PDA

Pogledaj punu verziju : Preporuka



magnum
01.03.10., 22:59
Koja bi bila vasa preporuka za zivotinju:
-Feretka
-Sugar glider
-Veverica
-Morsko prase
-Nesto drugo...

D@nijel
01.03.10., 23:29
Morsko prase.

Lady A.
02.03.10., 00:33
Obzirom na tvoje pitanje, rekla bi da nisi imao ni jednu od navedenih zivotinja, tako da suger glider nikako. Po meni je najbolje da uzmes prase,ali sve zavisi sta od zivotinje trazis. Ti naveo vrste koje su nebo i zemlja jedne u odnosu na druge. Svaka ima potpuno razlicit zivot, potrebe, ponasanje itd. To bi bilo ok da si pitao "Da li da uzmem ovu ili onu vrstu hrcka" ili nesto slicno, ali ovo su potpuno razlicite zivotinje i nema ni jedne koja ne valja, svaka je dobra za jedan tip osobe, zavisi samo kakav si ti tip i sta trazis kod zivotinje. ;)

Stufy
02.03.10., 00:39
Nesto drugo...

barakuda
02.03.10., 07:24
Mnogi preporucuju pacove. Nisam ih imao ali planiram da uzmem.

Inace ako si pocetnik sto se tice glodara, a iz tvoje liste vidim da jesi ;), najbolje je da uzmes Morsko prasence, koje ja licno obozavam :)

Mozes na listu dodati i cincile i degue, a sto da ne i hrckove.
Zavisi i koliko si spreman da das za zivotinju.
Mis, hrcak najeftiniji pa morsko prase, degu, cincila, feretka, veverica mislim da je najskuplja. Prodaje se cak za 100evra.

marko
02.03.10., 08:31
Paaaaaaaaaaaa, nakon kameleona, fire skink-a, E.schneideri, guštera koji jede samo biljke, bradate agame, T.gigas-a, Tokay gekona, 100 čuda... na red su došle feretke, sugar glideri, veverice, morsko prase, nešto drugo, nešto treće, nešto sasvim treće, stvarno nešto treće, zaista nešto stvarno sasvim treće... Nešto 16-o.


Moraš već jednom da se dogovorim sam sa sobom šta bi želeo za ljubimca, ako ga uzimaš uopšte?! Lagano ćeš istrošiti stpljenje svih korisnika trčkarajući po forumu sa pitanjima o svakoj mogućoj životinji koja ti padne na pamet. Ponašaš se upravo kao da si upao u prodavnicu igračaka a možeš da uzmeš samo jednu igračku.

spiderboy
02.03.10., 09:09
@magnum
mislim da će biti najbolje da uzmeš kod kineza plastičnog dinosaurusa,tebi nema spasa,ljudi ti govore nešto a ti baljezgaš na sve strane...
tebi ne treba ništa,ti samo hoćeš nešto a ni sam ne znaš šta hoćeš,dok se dvoumiš bolje uzmi klikere pa se malo igraj umesto što tu #####avaš ljude koji se trude da pomognu svakome ko je zainteresovan i ko ima konkretna pitanja
ne vredi trošiti vreme odgovarati na tvoja pitanja,i sa ovim sam prešao vremenski limit

barakuda
02.03.10., 09:55
Dajte ljudi, da li ste sigurni da magnum samo troluje :)

Mozda je decko mlad, neiskusan, voleo bi da ima nekog ljubimca, ali ni sam nezna sta bi zeleo.

Geni
02.03.10., 10:09
Za ovaj forum - da. Naravno da je on mlad i samo bi da priča sa nekim i da istražuje koje sve životinje bi mogao da ima ali to nije koncepcija ovog foruma. Neka ide na facebook ili negde drugde. Ako mu treba pomoć oko neke egzotične životinje, to neka piše ovde ali ako bi da pravi glasanja koju životinju da uzme za svaku vrstu posebno onda neka to radi negde drugde.

I da rezimiram, ovo je poslednja ovakva poruka od magnuma na ovom forumu. Jednostavno je previše. Sve naredne teme gde magnum pita šta da uzme će biti zaključane.

barakuda
02.03.10., 10:54
Mozda si upravu. Ipak pomalo izgleda kao spamovanje. O well...

sasha
02.03.10., 11:09
Zbog svih onih koji su puni razumevanja dozvoli mu da jos kod mrava izvrsi anketu.
Moj raniji zakljucak je da ovo definitivno nema veze sa godinama,pa radim sa decom i mladjom od njega.On se ili izivljava, ili je u pitanju gora varijanta

Rokerka
02.03.10., 13:14
Nesto drugo...
:12n: ...ili nista...:lol:

nenad
02.03.10., 14:03
Zbog svih onih koji su puni razumevanja dozvoli mu da jos kod mrava izvrsi anketu.

