danas je ceo dan stajala u mestu i cim sam pogasio svetla krenula je da paja! E sad kapiram da bi valjalo da joj stalno bude tamno, ali kako to da obezbedim, kad mi je u stanu po ceo dan bas svetlo, jer imam trakaste zavese svuda pa ne mogu ni da zamracim?! Ili da je jednostavno pustim da u ovim uslovima radi kako joj odgovara, danju da bleji u mestu a nocu da sredjuje keeper...?

Miroslav
27.02.10., 23:11
Živi kao što si i do sada živeo. Tarantule i u prirodi imaju dan. Samo se ti opusti.

loshme10
01.03.10., 10:43
Ja sam mislio da svakoj T treba najmanje 5-6 dana da se odomaci i da pocne da jede, a ova moja za 3 dana smazala 2 velika crva!!! :DDD Doduse nije ih lovila jer sam ih ja prvo ubio pa joj ubacio jer se za sekundu uvuku u treset! Moracu da pocnem da je hranim cvrccima, mislim da je to lakse nego da joj svaki put ubijam crve ako ih ne napadne odmah... Jel ima neko ko prodaje hranu u BG, a da je blizu centra? Ja sam u Mirijevu, pa mi se ne ide svaki put po hranu na drugi kraj grada(Zemun, Batajnica i sl.)...

Derek Edward Trotter
01.03.10., 13:34
Ja sam mislio da svakoj T treba najmanje 5-6 dana da se odomaci i da pocne da jede, a ova moja za 3 dana smazala 2 velika crva!!! :DDD Doduse nije ih lovila jer sam ih ja prvo ubio pa joj ubacio jer se za sekundu uvuku u treset! Moracu da pocnem da je hranim cvrccima, mislim da je to lakse nego da joj svaki put ubijam crve ako ih ne napadne odmah... Jel ima neko ko prodaje hranu u BG, a da je blizu centra? Ja sam u Mirijevu, pa mi se ne ide svaki put po hranu na drugi kraj grada(Zemun, Batajnica i sl.)...
imaš u ponudi ali evo ti link
@Bluie
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=6761
@stufy
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=8095
ima ih još a i ne moraš da se cimaš,neki od njih šalju i poštom tako da platiš 200din više al nema cimanja ;)

loshme10
01.03.10., 18:20
A koja je najbolja hrana za nju? Cuo sam da ni cvrcci nisu dobri jer mogu da ubiju T kad se presvlaci... Sta biste mi vi preporucili? Ja bih nesto sto ne moze da se zavuce u treset, ali i sto ne moze da naudi T tokom molta. Nije meni problem da izbacim to kada se ona okrene na ledja, ali je malo verovatno da cu ja bas tada da se zateknem tu, jer pre svega moze to da se desi nocu dok spavam, a i preko dana, jer cesto nisam u stanu... Jel ima neka hrana koja valja i koja ispunjava oba ta kriterijuma?! Pozz!

Dusan1992
01.03.10., 19:25
Bubasvabe su odlicne za tarantule posebno lateralisi jer nisu ni mali ni veliki, brzi su i stalno trckaraju sto je dobro jer privlaci tarantulu.
Primetices kada tarantula treba da se presvuce pa joj tada neces ni ubacivati cvrcke.

Crvi su za male tarantule a tvoja ih je vec prevazisla. ;D

loshme10
01.03.10., 19:40
Upravo mi je i Kimo preporucio lateralise! Samo sam cuo da oni mogu malo da smrde, jel to istina?! Naravno ja ih ne bih razmnozavao, tako da sumnjam da bi mi smrdeli ako ih nema tako mnogo...

Cold_Beer
01.03.10., 19:53
Smrde,sto ih je vise,vise smrde a tesko da mozes da utices na to da se ne razmnozavaju. Po meni,oni se najvise osete od svih bubasvaba koje gajim.

loshme10
01.03.10., 19:56
A jel mozes molim te da mi opises koliko smrde?! :D Jel smrde onako da se tek osete kad pomirises posudu ili ce da mi se usmrdi cela soba ako budem kutiju sa njima drzao pored terarijuma?!

JOBAH
01.03.10., 20:04
Ma ne smrde toliko lateralisi! Pogotovo sto ces ti uzimati po 50-100 komada... Ne brini, neces nista osetiti.. Jedino ako nabijes nos u kuijicu :)

Cold_Beer
01.03.10., 20:07
A jel mozes molim te da mi opises koliko smrde?! :D Jel smrde onako da se tek osete kad pomirises posudu ili ce da mi se usmrdi cela soba ako budem kutiju sa njima drzao pored terarijuma?!

Sve zavisi koju kolicinu imas,ako bas priblizis nos kutiji osetice se,u sobi bas i nece. Na primer mojih 150 lateralisa mnogo vise smrde od 300 dubia,imaju specifican miris/smrad,koji je meni bas gadan,eto samo kod njih mi je taj smrad odbojan,mozda tebi nece biti tako;)

Dusan1992
01.03.10., 20:15
U sobi se ne oseti uopste smrad, jedino ako bas nabijes nos u kutiju.
I taj smrad nije smrad nego vise neobican miris ako me kapiras :D

loshme10
01.03.10., 20:42
OK, onda cu da stavim pored kutije moje carape od posle basketa, pa se oni nece uopste osetiti...ako prezive!!! :DDD Salim se, pa i ja kontam da ne smrde bas toliko! Ja bih uzeo 50-ak komada, pa se nadam da nece da se osete, iako mi je soba prilicno mala... Znaci to nije onaj smrad da kad mi neko dodje, odmah pozeli da ode?! :DDD

Miroslav
01.03.10., 23:30
Nije to smrad koji se oseća na metre. Oseti sa malo u blizini kutije, a više kad se otvori kutije. Meni je taj smrad odvratan i ne mogu da ga podnesem, zato i ne držim lateralise.

loshme10
02.03.10., 06:21
OK, zavrsili smo sa tim! Probacu lateralise, pa cu da vidim da li mi(i mojoj T) odgovaraju! Nego, treba mi jos jedan savet... Sad sam na slatkim mukama! :) Geniculata je treci dan kod mene, a vec je pojela 2 velika fobasa, i sto je najbolje od svega stalno dolazi na ono mesto gde sam joj bacio prva dva! E sad, da li da je forsiram, tj. da joj dajem svaki dan sve dok ne pocne da odbija, ili da je hranim 3-4 puta nedeljno, tj. svaki drugi dan? Sta je bolje za nju...?

Cold_Beer
02.03.10., 07:17
Brze ce ti napredovati ako je hranis bez prestanka,mozes da joj dajes nedelju dana zaredom hranu,pa onda sacekas par dana da ogladni,pa onda sve ispocetka,kako god ti hoces,mada mislim da je bolje umereno da je hranis.

loshme10
02.03.10., 12:13
### znam da sam dosadan i da imam milion pitanja, ali mislim da ovo nema nigde na forumu, ili bar ja nisam mogao da nadjem... Genikulata mi vec drugi put potpuno zatrpava cep sa vodom! Prvi put sam ga iskopao, ali ocigledno radi to jer joj tako odgovara! Sta da radim? Da li da ga iskopam opet, da stavim drugi cep ili da ne diram nista, nego samo povremeno da vlazim deo pogloge...?

