PDA

Pogledaj punu verziju : grammostola rosea (web)



jonathan-sic
08.03.10., 23:56
Pozdrav.

Koliko sam citao, grammostola rosea najslabije plete mrežu. Sto sam i mogao inace da vidim kod svoje. Malo oplete da poveže zemlju i .. to je to. Medjutim, ovih dana je ovo uradila:

http://www.imagesforme.com/upload/528db4bc.jpg

Sad sam malo guglao i nisam mogao da nadjem nesto slicno. Pa da pitam, da li je ovo iznimka ? Naravno, nije me zabrinulo vec mi cool. Nikada do sada nije ovoliko isplela. Cak je i po ivici zdjele isplela mrežu.

Geni
09.03.10., 00:07
http://img152.imageshack.us/img152/1374/rozalija32hy2.jpg

Potpuno normalno pletu.

jonathan-sic
09.03.10., 00:10
Hmm.. zasto sam ja onda citao da najmanje pletu. Na tvojoj slici je mnogo vise nego kod mene. Onda je ok.. djabe otvori temu ali hajde, barem si pomogao.

Geni
09.03.10., 00:14
Pa u odnosu na cyaneo ili tako neke manje pletu ali pletu sasvim normalno i ako im se da da se odomaće na svom terenu mogu dosta mreže da postave jer je stalno vuku sa sobom kao i sve tarantule. Meni Brachypelme manje pletu od rosee.

jonathan-sic
09.03.10., 00:32
Znaci da se nadam finom dizajnu. Ja se eto iznenadio. Doduse moja je jos mala pa mozda bude pletenja kao sa slike koju si postavio.

kimo
09.03.10., 00:47
To je retko što je geni postavio...uglavnom stvarno slabo jako pletu, sem kada prave kokon ili se presvlače a velike su onda ispletu posteljicu nekada.

Geni
09.03.10., 00:49
Ovo i jeste posteljica preko standardne mreze. Ta slika je par dana nakon presvlacenja i mreza jeste gusca od standardne.

Samo sam hteo da pokazem da moze da bude i dosta mreze.

Miroslav
09.03.10., 02:47
evo koliko je moja isplela za par dana

http://img38.imagefra.me/img/img38/2/3/8/fric23/f_l09uvnwmxm_1875d43.jpg (http://imagefra.me/)

sada ima oko 5cm

jonathan-sic
09.03.10., 02:48
heheh.. ispade najmanje moja plete.

jonathan-sic
23.03.10., 17:44
Da ne otvaram novu temu.

Koliko je kod mene, a to je 3 presvlacenja, svaki put je odbačenu kožu uljepila mrežom. Ali koža se nalazi u kućici i nije mio bas jednostavno doci do nje. Prosli put sam dizao kuću i rezultzat je bio gotovo iskakanje iz zdjele. Srecom zadrzala se na vanjskom dijelu zdjele.

No ..kako joj kontam staviti novu kuću, onda cu to sve izvaditi ali, da li inace trba vaditi odbačenu kožu ili ostaviti ?

rassa
23.03.10., 20:06
ja svaku kosuljicu izvadim da imam za ukras :)
mada nista ne smeta ako ostavis, tarantula ce je skloniti ili cak pojesti

jonathan-sic
23.03.10., 20:19
Ma uzeo bi ja košuljicu ali je smota, zgužva i uljepi. znaci nece skoditi ako ostavim.

rassa
23.03.10., 20:26
nece skoditi ;)
ja izvadim cim se tarantula ponovo okrene na noge
kosuljica bude 'sveza' i onda je namestim lepo i imam kao ukras :)
http://www.freeimagehosting.net/uploads/th.fc4ac82f4c.jpg (http://www.freeimagehosting.net/image.php?fc4ac82f4c.jpg)

marko
23.03.10., 23:19
ja svaku kosuljicu izvadim da imam za ukras :)
mada nista ne smeta ako ostavis, tarantula ce je skloniti ili cak pojestiNeće je pojesti, nikada je ne pojede.

