PDA

Pogledaj punu verziju : KOLIKO JOJ TREBA DA POSTANE ZRELA



paja_gajic
08.03.10., 19:31
Koliko treba kukuruznom smuku da postane polno zreo ?
:banana:

jelena.dinov
08.03.10., 20:14
Kukuruzne zmije koje su dobro crvene su generalno spremne za parenje tokom njihovog drugog proleća, dok neke zivotinje mogu biti polno zrele tokom svog prvog proleća (9 meseci starosti).

Geni
08.03.10., 20:23
Kukuruzne zmije koje su dobro crvene su generalno spremne za parenje tokom njihovog drugog proleća, dok neke zivotinje mogu biti polno zrele tokom svog prvog proleća (9 meseci starosti).

Ajde što si prekopirala iz Aqua-Zoo-ove lepljive teme par postova iznad ali što nisi ovo ispravila?!?

paja_gajic
08.03.10., 20:28
Zar tako brzo ? pa tek je 80 cm duga.
ovo joj je druga godina, dali postoji mogucnost da je muzijak ? jer druga zmija iz istog legla je znatno veca.

jelena.dinov
08.03.10., 21:08
Ajde što si prekopirala iz Aqua-Zoo-ove lepljive teme par postova iznad ali što nisi ovo ispravila?!?

Malo se teze snalazim, htela sam citirati Aqua-zoo-a :) ali sam uspela samo kopirati. Nadam se da necete zameriti.

nenad
08.03.10., 21:14
Čeka se tri godine, obično. Životinje mogu i ranije da postanu polno zrele, ali može da se desi da parenje pre treće godine bude pogubno po ženke.

paja_gajic
08.03.10., 22:16
To je to hvala.
Dali mogu da nastavim s pitanjima na ovu temu ?
dali su muzijaci iz istog lega manji ili je za to uzrok ishrana ???

spiderboy
09.03.10., 08:15
to ti zavisi od mnogo faktora ishrana,genetika itd,medjutim generalno gledano moji mužjaci su svi veći od ženki,ali ta razlika u veličini se ispoljava tek kako odrastu mali smukovi nemaju razliku u veličini,to jest pol ne utiče na brzinu rasta

gava
09.03.10., 12:21
Čeka se tri godine, obično. Životinje mogu i ranije da postanu polno zrele, ali može da se desi da parenje pre treće godine bude pogubno po ženke.
Odavno ništa tačnije nisam pročitao. I ovo važi samo za ženke. Mlađe (manje) zmije koje ostanu gravidne mogu da uginu zbog vezivanja jaja (egg binding).