Miroslav
02.03.10., 12:37
Sasvim je dovoljno hraniti manju tarantulu tri puta nedeljno. Nema potrebe za preterivanjem. Ni u prirodi ne nailazi na plen toliko često.

Što se čepa tiče, učini kako ti volja. Ja sam ih posle nekog vremena otkopavao, ali nekad prođe i po mesec i više dana da ga ne diram. Piju tarantule vodu i sa podloge, što sam imao prilike da vidim kod moje odrasle genikulate (iako ima posudicu sa svežom vodom).

loshme10
02.03.10., 13:01
Ova moja je izgleda tvrdoglava na gazdu! :D Ali kontam ako ga je vec drugi put za dva dana zatrpala, da joj tako vise odgovara, tako da sto se toga tice ne bih je dirao vise. Jedino sam mislio da joj otkopam ako moze da ima nekih problema jer nema cep sa vodom. Ali treset joj je dovoljno vlazan, tako da ne bi trebalo da bude problema. Jos kad bih barem otprilike znao kada ce se presvuci... A kako se to gleda po boji stomaka, to kad potamni? Jel treba ceo da bude crn? Ovoj mojoj je gornji deo stomaka tamniji od dela sa strane, ili su joj takve sare...

Dusan1992
02.03.10., 16:08
Ova moja je izgleda tvrdoglava na gazdu! :D Ali kontam ako ga je vec drugi put za dva dana zatrpala, da joj tako vise odgovara, tako da sto se toga tice ne bih je dirao vise. Jedino sam mislio da joj otkopam ako moze da ima nekih problema jer nema cep sa vodom. Ali treset joj je dovoljno vlazan, tako da ne bi trebalo da bude problema. Jos kad bih barem otprilike znao kada ce se presvuci... A kako se to gleda po boji stomaka, to kad potamni? Jel treba ceo da bude crn? Ovoj mojoj je gornji deo stomaka tamniji od dela sa strane, ili su joj takve sare...

Nemoj da brines za cep, to im dodje kao zanimacija, hobi :D Neznam da li uopste postoji konkretan odgovor na pitanje zasto tarantule zatrpavaju posudu sa vodom.

Kad treba da se presvuce T se obicno umiri i sakrije u sklonistu, i posto je to geniculata, presvucice se nedelju dana nakon sto odbije hranu ;D

Miroslav
02.03.10., 17:24
i posto je to geniculata, presvucice se nedelju dana nakon sto odbije hranu ;D

A možda i neće. Čak i na toj veličini se može desiti da ne jedu i po 15 dana pre presvlačenja. Kod većih je taj razmak još veći. Moja, koja je sada odrasla ženka, je imala višemesečnu pauzu pred poslednje presvlačenje, a predzadnji put nije jela okruglo mesec dana.

loshme10
02.03.10., 18:26
A kako ce da se sakrije u sklonistu kad ga jos nije napravila? Ili ce da ga napravi pred presvlacenje? I kako ce to uopste da izgleda kad joj nisam stavio nista u keeper? Hoce li ga napraviti od treseta ili od mreze? Da li ce biti napolju, ako uspem da je vidim dok se presvlaci? I da li one mogu da imaju problema ako je malo vise vlazno, posto im ne treba puno vlage...? Izgleda da sam malo vise orosio treset + sto je prosula veliki cep pun vode dok ga je zatrpavala, tako da je prilicno vlazno...

Dusan1992
02.03.10., 18:36
Ako joj nisi nista stavio u ter. sigurno ce iskopati rupu u cosku i unutra se presvuce.
Nema veze ako je malo vlaznije.

loshme10
02.03.10., 18:39
Pa da joj stavim nesto kao skloniste ili je bolje da je ostavim na praznom? I ako treba da joj stavim nesto, sta bi to trebalo da bude u tako malom keeperu?

Dusan1992
02.03.10., 19:46
Znas sto ima da se kupe one male plasticne case za rakiju, e vidi da li ima u crvenoj boji da se kupe, posle prekrijes casicu tresetom i bice ekstra i T se nece buniti :D

loshme10
03.03.10., 19:10
Napokon sam docekao da je vidim kako lovi! :D Na fobase uopste nije reagovala do sada, pa sam morao da ih ubijam, pa kad ogladni uzme ih. Danas sam uzeo lateralise, i kad sam ubacio jednog, prvo ga je "opomenula" u stavu sa podignutim prednjim nogama(dobio je zuti karton), ali drugi put je bilo direktno iskljucenje!!! :D E sad sam tek zadovoljen u potpunosti, jer imam pravog lovca, a ne samo krkana!!! :D :D :D

loshme10
04.03.10., 11:51
Ljudi jos jedno pitanje! Ova moja T je ispod tog zatrpanog cepa, koji je u cosku, napravila tunel, tj. iskopala skoro sve ispod cepa da moze da prodje tuda. Samo jedan mali deo cepa lezi na tresestu. I nije samo cep iznad toga, nego je na njega natrpala jos nekih 2-3cm treseta! Zanima me da li to moze nekako da se obrusi na nju ili je to ona sve lepo stegla mrezom i da onda ne brinem...?

marko
04.03.10., 12:19
Ne bih ja tu ništa dirao. :)

loshme10
07.03.10., 00:21
Ova moja genikulata je 100% luda! Znaci nije iskopala sebi samo skloniste u kiperu, nego je napravila tunel duz celog kipera! :D Sada je skoro vise i ne vidjam, a u prvih nedelju dana je bila stalno napolju. Jel to normalna pojava? Zasto je tako odjednom pocela da se ukopava? Da nema veze sa presvlacenjem? Mada ne verujem jer je prekjuce jela...

JOBAH
07.03.10., 02:06
normalno je skroz. dok su male uglavnom kopaju. tako se osecaju sigurnije.

loshme10
07.03.10., 11:01
A da li da je hranim dok je unutra ili da joj ne dajem nista dok ne izadje...?

Miroslav
07.03.10., 12:32
Ako je tunel zatvoren, sačekaj da ga sama otvori. Ako je otvoren, sačekaj da dođe do otvora - kad stane i čaka da plen prođe.

loshme10
07.03.10., 12:43
Nije zatvoren, cak ima dva otvora! Jedan je u cosku a drugi je probusila na sred kipera! :D I jel odbijanje hrane obavezno mora da znaci da je presvlacenje blizu?! Jer ova moja se bas smirila, skoro da ne izlazi iz tunela, i na vrhu opistome je potamnela(doduse sa strane joj je dosta svetlije, kao i ranije)... Ali jede normalno, pa iz toga zakljucujem da joj je jos rano...

Miroslav
07.03.10., 13:01
I jel odbijanje hrane obavezno mora da znaci da je presvlacenje blizu?!


Ali jede normalno, pa iz toga zakljucujem da joj je jos rano...

Ne kapiram šta si na kraju hteo reći.

