PDA

Pogledaj punu verziju : Getula



paja_gajic
12.03.10., 19:16
Pozz. svima ovih dana treba da mi stigne kalifornijska zmija .
koja ja podloga naj adekvatnija za nju ???

NecrovoX
12.03.10., 19:40
Verujem da je isto kao i za vecinu drugih zmija,moj izbor je kokosov treset.

paja_gajic
12.03.10., 20:53
Ja sam procitao da tresit zadrzava vlaznost a getula nevoli vlagu, ispravi me ako gresim bolje sad nego kad stigne zmija. Hvala.

rellik
12.03.10., 21:04
Pa zadrzava, al neces ga ti stavljati vlaznog ako joj ne treba zar ne ? Stavis ga kad se osusi ...

StevaNS
12.03.10., 21:10
Ja koristim balticki treset. Kiseliji je pa se ne stvara budj kao kod kokosovog treseta, a i ne zadrzava vlagu toliko koliko kokosov. Mozes i papirne ubruse a za nekog je najbolje parce itisona jer se lako cisti ali opet ne izgleda bas lepo..

gordond
12.03.10., 21:12
Treset zadrzava vlagu sto je dobro kad zmija treba da ti se presvuce, jer se tad preporucuje orosavanje da bi se lakse presvukla. Naravno, za getulu ne treba previse da se kvasi. Pogledaj lepljivu temu ''supstrat za zmije'' i tu ces naci prednosti i mane svih podloga...

paja_gajic
12.03.10., 21:42
Svaka ćast momci na odgovoru . još samo da stigne ta famozna zmija. većeras mi je javio da ce doći tek u utorak ili sredu. taj Dule87 me muči malo. :)

Igor Velevski
13.03.10., 00:55
Stavi kokosov treset i nemas brige! Kad ga ispeces bice suv kao barut, a osim toga, ako ga ne kvasis nece biti vlazan nikad! Posebno ako imas sijalicu garant bice suvo!

paja_gajic
16.03.10., 22:58
Najzad stigla dugo ocekivana getula.

paja_gajic
21.03.10., 13:53
Imam jedno pitanje uvezi Getule stigla je pre par dana odomacila se i danas je jela i odjednom postala agresivna.grize sve sto se krece pocev od moje ruke pa cak nasrce i na staklo kad predjem rukom pored. dali je to normalno ili ona oseti prisustvo drugih zmija iz susednih terarijuma pa je to irtira ?

gordond
21.03.10., 15:36
Normalno je da se tako ponasa odmah nakon hranjenja jer su joj tad cula nadrazena i tad je ''najgladnija''. Trza na svaki pokret, luta terarijumom dok ne shvati da nema vise hrane.Tad se smiri i pocinje da uziva u onome sto je pojela.
Sto se tice ovog drugog, mislim da ne moze da oseti druge zmije iz drugih terarijuma, a cak i da moze to nije uzrok gore navedenog jer se tako ponasa samo odmah nakon gutanja plena;)

paja_gajic
21.03.10., 18:11
Hvala već sam pomislio da je puko neki čip u glavi. Moje ostale zmije promene ponasanje posle jela ali nikad nisu tako agresivno reagovale ova je toliko brza da me je stigla vise puta da udari-gricne,ruku.

StevaNS
21.03.10., 20:28
Moju tako uhvati period. Nisam primetio da je vezano za hranu. Samo krene da luduje i napada staklo na svaki pokret.. posle se smiri i sve OK. To traje nekada i par dana..

gordond
21.03.10., 21:18
Meni se to jednom desilo a da nije bilo odmah nakon hranjenja, ali tada je dugo vremena nisam hranio (nisam bio tu) a poslednji obrok joj je bio manji mis nego sto inace jede, tako da mislim da je i tad bila gladna. E sad, ne znam da li je u tvom slucaju nesto slicno.
Ja kod moje nikad nisam primetio takvu agresivnost a da nije bila vezana za hranu na bilo koji nacin.

paja_gajic
21.03.10., 23:22
Mnogo bre alava zmija jede sve sto se ponudi. Progutala je parce piletine i hoce jos.
imali ona granicu ili jede dok nepukne ???

paja_gajic
23.03.10., 13:03
E opet ja sa ovom mojom Getulom.
Sinoc se zakucala u posudu s vodom i neizlazi iz nje ja stvarno nemam nikakvog iskustva s ovom vrstom pa moram da pitam, temperatura je oko 35 c. dali je to razlog ? mozda se hladi, ja sam negde procitao da ona NEVOLI vodu osim da pije.
P.S. smanjio sam temperaturu a nju izvadio iz posude, jos uvek ja agresivna mada dosta manje i ne'ujeda kad je drzim u ruci. Predhodni vlasnik tvrdi da nikad nije bila agresivna ni posle jela.Mozda je popizdela od slikanja s blicom ? Pomagajte JAKO mi je stalo da ovu vrstu drzim u svom okruzenju.

StevaNS
23.03.10., 13:55
Nisi trebao da je diras. To je normalno ponasanje pred presvlacenje. Pretpostavljam da koza omeksa i olaksa sam proces. I moja to radi, ponekad je danima u posudici. Slobodno je ostavi tamo.
I, nikada nisam cuo da ne vole vodu..

dule87
23.03.10., 14:12
A i temperatura je previsoka (35), mislim da je ti razlog.., sto je toliko popizdila... Max nek ti bude 30 u jednom dijelu ter. a u drugom 27...

paja_gajic
23.03.10., 16:31
Hvala evo unormalila se smanjio sam temperaturu. a ako ponovi kvasenje necu je dirati i nema vise agresije. POZZ. obojici Stevi a i Duletu.

rellik
23.03.10., 16:44
Pajo jel moze koja slika ? I jedno pitanje gledam u galeriji ni kod 1 zmije ti se ne vidi podloga, jel to samo za slikanje ili ih drzis tako ?

paja_gajic
24.03.10., 14:47
Pozz. druze ja jos uvek neznam da postavim slike ovde. imam slika u profilu na fejsu pogledaj tamo " paja_gajic "
da ni u jednom terarijumu nemam podloge tako je kako je.

paja_gajic
24.03.10., 20:07
Proba pokusavam da ubacim slike

http://img528.imageshack.us/img528/5574/eskulapov3.jpg

http://img189.imageshack.us/img189/7526/kraljik
http://img695.imageshack.us/img695/2738/slika0275.jpg
http://img205.imageshack.us/img205/9330/slika0322.jpg