PDA

Pogledaj punu verziju : Koliko tarantula moze bez hrane?



zuba91@live.com
04.03.10., 14:28
cao imam p murinusa nije jeo vec skoro mesec dana zatrpao se i miruje

Dusan1992
04.03.10., 14:45
Hahaha i moj murinus nije izlazio mesec dana :D
Opusti mogo bi sigurno jos 3-4 meseca bez hrane.
Vece tarantulu mogu i do godinu dana. ;)

Dahaka
04.03.10., 15:54
Годину ???

Dusan1992
04.03.10., 16:16
Годину ???

Dokazano :D

markozmaj
04.03.10., 16:21
moze i vise

zuba91@live.com
04.03.10., 17:34
u strava bas sam se bio izbedacio sto ne izlazi evo malo pre je izasao

Dahaka
05.03.10., 16:34
ГОДИНУ!!!

А Ја брата све цимам да дава им хране док Ја не дођем кући. Хахаха

Одличо.

marko
05.03.10., 16:38
Pa koliko si to odsutan od kuće kad cimaš burazera da ih hrani umesto tebe?

Ja često namerno ne hranim tarantule po mesec-dva dana kad vidim da su dobro uhranjene. Ako im je opistosoma ogromna u odnosu na prosomu nema hrane do daljnjeg. Dijeta :) (ovo sam već pisao, malo se ponavljam ali nije na odmet)

Dusan1992
05.03.10., 18:15
I ja isto izbegavam da im dajem hranu cesto.

minimall
05.03.10., 18:17
moje t skoro da i nejedu ponekad se smorim jer vise imam obaeza oko dolivanja vode nego oko hrane. najveca t africka kopacica nije jela 2 meseca kad joj ubacim bubu crva skakavca ona bezi i tako dok buba neugine ili skakavac ne zavrsi u posudi sa vodom presvukla se dva puta a nije uzela hranu

Igor Velevski
05.03.10., 21:32
A sta ce da se desi ako tarantulama dajem svaki dan hrane...upravo to radim jer zelim da mi se sto brze presvuku da utvrdim tacno pol.....jel moze nesto da im se desi????
Eto ja sam novi od nedavno u tarantulokulturi :) !

Cold_Beer
05.03.10., 21:50
A sta ce da se desi ako tarantulama dajem svaki dan hrane...upravo to radim jer zelim da mi se sto brze presvuku da utvrdim tacno pol.....jel moze nesto da im se desi????
Eto ja sam novi od nedavno u tarantulokulturi :) !

Mislim da ne moze nista da joj se desi,sem sto ces joj skratiti zivot,jer ce ubrzano napredovati.

Geni
05.03.10., 21:51
Kraće žive i to je to...

Mužjaci takođe postižu polnu zrelost na manjoj veličini pa to može da bude problem prilikom parenja.

Igor Velevski
05.03.10., 22:04
Pa ako zive 25+ god (ako su zenke naravno), koliko im se moze skratiti zivot!
Onda ok, ako im se nista nemoze desiti produzicu tako dok mi se ne presvuku, pa onda post 2-3 meseci :) . Napravicu temu i postavicu slike da vidim koje je vase misljenje za to dali su musko ili zensko!

DutchSc
06.03.10., 02:26
Pa ako zive 25+ god (ako su zenke naravno), koliko im se moze skratiti zivot!
Onda ok, ako im se nista nemoze desiti produzicu tako dok mi se ne presvuku, pa onda post 2-3 meseci :) . Napravicu temu i postavicu slike da vidim koje je vase misljenje za to dali su musko ili zensko!

Koje su to tarantule sto zive toliko?
Koliko sam se ja raspitivao,plafon do 8 godina u terarijumima,mozda u prirodi,ali....

Cold_Beer
06.03.10., 04:54
Pa recimo Brachypelma smithi moze da zivi 20-ak godina,i mislim da vecina iz ovog roda zivi toliko,zenke naravno.