Ako tarantula odbija hranu, ne mora značiti da je presvlačenje blizu.
To kopanje tunela, odbijanje hrane, ogromna opistotoma i tamnjenje iste trebalo bi da znači da je presvlačenje blizu. U slučaju da odbija hranu, napravi pauzu od nedelju dana, pa ako se do tada nije presvukla ili poprilično potamnila, onda joj ponudi da jede.

loshme10
07.03.10., 13:17
Pa ima sve te simptome(tunel, opistoma velika i potamnela), osim hrane tj. jede kao provaljena! Imam utisak da bi jela i kada bih je hranio 3 puta na dan!!! :D Naravno, ne hranim je tako, hranio sam je pre 3 dana zadnji put, i sada cu da joj ponudim opet. Ali cisto sumnjam da ce odbiti!!! :D

Dusan1992
07.03.10., 13:49
Ako tarantula odbija hranu, ne mora značiti da je presvlačenje blizu.


Tacno tako.
Ja sam uvece pred spavanjac bacio tenebriju murinusu i pojeo je a sutra ujutru vidim ga na ledjima kako se presvlaci :D:D

loshme10
07.03.10., 13:59
E pa to sam hteo da saznam! Da ipak mogu da se presvuku iako ne odbijaju hranu. E sad, da li to znaci da ce da odbijaju neko vreme, pa ce malo da jedu i presvuku se? U stvari, da ne smaram vise, pitanje koje sam na pocetku trebao da postavim je: Da li je moguce da mi se genikulata presvuce uprkos tome sto redovno jede?!

JOBAH
07.03.10., 14:14
moguce je. geniculate su poznate po tome sto su prozdrljive.

loshme10
07.03.10., 14:22
Bas tako! Jako se cudno ponasa u zadnje vreme... U stvari, mozda je to i normalno pred presvlacenje, ali je meni to prva takva situacija, pa nisam navikao! :D Nedelju dana je bila zivahna, non-stop se setala po kiperu, prenosila treset sa jednog mesta na drugo... A juce i danas se skroz umirila! Prvo je iskopala taj tunel, sa dosta velikim otvorom, pa je pola otvora zatrpala, pa je napravila jos jedan mali izlaz, i sad vec danima bleji tamo! Zato sam pomislio da mozda hoce da se presvuce, iako ne odbija hranu...

JOBAH
07.03.10., 14:54
prvih nedelju dana se navikavala na novi prostor.. sada je sredila kiper kako joj odgovara i umirila se... to znaci da je sve uredu. tarantula koja se ne krece mnogo znaci da je srecna tarantula! nemoj ocekivati da ce nesto posebno raditi i da ce setkati tamo vamo i izvoditi trikove :) eventualno se proseta "povremeno" i to je to... bice ti zanimljivije ako uzmes jos neku tarantulicu :)

loshme10
07.03.10., 15:03
Pa ja ni ne ocekujem od nje da mi skace po terarijumu, ali bih barem voleo da je vidim! A ovu moju nisam video nekoliko dana... Znam da ce to vremenom da se promeni, ali sam malo nestrpljiv kao i svaki pocetnik!!! :D Samo se trudim da to moje nestrpljenje ona ne oseti, pa je ne diram uopste...

Dusan1992
07.03.10., 15:46
Hahaha takav sam i ja bio, mislim svi su pocetnici takvi. Bez obzira koliko sam citao o cuvanju T uvek bi se istripovao pred preslacenje, ili kad zaboravim da navlazim treset ili kad sipam previse vode hehehe, a tek oko temperature hehehe.
Loshme nabavi jos neku T, nece ti biti toliko dosadno, evo meni se juce presvukle 2 T i to skoro u isto vreme.

loshme10
07.03.10., 15:56
A jel moze da bude problema ako se previse navlazi treset?! Mislim nije mi bas blato, ali mislim da je malo vlaznije nego sto treba geniculatama, jer njima ne treba velika vlaga...

JOBAH
07.03.10., 16:41
nece biti nista.. po mom misljenju geniculati uopste ne treba da vlazis treset, stavi joj posudicu i pazi da uvek ima vode.. ponekad prelijes posudicu da ovlazis malo zemlju oko nje i to je dovoljno...

loshme10
07.03.10., 17:11
Pa uradio sam to, ali ona je 3 puta zatrpala taj cep, ne znam zasto to radi! Onda sam ga samo ostavio tako zatrpanog i poceo da joj vlazim treset... A jel geniculatama treba veca vlaga dok se presvlace?

JOBAH
07.03.10., 17:17
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5294

Dusan1992
07.03.10., 19:28
Moze da im smeta samo ako je dosta dugo vremena prevelika vlaznost.

Ja sam moju prvu T bukvalno udavio ali ona je bila mala svega 0,5 cm, sa vecim T nemas frke. Ako slucajno previse navlazis samo ostavi jedno sat vremena otvoren poklopac i problem resen.

loshme10
07.03.10., 21:04
Ma drzim je u keeperu koji ima one rupe po celom poklopcu, tako da ventilacija sigurno nije problem! Evo upravo je zgrabila lateralisa, nisam ni sumnjao! :D Nisam je hranio dva dana jer joj je opistoma bas velika, ali sam joj danas ipak dao, bice na rezimu 2 puta nedeljno...

loshme10
08.03.10., 10:34
E sada mi tek nista nije jasno! Jutros kad sam se probudio video sam da je preko noci zatrpala sve sto je danima kopala i sad bleji napolju!!! Izgleda da ona to radi iz dosade... :D Jel postoji neki drugi uzrok?!

Dusan1992
08.03.10., 14:32
Mozda joj se urusilo, mada ne bi trebalo jer sklonista ucvrscuju mrezom, prave stubove :D

loshme10
08.03.10., 15:13
E pa resio sam da je postedim muka! Posto je vec tri puta pravila sklonista i rusila ih, stavio sam joj stavio nesto nalik solji, samo sto je manje(taman da stane u nju), i nije ona bela keramika nego boje gline, bas joj lepo stoji! :D Jos nije ulazila unutra, ali se sve vreme mota oko toga, valjda odmerava da li joj odgovara... Stavio sam i treset unutra, bas joj je dobro. Nadam se da ce joj se svideti... :D

Dusan1992
08.03.10., 16:36
Ma kad jednom udje nece vise izlaziti :D , samo ce stajati "na pragu".

loshme10
08.03.10., 16:48
I ja tako mislim! Bolje da bleji u tome, jer tako mogu stalno da je vidim, nego da se ukopa pa da je kao juce i prekjuce ne vidim danima! Samo se nadam da nece tako da se ponasa kad odraste i kad je prebacim u terarijum, nego da ce biti stalno napolju...

Dusan1992
08.03.10., 16:52
... nego da se ukopa pa da je kao juce i prekjuce ne vidim danima!

Brate, greska :D , ali shvatio sam :D


Samo se nadam da nece tako da se ponasa kad odraste i kad je prebacim u terarijum, nego da ce biti stalno napolju...

Kad poraste verovatno ce stalno biti napolju.

loshme10
09.03.10., 15:28
Bio si u pravu Dusane, nocas se skucila i sad uziva, ne izlazi napolje! :D Ali sad me zanima jos nesto: kad sam joj stavio skloniste(tu zemljanu posudu), u nju sam stavio i treset, da bi i unutra imala podlogu, sto je pretpostavljam logicno! A jutros kad sam ustao video sam da je sav treset izbacila napolje tj. napravila kao neki bunker ispred ulaza, a unutra nema ni malo treseta! Zasto je to uradila...?

