PDA

Pogledaj punu verziju : Locusta migratoria



sasha
21.03.10., 00:54
Pre mesec dana Djom mi je sa berze u Budimpesti doneo lokuste.Zbog hladnoce je uginuce bilo veliko,prezivelo je 10-tak potpuno razvijenih.Pre tri dana u terarijumu za izleganje su se pojavili prvi mladunci.Potrebna im je nesto visa temperatura nego cvrchcima,terarijum sa dobrim provetravanjem jer su osetljivi na vlagu i biljna hrana.

StevaNS
21.03.10., 07:41
Moze neka slicica?

sasha
21.03.10., 08:38
Seti se Stevo ko mi je stavljao slike ,a vec je vreme i da dodjes pa ces ih videti

StevaNS
21.03.10., 09:45
hehe.. Ako ne pre, dolazim za 2-3 nedelje pa cu da navratim.

mare_lacerta
23.03.10., 10:34
Zanima me u cemu se nalaze?Tj jel to neki terarijum ili plasticna posuda/kutija?i koja je velicina?

sasha
23.03.10., 11:23
Posto nisam imala nikog sa praksom da pitam,samo sam citala o njima mogu da opisem samo moje kratko iskustvo.Terarijum sam napravila od OSB,onih debljih jer je pod spotom potrebno 40 C i traze toplo.Dobro provetravanje sam doslovno shvatila pa sam gore,na vratima i jednu stranicu napravila od mrezice.Greska!Puno toplote sam gubila,pa sam morala stranu da zatvorim.I od gore greska,nabijaju se na sijalicu i pretvore u chips.Gore treba dva sloja zice sa razmakom.Ne treba na vratima i od gore citavom povrsinom otvor, opet zbog gubitka toplote.Sada sam kupila kosnicu,ona je od debele lipove daske i nju prepravljam za izleganje mladih,kad je testiram javicu ti + i -.To sam morala da radim jer su se na postojecim terarijumima vrata malo iskrivila,taman toliko da izlezeni mogu da izadju pa pokrivam peskirom.

sasha
05.04.10., 21:07
http://img696.imageshack.us/img696/1524/img1445u.th.jpg (http://img696.imageshack.us/i/img1445u.jpg/)
Ovo je lokust u razvoju, oko 3 cm

sasha
11.04.10., 10:11
Kosnica radi odlicno.Od 6 odraslih jedinki dobila sam sasvim solidnu koloniju od kojih su neki vec odrasli.Uginuca su bila,jedini moguci zakljucak,zbog hladnoce prilikom transporta. Brzo rastu a travu tamane i sto je najbitnije, moji gusteri ih sa apetitom jedu.

Movski
02.08.10., 13:15
Znaci nacupam travu i ubacim kod njih.... Jel mogu da ih stavim u terrarium na kojem je pola gornjeg dela mreza i da stavim podni grejac ispod terrariuma? P.S. Jel i njima trebaju oni kartoni od jaja ili nes tako da bi polagali jaja ili ne?

sasha
02.08.10., 13:36
Jedu travu, ne vlaznu jer im vlaga smeta,zelenu salatu, sargarepu,jabuke,mekinje i psenicne klice, spot treba da je odgore kao i provetravanje, i jos bocno jer ce u vlaznoj sredini uginuti.Za poleganje stavljam kantice od litre ,napunjene dunavskim vlaznim peskom i odrzavam ga svo vreme vlaznim, posle 2 nedelje poleganja vadim kanticu i stavljam na inkubaciju.Ne znam koliko tacno ali mi dugo deluje period dok se ne izlegnu ali potom brzo rastu.Treba da postavis nesto kartona od jaja ali ako imaju mrezicu i terarijum od OSB ili drveta i po tome se penju i par grana treba, na kojima se drze dok se presvlace,Pametna stvar je ovde, koju ja nisam napravila, otvor sa carapom kroz koji ih uzimas ,hranis i ostalo ,jer skacu na sve strane cim se otvore vrata terarijuma