rassa
23.03.10., 23:33
zar to nije neko spominjao da T pocne da grize kosuljicu?

dule87
23.03.10., 23:34
Jeste, ali neke to rade da nadoknade vodu, a ne da bi ih pojele...

rassa
23.03.10., 23:36
dobro nisam ni mislio da je pojedu nego vise da je uniste potpuno pa da je bolje izvaditi

JOBAH
23.03.10., 23:43
ja mislim da je bolje ostaviti kosuljicu dok T malo ne ocvrsne. bolje zguzvana kosuljica nego tarantula... tarantule su tada najosetljivije i ako je uplasis i ona krene da bezi po teru i da se pentra i padne........

jonathan-sic
24.03.10., 00:08
Necu je dirati dok je ne podjem hraniti. A onda cu i kućicu mjenjati tako da.. izvadim sve kopmplet. Inace mozes biti pazljiv al inikad ne znas kako ce ona reagovati.

rassa - Nisam odma skuzio sliku. Valjda mi se odma nije ucitala. Zgodan primjerak i fino uopkviren. Mozda mi nekad i moja tarantula ostavi da uokvirim.

A mogao sma ja to izvaditi jer sam je zatekao navecer kak ose presvlaci ..pa dok je bila na ledjima, dok se nije uspravila košuljica je bila slobodna.. ali eto, nisam htjeo daj e uznemiravam pa sam pazljivije i poklopac zatvarao.

jonathan-sic
04.04.10., 14:33
Kako se presvikla ima vec .. mozda sedmica ali, košuljica od presvlaćenja i dalje u kućici. Pokusao sam jednom da izvadim ali nisam uspio. Skroz je u čošku- Da li da ipak dižem kućicu i da vadim ili ? Žao mi da je maltretiram.

Dusan1992
04.04.10., 16:23
Najbolje je da je ne uznemiravas bar jos nedelju dana.

jonathan-sic
05.04.10., 18:28
Ok, skontat cu nesto.

jonathan-sic
04.06.11., 00:07
Da li i za roseu vazi da muzijak dobije kukice kada dostigne punu starost ? Vidio sam kako ih izvlaci. Kod mene je skoro 2 godine a uzeo sam je kada je imala 3cm. Zadnje presvlacenje je bilo prije nekih 6-7 mejseci. Aktivnost je normalna.

Nisam siguran sta imam. S vana izgleda kao ženka a i drugi su mi to rekli.

Graciotello
04.06.11., 08:31
Kukice su na prednjim nogama? Ako ih ima, onda je sigurno muzjak :D

jonathan-sic
04.06.11., 14:21
Da, vidimo sam kakao ih izvlaci kada pokusava da izadje kroz on omalo proreza sto ostane od stakla.

Da li to znaci da se nece vise presvlaciti i da ce ove godine uginuti ?

Graciotello
04.06.11., 14:36
Koliko sam citao, mislim da je tako... :(

loshme10
04.06.11., 14:45
Cekaj malo... Da to nisu one kukice koje svaka T ima na svih 8 nogu i koje im sluze za pridrzavanje i kretanje po glatkim povrsinama? Kukice koje imaju odrasli muzjaci su vece, i nalaze se na "zglobovima" prvog para nogu... Ja ipak mislim da si ti video one male kukice na vrhovima nogu, zar ne? Ako je to, njih imaju i muzjaci i zenke, tako da ne mora da znaci da imas muzjaka! ;)

jonathan-sic
04.06.11., 15:07
Da da. Na vrhovima nogugu oh izvlaci kada se propinje i da.. po staklu hoda kada ih pruzi. Nisu te na zglobovima.

hajde super, tnx za objasnjenje jer sam nekoliko puta naleti ona pricu o kukicama a nisam znao tacno koje. Nadam se jos da je ženka, cekam košuljicu da vidim a s vana izgleda kao da i jeste ženka, samo se ne moze biti 100% sigudno.

darkomarkovic21
05.06.11., 13:55
Ajde pusti mi pp, kakva ti je rosea po pitanju rasta, ishrane... nabavio bih jednu pa da pitam nekog ko je ima.. Naišao sam prvo na tebe, nadam se da ti nije teško...;) pozz

jonathan-sic
05.06.11., 15:06
Napisat cu ovdje ako još koga zanima.

