PDA

Pogledaj punu verziju : Koji su ovo crvi i dal su jestivi



Miluttin
18.03.10., 22:35
Ovo mi lici na larve muve. Nasao sam u korpi sa dimljenim mesom (koje je na zalost zavrsilo u kanti). Ovo braon na slici mi lici na caure... Dal da dajem gekonima da jedu?
http://i39.tinypic.com/11j0odj.jpg

:eek:

nenad
18.03.10., 22:44
Ja to ne bih davao.

Miluttin
18.03.10., 22:52
Pa ja sam se mislio samo zbog prethodne ishrane crva!

Bluie
18.03.10., 23:28
Nemoj im davati te larve. One se hrane trulim mesom (bar u ovom slucaju), pa mogu da naprave problem gekonu. I niska im je hranljiva vrednost u svakom slucaju, tako da ne mozes puno da dobijes cak i ako su u redu.

ssavic
18.03.10., 23:55
Jesu larve muve, takve ja koristim za pecanje :)

indijanac
19.03.10., 00:02
nemoj to da dajes,to i jesu larve muve bas kao sto i kolega ribolovac kaze, bolje baci dok iz tih caura ne izadju muve :)

nesha_zlocko
19.03.10., 00:28
Bacio ili ne, muve ce izaci ;)
ni ja ne bih davao LG-u

ssavic
19.03.10., 02:03
Ali ako ih baci nece u kuci... ;)

Miluttin
19.03.10., 10:36
Ma bacio sam ale jos posle nenadovog posta. Pretpostavka mi je bila dobra ;) al reko ajde znam da ima ljudi koji su daleko kompetentniji... Ovde negde sam video da je neko u kestenju nalazio neke dzinovske crve koji su velike hranljive vrednosti...

sale1808
19.03.10., 13:47
Sacekas da se izlegu muve iz larvi i onda lepo nahranis tarantule muvama.....ako ih imas naravno.....super hrana......a i tarantule ih vole....

nenad
20.03.10., 10:14
Može i tako. Zatvoriš crve negde, i ubaciš neku hranu. Kad dobiješ muve, pustiš ih dan-dva da jedu, pa ih onda daš životinji.

Bluie
20.03.10., 11:42
Muve mozes da dajes tako sto ih pre hranje ostavis 10ak min u frizideru, da ne mogu da lete, nego samo da setaju i oni ce moci da ih pohrataju bez problema.

Dahaka
20.03.10., 15:41
Само ти пушти муву неће бити проблема. Ухватиће је она и док лети. ,)

spiderboy
21.03.10., 08:44
da,izrasće mu krila

necadc
30.03.10., 09:59
ja mislim da su ovo drveni crvi... Gde si ih nasao? Ako si ih nasao u vodi ispod nekog kamena to su drveni crvi...to ja koristim za pecanje i lepo radi klen...;)

dule87
30.03.10., 10:16
Nasao sam u korpi sa dimljenim mesom (koje je na zalost zavrsilo u kanti). Samo citaj i sve ce ti se samo reci... ;)

DigiNS
16.04.10., 23:16
to su 100% muvini crvi evo upravo sam sad dao jedno 6 komada mom zelembacu :D ali pazi ja sam moje crve kupio u uzgoju u radnji za pecanje FORMAX ima u NS i BG tako da nisu jeli nista trulo :))))))

nenad
17.04.10., 03:05
Nisu jeli ništa trulo, a vrlo verovatno ništa nisu ni jeli. To je JAKO loša hrana za životinje, dosta puta smo o tome pričali. Pre dosta godina sam ih dao par puta kornjačama, i gledao kako izbacuju skroz nesvarene crve zajedno sa izmetom. Oni uopšte nisu hranljivi. Nemoj time da hraniš guštere. Imaš Kima i druge u NSu koji prodaju razne vrste hrane, pa im se javi. Nemoj da mučiš životinje lošom hranom. Uzmi fobase, lateralise, nimfe dubija, cvrčke, šta god od toga, ali kombinuj, nikako samo jedna vrsta hrane. Poenta je da su insekti ili larve insekata dobro i kvalitetno nahranjene pre nego što ih ponudimo životinji, jer inače će sa njima malo hranljivih sastojaka uneti u organizam. Da su ti crvi za pecanje dobri, svi bi mi to kupovali i hranili time životinje, jer su stvarno jeftini :) Ali, nisu dobri i niko njima ne hrani ljubimce.

DigiNS
19.04.10., 17:47
Brate ne bi davao gusterima vazduh da jedu :D nema veze ionako sam ih pustio u Fruskoj gori pre neki dan :D

nenad
19.04.10., 18:52
E, pa uradio si pravu stvar. ;)

bsf
27.07.10., 14:04
Jesu larve muve, takve ja koristim za pecanje :)


Odakle ih nabavljas ???
Inace odnos masti i proteina u nekim larvama muva je odlican za ishranu gustera. Za Ribe i da ne govorim dovoljne su im samo larve :)
Tako :icon_cheers: za tebe.

DigiNS
03.08.10., 17:18
Odakle ih nabavljas ???
Inace odnos masti i proteina u nekim larvama muva je odlican za ishranu gustera. Za Ribe i da ne govorim dovoljne su im samo larve :)
Tako :icon_cheers: za tebe.

Radnje za pecanje poput Formax-a imaju na prodaju 25 din kutijica ima ih dosta unutrua ima u bg i ns pa ti pogledaj kod njih :)