PDA

Pogledaj punu verziju : Hidriranje Agame



banished
07.03.10., 18:37
hm... video sam dokumntarac kako rogata agama pije vodu preko kapilara koji vode iz prednjih nogu do usta... jel anatomija ista za sve gustere, tj sve agame... da li kupanjem, tj. potapanjem u vodu na već milion puta objašnjen način na forumu, , bradata agama unese u sebe dovoljno vode, i da li uopšte unese preko kože?? hvala~! :icon_cheers:

ganjachica zmajeva
07.03.10., 19:43
To je bodljikavi đavo tj. Moloch horridus i koliko znam samo on može na taj način da pije vodu. Pošto živi u pustinji razvio je tu sposobnnost da pije preko kapilara, na primer kada pada kiša, jer skoro nigde ne može da se nađe bara iz koje bi pio.

Fenomenalan gušter i nažalost skoro nemoguće da se nabavi.

LARYBG
07.03.10., 19:59
mislim da ga niko nigde ni ne drzi u svetu, jel je uz njega potrebno imati i kolonije mrava, ne secam se koliko ih samo dnevno pojede ali znam da je nesto mnogo!

ganjachica zmajeva
08.03.10., 01:20
Našla sam na par mesta da ih ljudi drže, ali to je u fazonu od tri mesta, dva su zoološki vrtovi što zbog mrava što zbog toga što su zabranjeni jer su iz Australije, a cene im se kreću negde između 300 i 800 evra.

edit: to koliko mrava pojede je tabu tema jer kako je gušter postajao zanimljiviji tako se i broj pojedenih mrava povećavao. Pre par godina je jeo oko 100 na dan a sad nalazim podatke da jede i do 2000 mrava dnevno.