PDA

Pogledaj punu verziju : Dugina boa



paja_gajic
03.03.10., 00:21
Da li moze neko da mi kaze nesto vise o zmiji zvana Dugina Boa (kolumbijka)???
Hvala, pozz :)

juka83
03.03.10., 00:28
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=7546
Mimo par razlika kao nesto niza nocna temperatura i blaze ponasanje koje opet varira od primjerka do primjerka, mozda ima jos par razlika ali je sve to u 5deka!!!

paja_gajic
22.04.10., 09:30
Stigla je moja nova zmija - Dugina Boa Kolumbijka. :)


http://img717.imageshack.us/img717/9015/boa2z.jpg

juka83
22.04.10., 13:58
Stigla je moja nova zmija - Dugina Boa Kolumbijka. :)


http://img717.imageshack.us/img717/9015/boa2z.jpg

Kao da se nije fino presvukla!!!

paja_gajic
22.04.10., 14:06
slikao sam je cim je dosla pa tek onda smestio u njen terarijum. sad je O.K.
ee imam jedno pitanje dali je moguce da je drzim zajedno sa Boom constrictorom.
ta je zmija dugo zivela sa Burmanskim pitonima u istoj prostoriji.

juka83
22.04.10., 15:40
slikao sam je cim je dosla pa tek onda smestio u njen terarijum. sad je O.K.
ee imam jedno pitanje dali je moguce da je drzim zajedno sa Boom constrictorom.
ta je zmija dugo zivela sa Burmanskim pitonima u istoj prostoriji.

Sad je pitanje koliko je ta cista od parazit i od kakvih bolescurina, gdje sam god citao ne preporucuju barem neko vrijeme ih cak dirati odmah jednu iza druge, kao neka vrsta inkubacije!!!
Ali opet su tu iskusniji i mislim da ti niko nece preporucit u nastavku rasprave!!!

paja_gajic
22.04.10., 23:47
Da upravu si ta Boa koja treba da mi stigne stvarno lose izgleda - mrsava je i ne silazi sa drveta jer su dole odrasli Burmanci. a i ta prostorija je jako zapustena.Sta radidi kako nju da izoluijem moram je smestiti u istu prostoriju sa ostalim zmijama naravno u zaseban terarijum.a i dalje je to ista prostorija.


P.S. NADAM SE DA CE SE JOS NEKO JAVITI SA PAMETNIM PREDLOGOM ?

nenad
23.04.10., 04:37
Pa, ako su u zasebnim terarijumima, nije nikakav problem. Tako neće imati kontakt sa drugim zmijama ;)

paja_gajic
23.04.10., 10:57
Da u zasebnim ce biti. A mene i dalje zanima kolika je mogucnost da ih spojim zbog izgleda i velicine terarijuma malo mi prazno jedna jedinka u velikom terarijumu.
Naprimer ja drzim domace u jednom i to deluje mnogo lepo, puno jedinki i razliciti vrsta u lepo ukrasenom i prostranom ter.
Pa me zanima da nebi ja eksperimentisao pa se pokajao :) ko skim bi mogle da zive ?

gordond
25.04.10., 21:42
Da u zasebnim ce biti. A mene i dalje zanima kolika je mogucnost da ih spojim zbog izgleda i velicine terarijuma malo mi prazno jedna jedinka u velikom terarijumu.
Naprimer ja drzim domace u jednom i to deluje mnogo lepo, puno jedinki i razliciti vrsta u lepo ukrasenom i prostranom ter.
Pa me zanima da nebi ja eksperimentisao pa se pokajao :) ko skim bi mogle da zive ?

Ovo sad ne razumem...
Da li drzis vise razlicitih vrsta u jednom terarijumu ili ne?
Trebalo bi da svaku zmiju stavis u poseban terarijum, ili bar zmije iste vrste (opet pod uslovom da nisu kanibali).

paja_gajic
26.04.10., 09:55
Da drzim tri vrste u jednom terarijumu a to su nase domace,nisu kanibali. sve su O.K. kad izbace jaja ja pokupim i ista izlezem i pustam u ubliznje jezero nemogu ih odgajati jer ih bude puno.
Ali sam hteo da drzim zajedno i Boe=duginu i konstriktor, ali nisam bas siguran dali su oni kanibali ? obe su odrasle. stim sto je konstriktor zivela sa puno burmanaca mnogo veci od nje pa je dosta slaba, tesko je dolazila do hrane pa zato je i dobijam da prezivi i oporavi se na mojoj hrani :)
P.S. Mnogo lepse isgleda kada ima vise vrsta u istom terarijumu.