Dusan1992
09.03.10., 15:35
Pa verovatno je pocela da se ukopava i kad je videla da nemoze vise tu je stala.
Tako i moje T rade. Ako stavim isecenu posudu ona se ukopa skroz u zemlju i onda je ne vidim po nedelju dana a ovako je uvek vidim. Kod mene je parahybana podigla zid ispred sklonista, zatvorila ulaz a presvukla se pre manje od mesec dana.

loshme10
09.03.10., 16:30
A jel ne moze da ima problema jer nema tresetnu podlogu nego tvrdu u toj posudi?

Dusan1992
09.03.10., 16:42
Nece joj smetati.

loshme10
10.03.10., 09:57
Svako jutro kad ustanem, saceka me nesto novo u kiperu!!! :D Sada je zatvorila 2/3 ulaza tresetom, a preko preostalog dela je isplela mrezu, tako da joj je ulaz zatvoren skoro skroz... Danas treba da joj dam da jede, ali ne znam bas da li je to pametno da joj diram tu mrezu... Sta mi vi savetujete?

marko
10.03.10., 11:59
Zašto bi joj dirao mrežu? Misliš da je skloniš? Ne diraj ništa :)

loshme10
10.03.10., 12:08
Pa nisam je hranio 3 dana, mislio sam danas da joj dam, ali kako da je hranim kada se ustekala u skloniste i ne izlazi uopste?! Da li da samo ubacim lateralisa u kiper ili da cekam da izadje iz sklonista pa da joj onda dam da jede? U tom slucaju, sta ako ne bude izlazila danima? Da je drzim na dijeti pa kad ogladni izaci ce sama...?

Miroslav
10.03.10., 12:12
Ja joj nebi davao lateralisa. Sačekaj, možda je i presvlačenje u pitanju. Znaju pred presvlačenje da zabarikadiraju ulaz, kako nebi bile uznemiravane.
Ako si baš nestrpliv, ti ubaci lateralisa, pa ukoliko ne izađe iz skloništa i ne pojede ga do kraja dana, ti ga izvadi.

loshme10
10.03.10., 12:29
Nisam nestrpljiv, ako je tako bolje, necu da joj dajem nista ni da je uznemiravam! Sta mi vi onda preporucujete, da ne radim nista i da joj dam da hasa tek kad izadje sama?

Miroslav
10.03.10., 12:31
moja genikulata se svaki put zatvarala kad je trebala da se presvuče, tako da to tvoje deluje kao skorašnje presvlačenje, ali ne mogu da tvrdim, kad ne znam kako izgleda tarantula

loshme10
10.03.10., 12:37
A sta mislis, sta da radim onda? Da cekam da sama izadje pa da joj onda ponudim hranu ili nesto drugo?

Dusan1992
10.03.10., 13:02
Najverovatnije treba da se presvuce. Nemoj da je diras, nemora da jede svaka 3 dana.

loshme10
10.03.10., 13:44
Ali mene donekle brine to sto ja necu biti u stanu od petka do ponedeljka, i sta ako bas tada krene da se presvlaci?! Jel dovoljno da u petak kad krenem dobro navlazim deo treseta i napunim posudicu sa vodom, i naravno da ostavim grejac da joj odrzava temperaturu, posto u stanu nece biti grejanja? E sad, kad nema grejanja u stanu, grejac moze da joj zagreje do mozda 22-23C. Jel to dovoljno da bi se presvukla normalno kako treba?!

Dusan1992
10.03.10., 13:54
Bice njoj bolje bez tebe sta se sekiras :D

I temp. je dobra, da kazem dovoljna.

loshme10
10.03.10., 17:15
Evo i moje geniculate:

http://img31.imageshack.us/img31/4927/14101384980035729665080.jpg

http://img115.imageshack.us/img115/9453/14101384976495729665080.jpg

P.S. Ovo je bilo pre nego sto se zabarikadirala i tada sam je poslednji put video... :D Nadam se da ce kada sledeci put izadje biti veca!!! :D I izvinjavam se na losem kvalitetu slika, ali vidi se poenta... ;)

JOBAH
10.03.10., 18:33
nemoj joj ubacivati lateralise! definitivno se sprema presvlacenje.. nemoj se brinuti ako ne izadje par dana iz steka.. kada se presvuce sacekaj bar 7 dana da ocvrsne pa joj onda daj da klopa... i nemoj pokusavati da razmaknes zemlju na ulazu u stek da bi video kako se presvlaci jer je mozes iscimati i.....

loshme10
10.03.10., 18:39
OK, hvala Jovane! A kad se presvuce jel ce sama da izadje? A sta kazete za slike? Da li vam se cini da joj je opistoma veca nego sto bi trebalo da bude...?

JOBAH
10.03.10., 18:44
naravno da ce izaci.. ne razumem?! jel si procitao one teme iz linka koje sam ti postovao pre neki dan? vidim da dajes savete po forumu a jos nisi siguran u neke osnovne stvari.. izvini, ne zelim da budem grub, samo procitaj malo i neces vise postavljati ovakva pitanja..

loshme10
10.03.10., 18:51
Pa za te savete sto sam napisao i sam znam toliko, tako da sam samo ostavio svoje misljenje. Ako negde nisam bio u pravu, ispravi me! Ja sam te samo pitao za misljenje da li mislis da joj je opistoma prevelika u odnosu na ostatak tela?! I iscitao sam ceo forum, neke teme i po nekoliko puta. Mozda sam nesto zaboravio, secam se da sam citao kako opistoma ne bi trebalo da bude prevelika, ali se ne secam da sam negde video slike kako izgleda prevelika opistoma, i zato me zanima tvoje i misljenje ostalih...

P.S. Mislio sam da forumi i sluze za razmenu misljenja, ali ako nije tako onda vise necu da pisem ni na cije teme! Ja sam na svakom postu napisao sta bih ja uradio, kao i da nisam iskusan i da treba da se potrazi misljenje iskusnijih...

JOBAH
10.03.10., 18:57
opusteno, sve je ok.. normalno je sto ima veliko dupe, kada se presvuce videces koliko ce malo biti.. ja imam veliku genic i dupe joj je OGROMNO, jedva cekam da se presvuce, nije odavno..

loshme10
11.03.10., 20:59
Ova moja vec cetvrti ili peti dan, nisam siguran tacno, ne izlazi iz steka... A ja necu biti u stanu 4 dana. Da li da joj dam lateralisa ili da je ostavim na miru do ponedeljka...?

rassa
11.03.10., 21:34
ostavi je na miru
nece njoj nista biti bez hrane to znas

loshme10
15.03.10., 11:45
Stigao sam u stan, a ona se jos nije presvukla... I dalje je zabarikadirana u sklonistu, cini mi se da nije ni izlazila. Vec je nedelju dana unutra. Koliko vremena je u stanju tako da bude ustekana?

