PDA

Pogledaj punu verziju : Moja prva tarantula!



Nikola90
12.03.10., 21:08
Pozdrav. Ja sam Nikola i iz Beograda sam.
Imam pitanje vezano za vlaznost. Da li smem da koristim ventilator kako bih smanjio vlaznost u terarijumu? Ventilator ne bije dirketno u T. vec vazduh struji iznad terarijuma kako bi smanjio svlaznost.:D

pilis
12.03.10., 21:44
Dobrodosao na forum !
Za vecinu vrsta koje su terestrijalne,vlaznost obezbedjujes posudom za vodu ili prskanjem terarijuma.Ako je tarantuli suvise vlazno zatrpace posudu tresetom.Ako joj je suvise suvo skupice se.Mislim da ti ventilator nije potreban.
Koju tarantulu imas?

Nikola90
12.03.10., 22:35
http://www.gekkogecko.rs/Prodaja_clip_image015.jpg
Chromatopelma cyanopubescens
okey hvala na asistenciji....:o

Jel moze tarantula da se prejede???

Miroslav
12.03.10., 23:06
Pa ne može baš bukvalno da se prejede, ali kad se zasite prestanu jesti na kraće ili duže vreme.

Ako imaš cyano, nemaš potrebe uopšte da mu vlažiš treset. Ja sam mom s vremena na vreme sipao vodu u čepić ili prskao malo po mreži, kako bi moga da popije. Vlažnost vazduha koju imaš u sobi, za njih je idealna, dakle vole suvo.
Pusti da se treset sam osuši. Neće biti tarantuli ništa za to vreme. Ako baš hoćeš da ubrzaš isušivanje onda probaj da zagleješ do 28°C.

Nikola90
15.03.10., 01:19
posto tarantula plete mrezu po vrhu terarijuma tako da uskoro necu moci da ubacim tenebriju da li da sklanjam mrezu? :D

Miroslav
15.03.10., 04:13
Kod cyano obično skinem, tako što tu mrežu sa poklopca zakačim na bočne stranice. Tako ne uništavam nešto specijalno njen trud.