Za ove dvije godine, narasla je (u rasponu nogu) sa nekih 3 cm na nekih 10cm sto je baš sporo.

No, treba uzeti u obzir da sam tada racunao da cu je moci hraniti sa tu i tamo kojim ufacenim skakavcem te sam prve zime koristio one mesne bijele ribarske crve. Koji su vjerovatno ne kaloricni.

Poslije pa i do sada je hranim sa fobasima, i cini se sve ok.

Sto se tice aktivnosti, jako malo plete. Gotovo nista. Plete ona doslovno svaki dan ali trag kao da i ne postoji. Na jednom mjestu eventualno ima sakupljeno vise mreže nego na ostalima ali se moze racunati da nije pletilja.

Sto se tice agresivnosti, spada u blaze tarantule i tako je kod mene bilo do prvopg presvlacenja. bil oje sve ok. Poslije je postala jako agresivna. KAda je bila mala, standardno bjezala u kućicu i bila nesto strašljivija. Sada je i ne koristi.

Koji god potez da napravim reaguje napadacki. Napadala je i vodu dopk sam joj sipao u blizini. Nedavno sam joj nesto radio i ubacivao zemlju. Kakao je bila na mjestu gdje mi je smetala, olovkom sam joj lupkao da istu napadne da je odvucem od pozicije koja mi treba.

Ne uzmama je u ruku jer ne zelim ni da je matretiram a n ida rizikujem. On sto sam vidio kakao neki sa malim stapićem guraju tarantulu na ruku, to mislim jednostavno ne bi islo kod moje. Pravo je divlja i ako nisam pokusao isto ali cackanje u njenoj blizini zavrsi agresivnom reakcijom i ako, u nekim slucajevima, ako radim nesto u nejnoj blizini, odreaguje malim mrdanjem nogu ili eventualno dodje laganim hodom da "vidi sta radim" ali ne i napadacki.

Sve u svemu, smatram je zdravom jedinokom i drago m ije sto se ovako ponasa. Bolje nego strasljivo a napisao sam ti za ponasanje da se ne iznenadis ako dobijes agresivnu jedinku jer kao sto sam rekao, spadaju u mirnije vrste te se najcesce preporucuju pocetnicima.

Ostalo je klasika sa odrzavanjem. Samo posudica sa vodom i hrani se onda kada hoce da jede jer se nekoliko puta igrala sa pljenom bez da ga je htjela pojesti.

Predzadnji put je jela u dvanaestom mjesecu i onda je bila velika pauza do doslovno neki dan gdje je najnormalnije uzela. Zasto nije jela, ne znam ali se i dalje normalno kretala.

Mnogo se penje po staklu i dosta je aktivna sto se tice šetanja.

Znaju neko vrjeme da prave rupice tu i tamo. Kopaju. Recimo da je meni stvorena pukotina u zemlji i da se skroz zavuce u nju ali se ne zadrzava. Nesto im to odgovara.. kao da nesto traze.

darkomarkovic21
05.06.11., 19:00
Hvala na odgovoru, svima (Graciotello i loshme10 koji su mi slali pp)

Brate za 2 godine 7cm je baš sporo... Nadam se da su smithi i boehmei brži po pitanju rasta ili ću stvarno da se ubedarim, i uzeću parahybanu :p mada ciljam na nešto lepše, sa zanimljivim bojama...