Graciotello
15.03.10., 11:51
Koliko joj je volja ;)

spiderboy
15.03.10., 13:45
nije ništa neobično da tarantula ne izlazi po nekoliko meseci iz skrovišta,treba da treniraš još to tvoje (ne)strpljenje

loshme10
15.03.10., 14:09
Znam da nije neobicno, ali ne bih da bude gladna, a opet ne bih ni da joj rasturam skloniste da bih je nahranio... Da li da cekam da izadje iz steka pa tek onda da joj ubacim zohara, ma koliko to da traje?!

Miroslav
15.03.10., 14:15
Ne diraj ju uopšte. I ne brini, nije gladna.

loshme10
15.03.10., 20:32
Upravo su mi pala na pamet jos dva moguca problema, oba vezana za skloniste... Prvo, da li moze da ima problem da se presvuce u sklonistu koje je sada raspona njenih nogu u sirini(mozda malo sire) ili joj treba vise prostora? A drugo, ona je iz sklonista izbacila sav treset, tako da je sada tamo samo to dno posude koje je keramicko, znaci nema treseta uopste! Da li ona moze normalno da se presvuce na tome?!

marko
15.03.10., 21:25
Tarantula može perfektno da proceni prostor oko sebe i da odluču da li može tu da se presvuče ili ne. Nemoj ti da misliš o tome jer ćeš samo nepotrebno da se brineš, ne možeš da veruješ koliko im malo prostora treba za presvlačenje. Keramičko dno posude joj neće smetati pri tom procesu, uopšte.

loshme10
15.03.10., 21:31
OK, hvala! ;) To za prostor sam znao, ali sam ipak hteo da proverim, nisam bio siguran. Ali sam bas posumnjao da moze da joj naskodi ako nema zemlje tokom presvlacenja! Eto, sad i to znam! :D Pozz!

loshme10
23.03.10., 17:38
Cini mi se da je pocelo presvlacenje! Bar po onome sto mogu da vidim kroz tu malu rupicu i kroz mrezu, cini mi se da se okrenula na ledja... Koliko bi trebalo da traje presvlacenje kod geniculate od nekih 3-4cm u telu?

Cold_Beer
23.03.10., 18:29
Cini mi se da je pocelo presvlacenje! Bar po onome sto mogu da vidim kroz tu malu rupicu i kroz mrezu, cini mi se da se okrenula na ledja... Koliko bi trebalo da traje presvlacenje kod geniculate od nekih 3-4cm u telu?

Pa nekih 10 - 15 min,mada moze i krace,ne znam da li je kod svih vrsta isto vreme.

loshme10
23.03.10., 18:37
Ali ona se jos pre pola sata okrenula na ledja, a cini mi se da jos nije pocela da se presvlaci... Kazem, ne vidi se dobro jer je u sklonistu, ali vidim da se okrenula na ledja. Da li je moguce da je nesto poslo naopako...?

rassa
23.03.10., 20:03
moja genic je 4sata bila okrenuta na ledjima pre nego sto je pocela

sve je ok, samo nemoj da pomeras tu posudu u kojoj je ona kako bi je bolje video ;) da je ne uzmiravas

Cold_Beer
23.03.10., 21:00
Moze na ledjima da lezi dosta dugo,ali samo presvlacenje ne traje mnogo dugo kod tolike tarantule.

loshme10
23.03.10., 21:50
Mislim da se presvukla... E sad ne znam da li smem da malo vise pogledam, tj. da je uznemirim dok je tako sveze presvucena? Hocu da vidim sta se desilo, ipak je ovo "moje" prvo presvlacenje... :D

Cold_Beer
23.03.10., 21:54
Ne diraj je! Ostavi je da se "odmori" Pogledaces je za par dana.

loshme10
24.03.10., 20:14
Presvlacenje je definitivno uspelo! :D Ali jos uvek je u zabarikadiranom sklonistu, tako da ne vidim kolika je sada. Kimo mi je rekao da je ne diram dok sama ne izadje. A koliko bi to moglo da potraje? Jel ima neko pravilo posle koliko vremena izlaze napolje ili je i to sve individualno...?

jelchica
24.03.10., 21:57
Iz mog iskustva, vrlo individualno. Pochni da brinesh ako je nema godinu dana da izadje :D
Cijan mi je pre izlazio sam iz skrovishta posle najvishe 3-4 dana, a zadnji put, kad je ujedno i dostigao polnu zrelost, nije izlazio jedno 2-3 nedelje i onda sam ga jedva isterala napolje, mrzelo me da ga chekam vishe [shto ne preporuchujem, al' 'ajd'] :P
Dakle, vreme koje provodi u skrovishtu pred presvlachenje, na ledjima pre i posle presvl. i kuliranje u sklonishtu posle presvl. su jako individualni vremenski periodi koji zavise od vrste, individualne jedinke, velichine odn. starosti itd. Samo je pusti da sve odradi kako je sama "osmislila" i ne budi nestrpljiv. Pozz

AlexMahone
24.03.10., 22:47
Ja imam sad prvu tarantulu N. chormatus(vec sam pisao) i on se stalno stekao i ja se uplasio i stalno ga vadio tj ne stalno nego posle jedno 24h dal to moze da ga poremeti u presvlacenju i prebacivao sam ga u tom periodu kad je kulirao. . . Koliko to moze da steti u razvuju i za presvlacenje???

loshme10
25.03.10., 00:21
Pa ja mislim(u stvari siguran sam) da nikako ne smes da ga diras ako treba da se presvuce! Pogotovo ako krene da se presvlaci, onda moras apsolutno da ga ostavis na miru, jer bi moglo ozboljno da se iskomplikuje... Eto moja se juce presvukla i nisam je ni pipnuo! Pozz!

loshme10
27.03.10., 14:01
Proslo je 5 dana od presvlacenja, ona jos nije izasla, a ja bas hocu da je vidim... Da li bih smeo da joj sklonim taj treset sto je nazidala ispred sklonista, samo da je vidim?! A nju necu da teram napolje...

marko
27.03.10., 14:15
Ne, strpi se još malo, strpljenje je vrlina. Videćeš je kad izađe.

jonathan-sic
28.03.10., 03:04
Kada se moja rosea presvukla predzadnji put, zatvorila se.. no, bilo je zatvoreno mozda preko mjesec dana i ja sam otvforio cisto da vidim da li je ok.. kad ona se presvukla i kada sam ocistio normalno je pocela izlaziti van. Sto u neku ruku znaci da bi joj mozda godilo da joj sklonis ..ali,

..neki da nse presvukla opet. Izasla je bila dva puta na vrata, skoro cijela bila vani ali to je sve sto sam je bio vidio do veceras kada je malo prosetala i opet se vratila nazad u kućicu. Ovaj put se nije zatvarala ali nece da izlazi pa mislim da je isti slucaj kao i kod tebe. Ipak je pusti, sama ce ona izaci vani. I ja svoju jedva cekam da vidim kako treba. Malo sam je na tren vidio jer sam vec bio posao vanio pa eto, opet je ocekujem.