:D :D :D

Možda kornjača? :D
http://thecraptastics.files.wordpress.com/2007/02/teenage-mutant-ninja-turtle.jpg

Rokerka
02.03.10., 14:17
Samo ovakva:^), plasticna:D

IV@N
02.03.10., 15:33
magnum 357 bi ti dobro dosao.....pusti bre zivotinje ;)

magnum
02.03.10., 15:38
tebi ne treba ništa,ti samo hoćeš nešto a ni sam ne znaš šta hoćeš,dok se dvoumiš bolje uzmi klikere pa se malo igraj umesto što tu #####avaš ljude koji se trude da pomognu svakome ko je zainteresovan i ko ima konkretna pitanja...


1-Ja neznam ko ovde koga #####ava.
2-Samo se interesujem da zivotinja koju uzmem ne bude toliko, da joj pruzim dobar zivot teska za odrzavanje,i da joj pruzim dobar zivot, zato sam i otvorio temu o blue skinku ili agami, od gustera mi je naj,naj tiliqua gigas.
3-Otvaram ove teme jer se dvoumim izmedju gustera ili nekog drugog ljubimca, pa sam hteo da vidim sta je prema vama vama najzanimljivije i bolje imati.
4-Ja odgovore mogu da nadjem bilo gde, ali od bas trazim samo da mi kazete vasa iskustva sa ovim zivotinjicama i koja bi bila ok za mene...nista drugo.

Bifrost
02.03.10., 16:21
Hehe, to na slici je Rafaelo, i meni je on bio omiljena nindza kornjaca :D

Hornet
02.03.10., 17:25
Evo, idealan ljubimac! ;)

http://www.collectiondx.com/gallery2/gallery/d/53480-5/GOLDEN_TAMAGOTCHI_rgb.jpg

Cold_Beer
02.03.10., 17:55
@magnum
Druze uzmi zivotinju koju ti hoces,mislim da je besmisleno pitati druge koju zivotinju ti predlazu da uzmes,moras da vidis prvo kakvi uslovi trebaju kojoj od navedenih zivotinja koje zelis da uzmes,da vidis da li ti mozes da joj pruzis normalan zivot ili ne. Ja sam u zivotu imao dosta ljubimaca i sad ih imam,i nikada nisam nikoga pitao sta da uzmem za ljubimca,nego sam se detaljno informisao o svakom kucnom ljubimcu pre kupovine (iz knjiga uglavnom i odgajivaca),a nisam tada imao internet i toliko informacija. Eto prosle godine sam uzeo feretku i par meseci pre nego sto sam je kupio sam procitao na net-u sve moguce clanke koji sadrze rec 'feret' tako da sam znao da li mogu da ga drzim kao ljubimca ili ne. Eto meni je velika zelja da imam iguanu i ogroman terarijum za nju,ali nemam uslova i ne zelim po svaku cenu da je uzmem,ali nadam se cu za 2-3 godine imati mogucnosti da je drzim. Jos jednom ti predlazem da pronadjes na net-u (google), informacije o zivotinji koju hoces da nabavis, jer ces tako znati sta bi ti najvise odgovaralo. Pozdrav!

Nemanja
02.03.10., 18:50
1-Ja neznam ko ovde koga #####ava.
2-Samo se interesujem da zivotinja koju uzmem ne bude toliko, da joj pruzim dobar zivot teska za odrzavanje,i da joj pruzim dobar zivot, zato sam i otvorio temu o blue skinku ili agami, od gustera mi je naj,naj tiliqua gigas.
3-Otvaram ove teme jer se dvoumim izmedju gustera ili nekog drugog ljubimca, pa sam hteo da vidim sta je prema vama vama najzanimljivije i bolje imati.
4-Ja odgovore mogu da nadjem bilo gde, ali od bas trazim samo da mi kazete vasa iskustva sa ovim zivotinjicama i koja bi bila ok za mene...nista drugo.

Pa ako samo to zelis, zasto nisi rekao koje uslove mozes da pruzis zivotinji i sta ocekujes od nje, a ne da ocekujes da ti ljudi svaki put kada otkrijes neku novu zivotinju napisu sve o njoj ili ako se dvoumis da odluce umesto tebe. Vec sam ti rekao i sada cu ti poslednji put ponoviti, sve je ovo za tebe novo, sedi za kompjuter, citaj i polako uci, pa ces sam shvatiti i otkriti sta zelis.
Trenutno ni jedna zivotinja nije za tebe, upravo zbog toga sto sada jos uvek otkrivas sta sve postoji.

P.S. Nenade, zar ne mislis da malo preterujes?

magnum
02.03.10., 19:21
OK.
Od veceras se bacam u informisanje...
P.S. Nenade jel ovo tvoj ljubimac...:p

nenad
02.03.10., 22:41
Raspitivao si se za 10 životinja, a ne verujem da ćeš bilo koju uzeti. Videli smo gomilu takvih primera, pa nemamo uvek razumevanja. Zato sam ti preporučio nindža kornjaču, jer je najlakša za čuvanje, pa sam hteo da pomognem.