malamaya
29.03.11., 02:24
pozdrav svima! nova sam na forumu, ali i što se tiče iskustva s tarantulama... imam malu tarantulu (cca 4.5 cm promjer nogu) i tek sam je nedavno dobila... međutim imam užasnih problema s hranjenjem... užasno se bojim tih buba, ne mogu si zamislit da mi koja pobjegne... kad sam prvi put hranila trebalo mi je nekoliko sati da skupim hrabrosti i ulovim cvrčka i onda mi se on pomaknuo u pinceti i ja sam ga panično bacila od sebe i onda naravno jednako panično lovila po sobi :( sad pokušavam sa žoharima, i već 3 dana ne mogu skupit hrabrosti i ulovit jednog (zbog straha da mi se ne dogodi isto kao sa cvrčkom) :'(

zapravo moje pitanje je dal ima neka vrsta kukaca s kojima mogu hranit tarantulu a da ne trče brzo, ne lete, ne skaču i hranjivi su?? jer stvarno želim zadržat t, ali ako ga neću moć hranit morat ću ga vratit uzgajivačima... za njegovo a i moje dobro :( :( :(

pomagajte ljudim molim vas, jel itko bio u takvoj situaciji pa prevladao strah???? ne znam što da radim, i koliko tako mala tarantula može bez hrane? da znam da ga odma sutra vraćam ako ga hitno treba hranit (pojeo 2 cvrčka - 1 srednje veličine i 1 malog - prije 7 dana) ili imam još vremena za skupit hrabrost s žoharima?

Cold_Beer
29.03.11., 06:29
pozdrav svima! nova sam na forumu, ali i što se tiče iskustva s tarantulama... imam malu tarantulu (cca 4.5 cm promjer nogu) i tek sam je nedavno dobila... međutim imam užasnih problema s hranjenjem... užasno se bojim tih buba, ne mogu si zamislit da mi koja pobjegne... kad sam prvi put hranila trebalo mi je nekoliko sati da skupim hrabrosti i ulovim cvrčka i onda mi se on pomaknuo u pinceti i ja sam ga panično bacila od sebe i onda naravno jednako panično lovila po sobi :( sad pokušavam sa žoharima, i već 3 dana ne mogu skupit hrabrosti i ulovit jednog (zbog straha da mi se ne dogodi isto kao sa cvrčkom) :'(

zapravo moje pitanje je dal ima neka vrsta kukaca s kojima mogu hranit tarantulu a da ne trče brzo, ne lete, ne skaču i hranjivi su?? jer stvarno želim zadržat t, ali ako ga neću moć hranit morat ću ga vratit uzgajivačima... za njegovo a i moje dobro :( :( :(

pomagajte ljudim molim vas, jel itko bio u takvoj situaciji pa prevladao strah???? ne znam što da radim, i koliko tako mala tarantula može bez hrane? da znam da ga odma sutra vraćam ako ga hitno treba hranit (pojeo 2 cvrčka - 1 srednje veličine i 1 malog - prije 7 dana) ili imam još vremena za skupit hrabrost s žoharima?

Ne plasis se tarantule,a plasis se cvrcka ? To mi je malo cudno:) Koja je tarantula u pitanju? Mozda da pokusas sa Blaptica dubia?

loshme10
29.03.11., 09:46
Mozes da probas sa lateralisima ili dubiama, one ni ne lete ni ne skacu, a veoma su hranljive, pogotovo dubie! A moj ti je savet za prevazilazenje straha da skupis hrabrost i da uzmes dubiu u ruke i da je ganjas po rukama(ma koliko ti bilo gadno) sve dok ne oguglas!!! :D

Muffy
30.03.11., 01:28
Probaj sa dubiima ili crvima(fobas ili tenebrija) zato sto su dubie debele, ne lete, i spore su...ja imam lateralise i bas su gadni, a i bezali su mi par puta...umeju cak malo i da polete... ::D

Ali ne moras tarantulu cesto hraniti, dok je mala hrani je jednom u nedelju dana, ako se bas ugoji onda mozes i da je stavis na dijetu na neko vreme...sto se hrane tice tarantule su tu najbolje, bitnija im je voda... :)

malamaya
01.04.11., 22:44
hvala svima na savjetima i brzim odgovorima! :)


Ne plasis se tarantule,a plasis se cvrcka ? To mi je malo cudno:) Koja je tarantula u pitanju? Mozda da pokusas sa Blaptica dubia?