Inac, mislim da je proso 4 dana kako se presvukla.

loshme10
02.04.10., 04:11
Izasla je geniculata, jos pre neki dan, bas je porasla! Danas sam prvi put video ono sto je pisano na forumu, da napada mlaz vode iz sprica kad joj sipam vodu u posudu! :D Zaleti se sa drugog kraja kipera, i kad vidi da nema nista od klope, smoreno se vrati na drugi kraj... :DDD Evo proslo je vec 9 dana od presvlacenja, a cini mi se da bi bas gricnula nesto... Da joj bacim jednog lateralisa?! ;)

Cold_Beer
02.04.10., 06:56
Izasla je geniculata, jos pre neki dan, bas je porasla! Danas sam prvi put video ono sto je pisano na forumu, da napada mlaz vode iz sprica kad joj sipam vodu u posudu! :D Zaleti se sa drugog kraja kipera, i kad vidi da nema nista od klope, smoreno se vrati na drugi kraj... :DDD Evo proslo je vec 9 dana od presvlacenja, a cini mi se da bi bas gricnula nesto... Da joj bacim jednog lateralisa?! ;)

Bacaj lateralisa!;)

loshme10
06.04.10., 21:42
Ubacio sam joj jos onaj dan, i naravno odmah ga je scepala! :D Do sada je uvek, ali bas uvek napadala cim joj se zohar priblizi, nikada se nije ni neckala, a kamoli da odbije! A hranim je svaki treci dan. Da li to znaci da treba da je hranim svaki drugi ili da nastavim ovako?

Miroslav
06.04.10., 21:55
Ma nastavi tako. Nema potrebe za češćim hranjenjem, iako bi mogla jesti svaki dan. Ni u prirodi ne jede toliko često.

loshme10
11.04.10., 19:47
OK, ali mislim da su joj ovi lateralisi mali. Ona ima oko 7-8cm raspon nogu, a oni su mozda 1cm. Mislio sam da nece da se razmnozavaju i da ce da rastu, a oni se razmnozavaju i ne rastu!!! :D Da li je to za njih optimalna velicina ili treba da rastu vise od toga? I da li i dalje mislis da ne treba cesce da je hranim?

dule87
11.04.10., 19:49
Moje zenke su duge i po 3cm.., tako da def mogu jos da rastu... Samo ti to hrani...

loshme10
11.04.10., 20:06
Pa hranim ih, na svaka 3 dana naizmenicno sargarepa i jabuka! Ili mozda treba cesce?! U svakom slucaju, posto su oni 1-1,5cm, da li i dalje da dajem T jednom u 3 dana, ili da je hranim svaki drugi dan? Kako je za nju najbolje...?

RastamanRastko
23.04.10., 17:53
malo mi chudno izgleda geniculata.......naime zadnja leva noga joj je malo kriva, povucena ka dupetu!...zao mi je da je iscimam da vidim da li copa kad je u trku.

sem toga izgleda normalno , danas je rucala i evo je sad iznad chepa sa vodom kupa se

loshme10
23.04.10., 20:23
Jel joj kriva kad se krece ili samo kada stoji? Ako tako bleji sa iskrivljenom nogom, ne bi trebalo da joj je nesto, tako se namestila! ;)

RastamanRastko
29.04.10., 15:09
malo je nakrivo i kad miruje i kad mrda, kako je rekao JOBAH prava je fudbalerka:)
inace je dobro, odlican apetit ima i predivnu crvenkastu boju:)

jelchica
29.04.10., 15:25
Meni je C. cyaneo posle presvlačenja imao šlogirane (krive) 3-4 noge da sam pomislila da možda nije sve proteklo kako treba. Proveo je 2-3 nedelje po presvlačenju u šteku, bez protezanja, pa je to verovatno učinilo svoje. Kada je krenuo aktivnije da se krece, za 2-3 dana se to sredilo, noge su mu savršene.

loshme10
29.04.10., 16:39
Meni je moja sinoc prvi put od kada je imam odbila lateralisa! I to posle 5 dana sam joj dao, provocirao je da ga capi, ali nista. Ne verujem da je vec krenula da posti pred presvlacenje, jer se presvukla 23.3. Pre ce biti da je sita, pa ce malo na dijetu.

loshme10
04.05.10., 10:02
Ipak nisam bio u pravu! Izgleda da se nocas presvukla!!! Malo mi je sve to cudno, uopste nije bilo kao prvi put! Tada je zazidala sebi otvor u skloniste, pa se nije videlo nista i nije jela skoro 20 dana pre presvlacenja... A sada nije napravila nista na otvoru, nikakav zid, i jela je pre 4 dana...i ja je jutros zateknem presvucenu!!! :D Pretpostavljam da je to ok, zar ne?

Jos samo da napomenem da se prosli put presvukla 23.3., znaci pre 40 dana. Zar joj to nije mali period izmedju dva presvlacenja pri toj velicini(pre vecerasnjeg molta je imala oko 7cm raspon nogu)?

Miroslav
04.05.10., 12:32
Ništa neobično. Kad već dostignu neku veličinu, znaju se presvlačiti i bez zatvaranja ulaza u rupu. Razmak između presvlačenja ovisi o tome koliko i čime si je hranio, temperature i od nje same. 40 dana je sasvim normalan period između dva presvlačenja, kod geniculate te veličine.

loshme10
04.05.10., 12:48
Hranio sam je samo lateralisima, koje sam naravno hranio pre nego sto ih dam njoj, da budu hranljiviji. Temperatura u kiperu joj nikada nije bila ispod 22C, pa sam joj izgleda malo ubrzao metabolizam... :) Jos nije izasla iz sklonista, ali posto je do juce imala 7cm, trebalo bi da ima bar oko 9-10cm sada. Da li to znaci da treba da joj spremam terarijum ili da cekam sledece presvlacenje?

Miroslav
04.05.10., 14:19
Neće joj smetati ni da joj sada namestiš terarijum. Sve ovisi o tebi.

Lateralisi, kao i drugi žohari, imaju dosta prateina, pa je samim tim hrana boljeg kvaliteta.
Sada sam pogledao moju evidenciju za A. geniculatu. I ona je imala toliki razmak između presvlačenja, kada je bila te veličine.

