PDA

Pogledaj punu verziju : Burmanac



paja_gajic
08.03.10., 22:34
Lutajuci po forumu naisao sam na ishranu. mislim da je neko rekao da nije bas dobro hraniti zmije piletinom.
Ja imam burmanskog pitona 4 godin star-a je 5 godina. prve dve godine je jela piletinu i PONEKAD po kojeg glodara zadnje dve godine jede iskljucivo pileca ledja. Zmija je zdrava izuzetno mirna-pitoma. ima nesto vise od tri metra i oko 20 kilograma je teska. Preko leta je pustena u poslepodnevnim casovima po dvoristu naravno uz moj nadzor i jos nije napala-nasrnula ni na jedno stvorenje na koje je naisla.

banished
09.03.10., 02:35
Prelepa zmija ... POZ PAJO! :D

nenad
09.03.10., 03:07
Zmija mora da jede ceo plen, ne samo pileća leđa. Bitno je da pojede i skelet i organe.

paja_gajic
09.03.10., 10:12
da slazem se jer u prirodi one nemogu da ociste operu hranu od nepotrebnih sastojaka kao sto su perje-dlaka, creva+fekalije. mislim da sam joj na taj nacin pomogao u brzem i kvalitetnijem varenju.
Uporedjivao sam druhu zmiju koja jede zivo ... ona ima mnogo veci izmet i mnogo mnogo jaci miris-smrad plus kasni u rastu i nekako je slabije aktivna-mrzovoljna.
P.S. pilece grudi imaju kosti-skelet kuzu,salo,meso i pluca-belu dzigericu.

Paris Reptiles
09.03.10., 11:23
Pileća leđa...kralju!
Ovo još nisam nigdje čuo, niti pročitao!

gava
09.03.10., 14:59
A ja znam pitone koji su brže rasli od tog, a nikada nisu probali piletinu.
Jedan pesnik reče: The brightest flame burns quickest
Porazmisli malo. Tolike godine evolucije su zmije nečinile takvim kakve jesu. Da ne treba da jedu sve te iznutrice, one ih ne bi ni jele. Za to im ne trebamo ni ti ni ja, priroda bi sve to uredila sama

paja_gajic
09.03.10., 15:14
Znam znam u pravu si ti to je neosporivo ja sam samo podelio s'vama svoje saznanje o ovoj ishrani. mnogo je prakticna i jeftina. a usto manje prljaju s svojim izmetom.

nenad
09.03.10., 15:29
Bitnije je šta je bolje za njih, a ne za nas ;) . Piletina je dobra za hranjenje, ali celo pile, naravno. Ljudi koji su povremeno davali zmijama, kažu da zmija od toga ima bolju i sjajniju kožu.

paja_gajic
09.03.10., 15:37
E to je znaci razlog sto se ona moja MILENA onako sija ko da je ispolirana,
Hvala za ovo nisam znao.

nenad
09.03.10., 19:02
Definitivno se zbog toga sija. Više puta sam to čuo, tako da verujem da je istina. Primeti se bar neka razlika, već posle par hranjenja pticama.