PDA

Pogledaj punu verziju : Prijedlog za web-site?



carobnjak
15.03.10., 14:40
Pozz svima, vec duze vremena razmisljam o nabavki neke od zivotinjica, bilo da je Tarantula ili skorpion, a slab sam sa lovom, pa sam dosao na jednu ideju (neznam da li ce se vama svidjeti)...

Znaci: Imam znanje, nemam dovoljno love... :confused: Ja trebam kucnog ljubimca, a vi pravi web-site :rolleyes:

Pa moj prijedlog je da vam napravim web site, koji ce nakon zavrsetka preuzeti administratori foruma... A ja da dobijem Tarantulu ili skorpiona uz neki manji opremljen terarij...

To je moj prijedlog, pa razmislite... :D

Soulfly
15.03.10., 14:49
Ako nemas para da sebi nesto priustis, onda sigurno neces to moci ni da odrzavas.
Isti primer ti je sa bilo cime u zivotu

npetrovic
15.03.10., 16:34
Ako vec imas znanja sto se tice web dizajna lepo to mozes i da radis i da ne budes bez love, predlozis izradu sajta nekoj firmi ili nekom preduzetniku on ti to lepo plati a ti lepo priustis sebi sta ti treba i jos ti ostane love, mada mislim da i sam znas kako to ide i da tako i radis inace...nego ti se ne izdvaja kinta za zivotinju.

banished
15.03.10., 17:37
Cisto sumnjam da decko nece moci da priusti hranjenje tarantule ...?
dobra mu je ideja ... daj neki portfolio, reference neke ... ;)

Geni
15.03.10., 20:04
Web sajt se radi u CMS-u (prova je ideja bila da se radi u JOOMLA-i a sada je kupljena vbulletin suite verzija koja ga sadrži) i neće biti statičnog sadržaja tako da to osnovno znanje html-a i CSS-a nam ništa ne znači ;)

carobnjak
16.03.10., 00:23
Eh sada nije da nemam toliko love... Htjeo sam i ja da vam napravim u joomli, a da administratori foruma odrzavaju sajt... To nije nikakav problem, sve bi doslo nastimano, samo bi oni mjenjali vijesti... Tu bi se mnogi mogli i oglasavati, tako da sajt sam zaradjuje... Nema frke, nis onda... Sorry na prijedlogu...

Bearded_dragon
16.03.10., 00:38
A koliko mu para treba da odzava jednu tarantulu , ne treba mu para !

Soulfly
16.03.10., 00:43
A koliko mu para treba da odzava jednu tarantulu , ne treba mu para !

Pa ako cemo iskreno, ni 500 - 1800 din nije puno para da se nabavi ista

Bearded_dragon
16.03.10., 11:43
Pa dobro , aili lik ima dobar predlog !

carobnjak
16.03.10., 13:36
Pa dobro , aili lik ima dobar predlog !


TNX, ocigledno je njima sve u parama... :D

Zasto da ja placam u kesu kada mogu da odradim... ###... Nije sve u parama...



P.S.

Samo nemojte onih folova ima nesto i u devizama, zlatu... Itd...

Soulfly
16.03.10., 13:54
Nije, ovaj svet funkcionise na osnovu duga i leptirica

Uglavnom, vec je bilo diskusija na temu sajta i odluceno je da se ne pravi jos nista, a i Geni ti je dao odgovor tako da nema sta vise da se diskutuje

bubamara
16.03.10., 18:03
Pozz svima, vec duze vremena razmisljam o nabavki neke od zivotinjica, bilo da je Tarantula ili skorpion, a slab sam sa lovom, pa sam dosao na jednu ideju (neznam da li ce se vama svidjeti)...

Znaci: Imam znanje, nemam dovoljno love... :confused: Ja trebam kucnog ljubimca, a vi pravi web-site :rolleyes:

Pa moj prijedlog je da vam napravim web site, koji ce nakon zavrsetka preuzeti administratori foruma... A ja da dobijem Tarantulu ili skorpiona uz neki manji opremljen terarij...

To je moj prijedlog, pa razmislite... :D



predlog je sasvim ok...najnormalnija kompenzacija!..:icon_salut:

marko
16.03.10., 23:33
Ljudi ne razumemo se :) Predlog jeste ok ali nama ne treba joomla.

Ako nekom od vas treba sajt neka se odazove čarobnjaku. ;)

rassa
17.03.10., 00:18
http://i.imagehost.org/0821/untitled_copy.jpg

stavite bar ovako, da ne bude prazno :D

bubamara
17.03.10., 00:28
pa,ja sam skapirao,da ponuda važi za sve koji hoće da imaju svoj sajt...!

marko
17.03.10., 00:51
pa,ja sam skapirao,da ponuda važi za sve koji hoće da imaju svoj sajt...!Ja nisam zbog ovoga:


Pa moj prijedlog je da vam napravim web site, koji ce nakon zavrsetka preuzeti administratori foruma...

Geni
17.03.10., 11:20
Joomla je jako komplikovana za integraciju sa korisničkom bazom foruma. Skinovi za nju su takođe jako nezgodni za usklađivanje sa forumom. Uvek će to da izgleda kao odvojena celina.

Vbulletinov CMS je za to najzgodniji ali je još u fazi testiranja i treba dosta toga da se ispegla da bi bio stavljen u rad. Kod CMS-a je dizajn najmanji problem, treba staviti integraciju sa bazom foruma, napraviti module, podeliti sekcije i kategorije, naći način promovisanja članaka. Sada se najviše mučimo oko sistema oglašavanja za velike prodavce jer nam je cilj da njima damo neki prostor van malih oglasa koji će slobodno da uređuju i peglanje modula koji će da stoje na početnoj strani tipa glasanja, shoutbox i tako ti. Ostalo je manje više sređeno.

http://i206.photobucket.com/albums/bb178/Geni_22/Untitled-1-3.jpg

Joomla je odlična za nekoga kome je sajt prioritet i dosta je laka za promociju tekstova. Wordpress je još bolji ako je samo prikaz članaka cilj. Međutim, za zajednicu kojoj je primarni sadržaj forum i koja je aktivna, sve to mora da bude integrisano a ne nabacano jedno uz drugo kao zasebne celine.

carobnjak
17.03.10., 16:27
Joomla je jako komplikovana za integraciju sa korisničkom bazom foruma. Skinovi za nju su takođe jako nezgodni za usklađivanje sa forumom. Uvek će to da izgleda kao odvojena celina.

Nemora da znaci... Kada se fino usklade forum, sa cms-om i dizajnom...



Vbulletinov CMS je za to najzgodniji ali je još u fazi testiranja i treba dosta toga da se ispegla da bi bio stavljen u rad. Kod CMS-a je dizajn najmanji problem, treba staviti integraciju sa bazom foruma, napraviti module, podeliti sekcije i kategorije, naći način promovisanja članaka. Sada se najviše mučimo oko sistema oglašavanja za velike prodavce jer nam je cilj da njima damo neki prostor van malih oglasa koji će slobodno da uređuju i peglanje modula koji će da stoje na početnoj strani tipa glasanja, shoutbox i tako ti. Ostalo je manje više sređeno.

Da li to znaci da je sajt vec u izradi?

Bifrost
17.03.10., 17:51
Da li to znaci da je sajt vec u izradi?

Ne, daleko je to od izrade, to znaci da Geni radi hahaha

marko
17.03.10., 20:35
Radi radi, nemojte ga dirati :)

@čarobnjak - ona slika koju je Geni okačio govori u kom pravcu se ide. To je neka beta verzija :)