RadeNS
05.05.10., 23:20
Evo i ja da se pohvalim da sam uplovio u teraristicke vode. Pre jedno mesec dana sam nabavio smithija, parahybanu i geniculatu. Sa smithijem i LP sam zadovoljan ali za geniculatu imam jedno pitanje. Naime, vec nekih 10 dana abdomen joj je bas velik i taman a i ne jede nista u tom periodu pa me zanima da li je normalno da se toliko dugo ne presvlaci uzimajuci u obzir da je velicine nekih 1 cm(raspon nogu)? Ovo pitam zato sto sam procitao da je ovaj period obicno nekih 5-6 dana kod ovako malih paukova. Temperatura je sobna a i sa vlaznoscu nema problema.

marko
05.05.10., 23:22
Nema tu ništa čudno, sve je pod kontrolom. Verovatno će da se prevuče pre ili kasnije ako već kažeš da je abdomen taman. 10 dana bez hrane nije ništa u svetu tarantula :)

Dobrodošao!

loshme10
07.05.10., 12:06
Evo i par slika sveze presvucene geniculate, koja sada ima oko 10cm... :)

http://img168.imageshack.us/img168/356/img00120201005071050.jpg

http://img228.imageshack.us/img228/5862/img00119201005071049.jpg

Izvinjavam se na losem kvalitetu slika, ali digitalac mi je kod kuce, a kamera nije bas najjace oruzje Blekberija... :D

RadeNS
09.05.10., 20:13
Evo da i ja predstavim svoju geniculatu. Jako je sicusna, ima oko 1 cm, i ako bi neko mozda mogao da mi odgovori kad da ocekujem da ce se presvuci posto evo vec ima 15 dana a ona ovako izgleda i ne jede nista.

ice82
09.05.10., 20:59
@RadeNS
nisam bas kompetentan-posto sam i ja pocetnik-tako da najbolje neko iskusan da ti da odgovor,ali ipak prosao sam presvlacenja sa mojim tarantulama
koliko je ona kod tebe?-verovatno si je posmatrao svakog dana-tako da ti najbolje mozes da zapazis promene kod nje-
neki od znakova da se blizi presvlacenje-
*nadutost opistome
*tarantulica potamni skroz-dakle ne postane crna vec dosta primetno p o t a m n i
tako je bilo kod mojih -mislim odjednom sam primetio kako tarantula svakim danom je sve tamnija i tamnija-to mi je bio najsigurniji znak da se blizi presvlacenje,uz nadutost opistome
-ovo si verovatno i sam procitao na ovom forumu-zato dobro obrati paznju na te znake i nemoj da ih zapostavljas

dakle sam najbolje mozes da primetis da je presvlacenje blizu-jer tarantulu gledas svakog dana i vidis promene kod nje

RadeNS
10.05.10., 19:24
Kod mene je mozda nekih mesec dana. Zato sam i postavio sliku da bi mozda neko iskusniji probao nesto vise da mi kaze jer meni izgleda da je potamnila medjutim takva je vec nekih 16 dana a nije se presvukla a opet ja sam totalni pocetnik tako da nisam siguran.

loshme10
11.05.10., 09:21
Ova moja definitivno nije normalna!!! :D Malopre kada sam joj sipao vodu, zaletela se ko blesava na mlaz i zakucala se u zid kipera!!! Prvo sam se cimnuo, posle mi je bilo smesno, a onda mi je palo na pamet da bi tako mogla da se povredi... Jel to moguce?

marko
11.05.10., 10:46
Teško da će se tako povrediti, nisu one baš tako lako lomljive :)

loshme10
11.05.10., 10:53
Pa i ja sumnjam, ali reko cisto da znam sigurno! :D A kako ti se cini za sada po ovim slikama gore? Jel dobro napreduuje? :) Dobio sam od druga akvarijum 40x30x30, taman odgovara, i napravili su mi poklopac, pola ventilacija, pola otvor, cekam da mi stigne pa da polako sredjujem enterijer i da je selim... :D

ritjzo
14.05.10., 19:04
E sad ovako... imam jedno pitanje. Je li normalno da mi je geniculata (oko 12cm) tako `alava da sam mu juce ubacio 10 lateralisa i da ih je sve do jednog uhvatio i pojeo. Namerno sam hteo da vidim da koliko ce hteti. Kada sam dosao do 10 vise nisam imao sta da ubacim. :D


edit: samo da dodam da ga svaki dan hranim (po 5kom), tj. prekjuce je pojeo 5 lateralisa, juce 10.

Miroslav
14.05.10., 19:24
pa jeste normalno
one jedu dok se ne zasite ili dok se dovoljno utove, da se mogu presvući

mada ne vidim poentu takvog načina hranjenja

ritjzo
14.05.10., 19:50
Miroslave, totalno si u pravu. Ne vidim ni ja, ali sam hteo da vidim koliko je halav. :) Ako je sad 12cm, znaci kad dogura punu velicinu moracu da hvatam macke po komsiluku. :)

loshme10
17.05.10., 18:14
Danas mi je pri put furnula iz kipera!!! :D Cep joj se napunio zemljom i otvorio sam kiper da izvadim cep i ispraznim ga... Kada sam spustao pincetu, slucajno sam joj dotakao zadnju levu nogu i ona se brzinom svetlosti okrenula i zakacila za pincetu! Refleksno sam izvukao pincetu napolje, ali posto je T bila na njoj, izvadio sam i nju! :D Srecom pa se otkacila odmah i ostala na ivici kipera, tako da se nije povredila... Naravno cim je spala sa pincete zauzela je preteci polozaj, pa sam sacekao da se smiri malo, a onda sam je lagano pipkao po nogama i usmeravao je da se vrati unutra. Ali moram da priznam da nije svejedno kad odjednom tako iskoci napolje i nakostresi se!!! :D

ritjzo
19.05.10., 16:50
imam jedno glupo pitanje... Gledao sam po youtubu i svi pisu nesto tipa Geniculata L10, L8 itd... sta znaci to L10??

Cold_Beer
19.05.10., 18:03
imam jedno glupo pitanje... Gledao sam po youtubu i svi pisu nesto tipa Geniculata L10, L8 itd... sta znaci to L10??

To ti je broj presvlacenja. L10 - deseto presvlacenje.

loshme10
07.06.10., 04:33
E pa doslo je vreme da i ja saznam kog je pola moja geniculata... Evo postavljam slike pa recite vase misljenje. Ja mislim i nadam se da je zenka... :D

http://img80.imageshack.us/img80/1179/pol5s.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/1250/pol4g.jpg

http://img576.imageshack.us/img576/5059/pol3.jpg

http://img175.imageshack.us/img175/8087/pol2ez.jpg
http://img175.imageshack.us/g/pol2ez.jpg/

Bifrost
07.06.10., 11:36
Zenka 99,9%

marko
07.06.10., 15:06
Da se i ja priključim po pozivu :)

Ženka, mada ne moram da se izjašnjavam jer Bif ne greši ;)

loshme10
07.06.10., 16:24
Au al svi nahvalise coveka!!! :D Iako sam slao pitanja jos sinoc, svi mi u poruci posalju: "Sta pitas mene sta je kad je Bifrost rekao da je zenka?!" ###, zna covek, svaka mu cast!!! ;)

loshme10
07.06.10., 21:37
Ova moja me izludjuje od kako sam je uzeo!!! Stalno ubacuje zemlju u cep kad pije vodu ili kad se vrzma po teru i za pola sata vise nema vode! Sada mi nije problem da joj cistim cep i sipam vodu ako treba i svaki dan, ali se brinem da nece imati vlage kad odem negde na 15-20 dana... Da li bih mogao da joj sipam vodu u keramicku soljicu koja joj je bila kucica do proslog presvlacenja? Tu ne bi mogla da ubacuje zemlju i uvek bi imala dovoljno vlage. Soljica je duboka oko 5cm i ima precnik 3cm(ima slika u ovoj temi gore), a posto T ima 10cm, ne bi trebalo da moze nesto da joj se desi, ali opet nisam ja toliko iskusan, pa reko da pitam iskusnije...

rassa
07.06.10., 21:42
pa malo ti je cep
ja imam dno od flase
traje 15dana :), ne, punim ga redovno pa ne znam koliko bi bilo da ga ne dopunjavam

al kad nisam tu, more i to, po 15dana stavim isto posudu od flase samo malo dublju i sve je bilo ok :)

loshme10
07.06.10., 21:52
Ali da li moze da bude problema posto je ta soljica duboka 5cm? Jel nije preduboko ili tako nesto, da udje moze da izadje i udavi se...?