Graciotello
05.06.11., 19:18
Bohmei za 1 god napuni 7-8cm bez probleme... a za smithy nisam siguran... Nemam iskustva :D

loshme10
05.06.11., 19:33
Boehmei za jednu godinu 7-8cm, a geniculata za jednu godinu 2x toliko, pa vi vidite... :D

jonathan-sic
05.06.11., 19:33
Uzmi u obzir lošu ishranu prvih mjeseci koji je sigurno krivac sporijeg razvoja. Ali generalno znam da rosea sporije raste.

Graciotello
05.06.11., 19:38
Eh imam cist primer... A.geni koje je imala 0.7cm sada ima nekih 8-9cm sigurno ... Dok boehmei od 2.5cm (kad sam je uzeo od kima) sada ima 7-8 :)

darkomarkovic21
06.06.11., 02:32
Epa u tom slučaju boehmei je ok. Nije loše.... Ona je sledeća, DEFINITIVNO!!!

jonathan-sic
05.07.11., 18:05
Svukla je noge ali ne i abdomen:

http://img843.imageshack.us/img843/9740/fcsfsfdfwdw.jpg

Jeste nesto djelimicno sa desne strane gdje ne vidim i ima kao neki odvojen dio abdomena sa lijeve strane, do stakla gdje vidim ali mislim da je vecina abdomena ostala. Stoji na ledjima i malo se koprca, cekam da ustane. Ideja mi je da, ako ne skine i podje vuci košuljicu, da uzmem nesto i probodem košuljicu i da je zakucam u zemlju. Da tarantula "zaglaviŽ" pa da na taj nacin, odvlacenja skine košulju.

Ne znam jos kakva je situacija dok ne ustane al iako neko ima ideju, neka javi. Ili mozda da presjecem košulju pa neka nosi manji dio dok se ne odvoji.

Drugi problem je tak sto na zadnjoj desnoj nozi sa unutrasnje strane, na gornjem djelu noge.. nadlaktica ,stop bi se reklo. Nema dlaka vec viri kao kost bijelo. Znam da nije kost ali kazem kakao izgleda. Takodjer sada vidim da je isti slucaj i na staroj kosuljici. Ta kao pukotina bez dlaka.

Ne znam sta je ali takodjer ako neko ima iskustva oko toga neka javi.

Ovo sa zabadanjem košzlje naravno nije definitivno ali mi pada na pamet. To mi je zadnje da je "vežem" pa da na silu skida ali kao sto sam rekao, kada ustane znaci su kako izgleda.

Preporuke dobro dosle.

EDIT: Moja greska. Abdomen je izgleda prvi skinula. Vidio sam neku cudnu kožicu i neki dio sa desne strane ali mi nije bilo jasno. Znaci stara košuljica abdomena je prva pukla dok jos nije ni pocelo presvlacenje pa sam mislio da je nova koža zapravo stara.

Jos me zanima sta je onaj dio bez dlaćica pa ako neko zna neka javi.

jonathan-sic
05.07.11., 21:56
Proslo je ok:

CzDulDoNei4

jonathan-sic
06.02.12., 01:58
Da li moze biti neki poseban razlog zasto mi rosea slabo jede ? Kod mene je nekih dvije i pol godine. Dosla velicine oko 2.5-3cm pa eto odprilike se moze odrediti koliko je stara ali je sada velicine mislim ne veca od 11cm. Od posljednjeg presvlacenja na kojem se vidi gore datum, jela mislim maksimalno 3 puta. I to je to. Prije presvlacenja jela mjesec dana prije a prije opet toga, nije jela skoro pola godine. Dugo ima kako slabo jede. Jednostavno odbija.

Da li je razlog sto samo imam fobase (jer mi je njih najlakse odrzavati)? Sumjam da je to ali mislim da ipak slabo jede. Takoder povezujem njen slab rast sa rijetkim obrocima. Inace se ponasa sasvim ok. Koliko mogu da primjetim.

darkomarkovic21
06.02.12., 02:41
Sama rosea je takva.. Sporo raste, slabo jede..... Totalno usporena....

jonathan-sic
06.02.12., 02:47
Hmm... znaci po defaultu su takve. Ok. Tnx.