PDA

Pogledaj punu verziju : Pocetnik sa l.parahybanom



Smrkisha
15.03.10., 22:25
Ok,nabavio sam malu l.parahybanu i terarijum 30x30x30cm ali je drzim u plasticnoj kutiji 20x12x10cm...E sada,na toj kutiji sam napravio dobru ventilaciju ali se jako magli,da li to znaci da nema vazduha ili sta ? Mislim premala je da je stavljam u toliki terarijum jer bi imala poteskoce da nadje vodu i hranu...Kao 2 nece da jede ali mislim da nece zbog toga sto ce uskoro da se presvuce a to je ocigledno jer je zadnji deo tela znatno veci od glave...Podloga je kokosov treset,malo navlazen...Sta da radim dali da je ostavljam u kutiji ili da je premestam u terarijum ? Dajte neke savete kako da joj ulepsam boravak kod mene :D

Dusan1992
15.03.10., 22:37
To sto se u kutiji pravi kondez je normalno.
Ako je zadnji deo tela veci od glave nemora da znaci da ce da se presvuce, postoje drugi bolji znaci da se uskoro presvuci.
Napisi koliki joj je raspon nogu.
Dobrodosao u svet teraristike ;)

Djuka90
15.03.10., 23:22
i taj 20,12,10 je veliki ako je tarantula bas mala,mogao bi slobodno u nesto manje da je stavis.a to sto se magli nije strasno,samo si malo vise pokvasio podlogu posto kazes da je dobra ventilacija.Stavi joj neko skloniste.super tarantula,brzo raste,cini mi se da jede vise nego vecina T. i nije agresivna,kad poraste mozes malo i po rukama,ako ne budes mogao da izdrzis da je ne vadis :)

ivborosa
16.03.10., 12:13
Pozdrav,
parahybane su super pauci za pocetnike jer kak su ti rekli su dosta aktivni, puno jedu, narastu ogromni, i ne pletu mrezu u koju se skrivaju...
Sta se tice kondenzata na kutijici to nije problem, jer one vole vecu vlagu nekih 70-80% ali ja se nikad nisam brzo tih nekih informacija uglavnom mora imat posudu s vodom i dio treseta joj prelijes s vodom i to je uglavnom dovoljno za zadovoljenje uvjeta koje ona trazi =)
reci nam koliko je velika? onda ti mozemo rec dali da je premjestis...uglavom njoj ce ti kod tebe bit ljepo ako bude imala hrane, vode, potrebnu temperaturu i ako ju nebudes stalno maltretiro, a sta se tice smjestaja dovoljno je da ima nekih 3puta veci terarij od njena tjela...e a kajs e tice hranjenja stvarno dosta jedu moja si je znala 3 zohara napikat na zube i tak jest

i druga stvar dok su male se cesto znaju zakopat u zemlju i onda ju budes slabije vidjo, ali kad porastu na nekih 8+ cm vise to ne radi (bar po mojim zapazanjima)

i zadnja stvar koju sam htio rec da iako je kao velika dosta tolerantna...svaka jedinka je specificna za sebe i nikako ju ne bi smi drzati na rukama, jer kao prvo to je jako stresno za tarantulu a kao drugo opce nebi zelio zamislit kak to izgleda kad bi ti zabila svoje zube od oko 2cm, u meso pa na to jos dodaj otrov (koji nije dovoljno jak da ubije odrasla covjeka, ali tu su alergijski napadi....) ili dovoljno je da puhnes ili izdahnes prema njoj a ona ti nagonski reagira i ispusti dlacice....
mene je jednom pogodila s dlacicama kad sam ju naganjal po terariju da ju spakiram za prijevoz, i nije me pogodila s kolicinom koju baca u slucaju obrane ili napada(a to zna bit pravi oblak) vec samo kao upozorenje i mogu rec da je stvarno gadno...cijeli dan sam se cohal po ruci i imal neki crveni osip....
pa si ti sam odluci jer budes imal tarantule po rukama ili ne xD