ne bojim se tarantule jer obožavam pauke, ali tih malih buba se užasavam... imam sad dubie, ali njih se još više bojim jer su mi još ružniji :eek: i ne znam kaj je tu čudno, tarantula nije kukac, to su totalno drugačije životinje po apsolutno svemu... zapravo, ni nebi se bojala kukaca negdje u prirodi, ali dok su mi u sobi u nekoj posudi i ja ih trebam vadit.... uuuuh, užas... čak to i nije toliki strah koliko neugoda i gađenje :(

ali zasad je problem rješen, sestra će hvatat žohare, a ja hranit svog paukića :p

imam aviculariu hurianu :D:D i vidim da nisam trebala paničarit oko gladi jer nije i tak htio jest do srijede navečer :)

a nisam sigurna da bi baš pustila žohara da hoda po meni, nemam balkon a ni dvorište i nebi mi bilo svejedno da se sakrije negdje u stan :/ :/ morat ću smislit drugi način, ili stalno nalazit nekog tko će hvatat žohare :D sva sreća pa sam skužila da moja bebica želi jest u prosjeku svakih 7-9 dana pa mu neću ni nudit češće od svakih 7 dana :)

zerobyte
05.04.11., 22:26
Vidim da dosta obracas paznju na hranu i to kako da hranis T. Imas dosta stvari o tome ovde na forumu tako da promesaj i naci ces sve o tome. Samo cu ti ukratko reci da na hranu obracaj najmanje paznje. Vise gledaj temperaturu i vlaznost. Pozz.

malamaya
05.04.11., 22:29
pazim na vlagu i temp konstantno, znam da im je to najbitnije :) ali opet nemrem zanemarit hranjenje pauka...

zerobyte
06.04.11., 02:20
Naravno da ne smes, nisam na to mislio. :)

Brutalabduction
14.01.15., 16:36
Pozdrav... Nisam nov u gajenju tarantula, mada sam prvo imao "pocetnicku" grammostola rosea, ona je odbijala hranu 6,7 meseci, a za to vreme se nije presvukla, niti je dostigla maksimalnu velicinu... Nju sam dobio kada je imala od prilike 3-4 cm. Sada sam dobio tarantule od pola centimetra, mozda malo vise... Toliko iskusan nisam, koliko cesto tako male tarantule hraniti, ako ce pomoci vrsta (h. maculata, n.chromatus, g.pulchripes i e.campestratus (koji ima crnu tacku na abdomenu, koja verovatno znaci da ce se presvuci uskoro?))...

Dule
14.01.15., 17:03
Ja bih ih hranio na 3-4 dana dok malo ne porastu,pa kasnije sve redje.
Moguce je da ce se presvuci,mada slingovi i kada se presvuku imaju crnu tacku na abdomenu.

Alem2001
14.01.15., 17:06
Na svaka 3 dana dok ne dostigne neka 3cm a onda prorediti.

borotasinisa
14.01.15., 17:28
Pozdrav... Nisam nov u gajenju tarantula, mada sam prvo imao "pocetnicku" grammostola rosea, ona je odbijala hranu 6,7 meseci, a za to vreme se nije presvukla, niti je dostigla maksimalnu velicinu... Nju sam dobio kada je imala od prilike 3-4 cm. Sada sam dobio tarantule od pola centimetra, mozda malo vise... Toliko iskusan nisam, koliko cesto tako male tarantule hraniti, ako ce pomoci vrsta (h. maculata, n.chromatus, g.pulchripes i e.campestratus (koji ima crnu tacku na abdomenu, koja verovatno znaci da ce se presvuci uskoro?))...

Tarantula ne moze da dostigne nikakvu velicinu ako se ne presvlaci, a crna tacka na abdomenu predstavlja skup iritirajucih dlacica... Slazem se sa hranjenjem na 3, 4 dana, mada moje slingove hranim na svakih 5. Pripazi na H.maculat-u, brze su i imaju mnogo jaci otrov od pomenutih..

Brutalabduction
14.01.15., 17:33
Mala je munja, i jako je aktivna, druga se zakopala... :) Hvala na savetima, nadam se da ce one biti prozdrljive za razliku od cileanske..

hey-ho
14.01.15., 18:37
Sve je zanimljivije i aktivnije od čileanske :p Ceo abdomen bi trebao kroz par dana da pocrni a kasnije da bude sjajno crn kako bi zaključio da će uskoro presvlačenje. To možeš videti samo ako nedostaju iritirajuće dlačice sa abdomena jer je ta crna boja od novih iritirajućih dlačica koje se nalaze ispod stare (delimično providne) kutikule koju treba da svuče.

ZolleRu
14.01.15., 20:15
I da dodam da je najbolje dok ne porastu na 3-4 cm da ih hranis sa manjim sveze ubijenim lateralisom tako su najvece sanse da ce redovno jesti.. :)