Miroslav
07.06.10., 21:56
Stavi slobodno tu šolju, ali ako bude htela i u nju će ti ubacivati treset. Najbolje je da nakvasiš treset i staviš šolju, onda nebi trebala to da radi.

Neće se sigurno udaviti, nie baš toliko glupa iako je primirivna.

Bifrost
07.06.10., 22:24
Au al svi nahvalise coveka!!! :D Iako sam slao pitanja jos sinoc, svi mi u poruci posalju: "Sta pitas mene sta je kad je Bifrost rekao da je zenka?!" ###, zna covek, svaka mu cast!!! ;)

http://img708.imageshack.us/img708/6447/asdqn.jpg

loshme10
08.06.10., 15:25
Evo da vidite kako sam sredio terarijum... Recite mi svoje misljenje, da li vam se svidja i da li biste vi nesto promenili?

http://img708.imageshack.us/img708/3758/ter3.jpg

Samo jos da napomenem, u sredinu cu jos staviti neki kamen ili panj, samo da nadjem nesto sto mi odgovara... :)

ice82
08.06.10., 15:44
upravo sam hteo reci da ti fali neki lep panj-kad vidim da ces to ubaciti
po meni panj,a ja bih dodao i treseta jos

Miroslav
08.06.10., 15:50
Koliko ima između podloge i poklopca?

loshme10
08.06.10., 15:54
30cm najvise, a na nekim delovima i manje. Jel to mnogo? Jel treba da se stavi jos treseta?

JOBAH
08.06.10., 16:22
mnogo je, stavi jos treseta. ne bi valjalo da malena padne sa te visine na nesto tvrdo, pogotovo pred presvlacenje, em su bucmaste, em im je "lepljivost" nogu slabija...

loshme10
08.06.10., 16:32
E ###, nemam vise treseta... :( Jel moze nesto drugo da se uradi, jer sam sada u velikoj frci pred ispite? Koliko moze da bude maximalna visina od dna do vrha terarijuma?

Cold_Beer
08.06.10., 16:58
Mozes da pomesas treset sa peskom. Ja uvek stavim visinu treseta do ivice terarijuma malo vise od duzine tarantule (raspon nogu) npr. kod parahybane koja ima 23 cm raspon mi je visina 27-28 cm,tako da i kada padne sa te visine,nece joj biti nista.

loshme10
08.06.10., 17:04
Jos nesto, Jovan rece "nesto tvrdo". Da li to znaci da moze nesto da joj bude samo ako padne na nesto tvrdo? Jer kod mene nema na sta tvrdo da padne osim na kokos, a on je na 15cm od plafona... Ostalo je sve treset i biljke.

Miroslav
08.06.10., 17:16
I treset je tvrd, ako ga malo nabiješ. Iseci neki stiropor (ili tako nešto) i stavi ga na dno i tako ćeš smanjiti visinu. Dovoljno bi bilo nekih 10cm da smanjiš (može i 5cm).

loshme10
08.06.10., 17:26
Izvinjavam se, pogresio sam! Sad sam izmerio, ima 22cm tacno izmedju treseta i plafona. Ja se zabunio i umesto 30cm racunao da je visina tera 40cm... Znaci 22cm, jel to mnogo?

Miroslav
08.06.10., 19:31
To je ok. I da padne sa te visine, neće joj biti ništa. A već kad je vreme presvlačenja, obično se primire i budu pored svoje jazbine.

loshme10
08.06.10., 20:54
Pa da, bas sad je taj period. Slabije se krece, a i kad seta, ne penje se po plafonu kao ranije nego samo dole... A i pocela je da navlaci treset ispred kucice, mislim da je i to neki znak da ce se presvuci za 2-3 nedelje...

ritjzo
23.06.10., 07:04
koje su ti dimenzije ter? Izgleda bas prostrano... :)

loshme10
23.06.10., 09:56
Uobicajno za geniculatu, 40x30x30. Sada izgleda prostrano zato sto je ona sada na 10cm, ali kada bude bila 20+, onda ce biti taman! :D

minimall
23.06.10., 16:30
moja A.geniculata se isto penje i skace sa saksije kad je hranim cim uhvati crva skoci i pobegne u saksiju i nije jedina koja skace:)

rubinstajn
27.06.10., 01:55
Moja geniculata,3 presvlacenja...http://img27.imageshack.us/img27/887/37443290.jpg

rassa
27.06.10., 01:57
super malisa
bolje je da drzis pola treseta/posude tako vlazno, a pola nek ti bude suvo, da moze da bira ;)

jel on ulovio tenebriju ili je mrtva?

rubinstajn
27.06.10., 02:12
ziva,presvuko se pre dve nedelje i ovo mu je treca od tada.sacekacu da se treset malo prosusi pa cu probati tako

Miroslav
27.06.10., 02:53
Stavi joj neko sklonište. Biće joj prirodnije. Tako male dole da kopaju ili da se sakrivaju u nekakvim rupama zbog svoje sigurnost.

loshme10
28.06.10., 09:05
Moja se presvukla sinoc. Jbt ove Kimove ko roboti, programirane! :D Srksova i moja iz istog legla, presvukle se u 15 sati razmaka i jedna i druga!!! :O Sad cekamo da vidimo koliko su porasle... :)

loshme10
29.06.10., 10:42
Danas idem kuci i necu biti u stanu najmanje nedelju dana, a mozda i vise. A posto mi se geniculata preksinoc presvukla, da li bih smeo da joj danas izvadim kosuljicu iz sklonista? Nju naravno ne bih dirao, nego samo polako pincetom da razmaknem mrezu i izvucem kosuljicu...

marko
29.06.10., 11:58
Nema potrebe, njoj košuljica neće smetati. Evo kod moje ženke N.chromatus košuljica stoji u terarijumu mesecima, meni ne smeta a njoj još manje.

Dopuni posudu sa vodom, sipaj malo više vode, neka prelije posudu, i slobodan si da ideš na nedelju i više dana. :)

ritjzo
29.06.10., 13:07
Hehe.. Marko secam se da sam ja tebe ista ova pitanja pitao kad sam prvi put dobio geniculatu. :)

-Pa ne moras da joj vadis, njoj nece smetati. Jedino ako zelis da utvrdis pol, ali ti ga vec znas. Tako da nemoj dirati. :D

jonathan-sic
29.06.10., 13:09
Ja sam svojoj rosei ostavi košuljicu a ona je nakon 2-3 dana uzela i odnjela je na drugo mjesto. Sad.. da i joj smeta, ko zna.

D@nijel
11.07.10., 13:02
Evo jos jedne slicke moje A.geniculate:)

http://i660.photobucket.com/albums/uu321/Danijel8/1015.jpg